Jak rozwinęły się wiadomości telewizyjne w ciągu ostatnich 50 lat

Włącz wiadomości o 6:00 w dowolnym momencie w ciągu ostatnich 50 lat i prawdopodobnie znajdziesz informacje o pożarach domów, sprawach sądowych i wyścigach politycznych. Ale poza nagłówkami gazet historia wiadomości telewizyjnych jest wypełniona wieloma zmianami. Przeanalizuj ewolucję nadawania, biorąc pod uwagę historię wiadomości telewizyjnych w ciągu ostatnich 50 lat, aby zdecydować, czy wszystkie nowe urządzenia i sposoby prezentacji wiadomości naprawdę przyczynią się do lepszej transmisji.

Historia TV News w latach 60

W starych czarno-białych dniach telewizji ci, którzy pracowali w wiadomościach telewizyjnych, mieli zwykle pochodzenie radiowe lub gazety. Wiadomości telewizyjne były utrudnione, ponieważ nie miały reputacji dziennikarstwa prasowego, ani też nie były w stanie ukończyć transmisji radiowej na żywo ze względu na brak przenośnego sprzętu.

Ale wiadomości telewizyjne szybko rosły wraz z zabójstwem Kennedy'ego. To wydarzenie było tak znaczące, to jedno z 12 wydarzeń, które na zawsze zmieniły wiadomości telewizyjne . Menedżerowie wiadomości telewizyjnych musieli wymyślić sposób na uzyskanie obrazu wideo na żywo , filmu, zdjęć - dowolnego rodzaju obrazu - ze sceny w Dallas w Teksasie, do studiów sieciowych, które mają być transmitowane do narodu. Zwyczajowa praktyka posiadania dziennikarza (nie było kobiet) po prostu czytając scenariusz z kamery z Nowego Jorku lub Waszyngtonu nie wystarczyłaby.

Wydarzenie to pokazało ludziom w sieciach i na stacjach partnerskich w całym kraju, że historia wiadomości telewizyjnych będzie tworzona za pomocą zdjęć i wideo.

Wydaje się to dziś oczywiste, ale 50 lat temu nie było łatwego sposobu na produkcję telewizji ze sceny wydarzeń informacyjnych.

Historie z wojny wietnamskiej minęły kilka dni, zanim dotarły do ​​salonów Amerykanów. Transmisje na żywo z parad i innych planowanych wydarzeń zajęły duże ciężarówki i kamery, które musiały zostać ustawione wiele godzin wcześniej.

Satelity nie były w pobliżu, aby przesłać wideo na cały świat w jednej chwili.

Historia TV News w latach 70. XX wieku

Nowa dekada przyniosła wiele przełomów w wiadomościach telewizyjnych. Widzowie widzieli ludzi innych niż biali, którzy przekazywali wiadomości, ponieważ stacje i sieci dodawały do ​​swoich sztabów kobiety i ludzi innych ras. Barbara Walters dokonała historii wiadomości telewizyjnych, kiedy dołączyła do Harry'ego Reasonera w ABC, aby stać się pierwszą kobietą, która będzie kojarzyła wiadomości z sieci.

W przypadku stacji lokalnych trend zaczął pojawiać się w wiadomościach "zespołów" prezentujących wiadomości, a nie tylko człowieka za prostym biurkiem. W dobie telewizji kolorowej sporo pieniędzy wydano na stanowiska kotwiczne, muzykę z wiadomości, projekt logo i promocję wiadomości. Show biznes zaczął mieć wpływ na wiadomości na poziomie lokalnym i krajowym. Konsultanci byli często zatrudniani do prowadzenia badań rynkowych. Skoncentrowano się na przekazywaniu ludziom informacji, które chcieli zobaczyć, w porównaniu do tego, co musieli wiedzieć.

To jeden z powodów, dla których lokalne serwisy telewizyjne zaczęły wyglądać tak samo, niezależnie od tego, czy oglądałeś w Denver, Dallas czy w Detroit. Na podstawie badań stacje zadecydowały, że ich zespoły kotwiczne muszą być ciepłe, przyjazne i zabawne, co rozpoczęło erę, którą niektórzy nazywają "radosną rozmową". Przekomarzanie się członków zespołu stało się krytyczne w budowaniu relacji z widzami, więc prezenterka, śmiejąc się z krawata meteorologa, została zachęcona do rozjaśnienia "show".

W tym dziesięcioleciu kaseta wideo zaczęła zastępować folię, dzięki czemu łatwiej było uzyskać obrazy na antenie szybciej. Ponadto, ciężarówki z mikrofalówką na żywo zezwalają lokalnym stacjom na natychmiastowe rozpoczęcie pracy ze sceny. Aby usprawiedliwić koszt zakupu tego sprzętu, niektóre stacje zakrywały wstążki i inne wydarzenia świetlne na żywo, aby pokazać, że mogą.

Historia TV News w latach 80

Lata osiemdziesiąte odzwierciedlały również, w jaki sposób firmy konsultingowe z branży telewizyjnej zmieniły historię wiadomości telewizyjnych. Przekonali dyrektorów sieci i stacji, że jest więcej do zaprezentowania niż typowe wiadomości, pogoda i sport.

Organizacje informacyjne dążyły do ​​polepszenia życia widzów. Obejmowało to raportowanie zdrowia i konsumentów, aby pomóc ludziom żyć dłużej i zaoszczędzić pieniądze. Nie były już zależne od wydarzeń dziennych dotyczących treści. Raporty te, nazywane "franczyzami", były zazwyczaj mocno promowane jako sposób na odróżnienie wiadomości od konkurencji.

Krytycy zwykle podbijają lokalne stacje, aby nadać stylu ponad substancję, ale tę opłatę można również wprowadzić na poziomie sieci. Kiedy słynny Walter Cronkite wycofał się z zakotwiczenia Evening News CBS w 1981 roku, został zastąpiony przez Dana Rathera, który był znany z raportów z trudem uderzających w sieciowy dziennik " 60 Minutes" . Był okres, w którym Rather zaczął nosić swetry w powietrzu pod marynarką - niektórzy mówią, żeby rozgrzać swoją osobowość.

W tym dziesięcioleciu wprowadzono komputery do wielu redakcji, dzięki czemu łatwiej było znaleźć zarchiwizowane historie i numery telefonu głównego burmistrza. Sieci i niektóre stacje dodały nawet satelitarne ciężarówki do zbierania informacji, co pozwoliło im jeździć po kraju, aby przesyłać raporty z wiadomości. Podobnie jak w przypadku wprowadzenia wózków mikrofalowych w latach 70. stacje szukały jakiegokolwiek powodu, aby korzystać z tego sprzętu, nawet jeżdżąc setki kilometrów, aby pokryć huragany, które nie zagrażały ich obszarowi zasięgu.

Historia TV News w latach 90

W przypadku sieci lata dziewięćdziesiąte były latami gazet. Podczas gdy widzowie znali już 60 Minut i 20/20 ABC, inne podobne pokazy zaczęły pojawiać się w sieciach jako tańsza alternatywa dla skryptowego programowania rozrywkowego. ABC Primetime Live (która faktycznie miała premierę pod koniec 1989 roku), NBC's Dateline NBC i CBS Eye to Eye z Connie Chung to tylko kilka przykładów z tego okresu.

Wiele gazet informacyjnych walczyło o nadanie im nazwiskom, zwracając się do raportów śledczych, które wywołały kontrowersje. Data NBC została zmuszona do przeproszenia po wydaniu niedokładnego raportu o rzekomych pożarach ciężarówek. ABC Primetime Live pochłonęło sposób, w jaki opisywała historię obsługi supermarketów w branży spożywczej.

Niektóre lokalne stacje odwróciły się od zorientowanej na rodzinę sprawozdawczości medycznej i konsumenckiej po twarde uderzenia w stylu brukowców. Loga zostały zaprojektowane tak, aby były większe, bardziej odważne, aby przyciągnąć uwagę widzów, którzy dzięki telewizji kablowej mieli teraz znacznie więcej programów do oglądania poza wiadomościami.

Skandal seksualny prezydenta Billa Clintona z udziałem Moniki Lewinsky był opowiadaniem przygotowanym na miarę tego okresu. Mimo to większość dziennikarzy cierpiała z powodu powtarzania szczegółów, które niemal doprowadziły do ​​upadku prezydenta.

Dzięki Internetowi, który stał się częścią domów Amerykanów, organizacje informacyjne stworzyły swoje pierwsze systemy pocztowe i strony internetowe, aby w nowy sposób komunikować się ze społeczeństwem. Nie wiedzieli wówczas o rewolucji komputerowej, która podważyłaby ich dominację jako dostawców wiadomości.

Historia TV News w 2000 roku

Badania rynkowe i technologia zajęły miejsce na tyłach staromodnej sprawozdawczości w latach 2000, z powodu dwóch wydarzeń - wyborów prezydenckich z 2000 r. I zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r. Nagle konstrukcja kotwicy i skandal z seksem stały się trywialne.

Wybory prezydenckie w 2000 r. Nie były wydarzeniem przystosowanym do rozrywki telewizyjnej, takim jak start promu kosmicznego czy huragan, ale dyrektorzy telewizyjni nie mieli innego wyboru, jak tylko go obejść. Przyziemne gromadzenie i opowiadanie kart do głosowania na Florydzie nie mogło się odbyć za wciągające programowanie, ale stawką była przyszłość prezydencji. Wiadomości telewizyjne pomogły Amerykanom zrozumieć Kolegium Elektorów i inne dawno zapomniane aspekty naszego systemu wyborczego.

Same ataki terrorystyczne z 11 września zmieniły wiadomości telewizyjne w sposób, którego nie można było przewidzieć. Zakotwiczenia musiały jednocześnie zgłaszać złe wieści, starając się zapewnić widzom pewną pewność. Newsroomy, które słyszały o pogłoskach o dalszych działaniach terrorystycznych, musiały zadecydować, czy powinny zgłosić to, co znają, czy też poczekać, aż informacje staną się faktem.

Tworzenie stron internetowych umożliwiało łatwe publikowanie historii wideo, co stanowiło własny dylemat. Organizacje prasowe musiały zdecydować, czy opowiadać bezpośrednio w Internecie, aby pokonać swoich konkurentów, czy wstrzymać się, dopóki nie nadadzą swoich transmisji na antenie, tak aby ich oglądalność nie ucierpiała.

Wiadomości telewizyjne Historia w latach 2010

Ta dekada przyniosła tak wiele zmian technologicznych, że trudno określić, czego chcą widzowie od wiadomości telewizyjnych. Jest tak wiele wyborów, skąd czerpać informacje, że zasiadając, aby oglądać wiadomości o 18:00, szybko stają się pokoleniem przeszłych pokoleń, co ma niewielkie znaczenie dla dzisiejszych konsumentów.

Redakcje telewizyjne zmieniają swoje priorytety, aby stać się dostawcami informacji na różnych platformach. Witryny to tylko część systemu dostarczania. Facebook, Twitter i inne formy mediów społecznościowych stały się ważnymi sposobami dotarcia do potencjalnych widzów, w których przebywają. Urządzenia mobilne, od telefonów komórkowych po tablety, wymuszają rozwój strategii, by dotrzeć do ludzi w dowolnym miejscu.

Łatwo jest założyć, że tradycyjne wiadomości telewizyjne nie przetrwają znacznie dłużej. Ale udane stacje i sieci mogą zwiększyć szanse na przetrwanie przez dziesięciolecia, skupiając się na tym, co udało im się osiągnąć do tego momentu - solidne, dokładne raporty, na które nie wpływają źródła zewnętrzne, kreatywne prezentacje wizualne i wiarygodne osobowości telewizyjne, które tworzą długotrwałe relacje z publicznością.