Nagrywaj wideo na żywo, jak program Media Pro

Najważniejsze wskazówki dotyczące uzyskania tego prawa Pierwszy (i jedyny) czas na telewizję na żywo

Nagrywanie wideo na żywo wymaga specjalnego zestawu umiejętności, podobnie jak w przypadku transmisji na żywo . Dowiedz się, jak zrobić świetne wideo podczas transmisji na żywo w telewizji za pierwszym razem, ponieważ telewizja na żywo nie daje drugiej szansy.

Dyrektor wzywa strzały

W przeciwieństwie do zwykłych technik kręcenia kreatywnego wideo , prawdopodobnie nie jesteś odpowiedzialny za wykonanie ujęć, gdy znajdujesz się w zasięgu transmisji na żywo w terenie.

Decyzje pochodzą od dyrektora telewizyjnego, który może być z Tobą na miejscu lub wiele mil dalej w pokoju kontrolnym stacji telewizyjnej.

Reżyser powie ci, czy potrzebuje szerokiego strzału lub zbliżenia, czy twoje oświetlenie jest odpowiednie i czy chce ruchu w twoim strzale. W przypadku sesji telewizyjnej z wieloma aparatami fotograficznymi, aparat może być zarezerwowany dla szerokiego ujęcia, powiedzmy o grze w baseball, podczas gdy inne kamery są używane do ujęć u graczy i tłumu.

Dlatego musisz przestrzegać poleceń reżysera. Jeśli wszystkie kamery zbliżają się do fanów, nikt nie jest w stanie uchwycić gracza uderzającego w bieg. Indywidualny fotograf stojący za kamerą nie widzi tego problemu - dlatego reżyser musi spojrzeć na wszystkie strzały dochodzące z pola.

Brak szans na naprawienie błędów

Gdy nagrywasz wideo, jeśli zdjęcie nie działa, ponieważ jest nieostre, krzywe lub nie jest prawidłowo oprawione, filmujesz je ponownie.

Nagrywanie wideo na żywo nie zapewnia drugiej szansy.

Dlatego musisz zapoznać się z 6 poradami dotyczącymi robienia stabilnych filmów . Po raz pierwszy musisz to naprawić, ponieważ wszelkie błędy będą ujawniane publiczności.

Sprawdź ostrość przed uruchomieniem. Możesz także ćwiczyć wszystkie niezwykłe ujęcia, które chcesz uzyskać.

Nawiąż kontakt ze swoim reżyserem, aby sprawdzić, czy zgadza się z twórczym kierunkiem, jaki chcesz podjąć.

Uzyskiwanie ruchu w Twoim filmie

Wszystko, co może pójść nie tak przy nagrywaniu wideo na żywo, może być kuszące, aby zablokować aparat w stałej pozycji dla całej transmisji. Ale nadal możesz dodać ruch do swoich ujęć.

Chcąc uniknąć niepotrzebnych powiększeń i panoram, po prawidłowym wykonaniu mogą uatrakcyjnić Twoje wideo na żywo. Kluczem jest wykonanie ich płynnie.

Oznacza to praktykowanie przed rozpoczęciem życia. Określ punkt, w którym zacznie się powiększanie lub panoramowanie i gdzie się zatrzyma. Gdy kamera jest włączona, będziesz chciał, aby ruch był powolny i stabilny. Pomyśl o ruchach kamery, które widzisz w transmisji na żywo, niezależnie od tego, czy jest to wydarzenie sportowe, czy zasięg polityczny. Tylko w najbardziej chaotycznej sytuacji z wiadomościami, będziesz widział gwałtowne, błędne ruchy kamery. Pomyśl o tym, jak nietypowe miejsce powinno wyglądać w telewizyjnym turnieju golfowym.

Nagrywanie wideo na żywo jest kluczową umiejętnością opanowania każdego, kto pracuje w telewizji. Mimo że jest to transmisja na żywo, nadal możesz zaplanować ujęcia i położenie aparatu, aby po włączeniu czerwonej lampki uzyskać profesjonalne rezultaty.

Nie musisz się denerwować, ale musisz ćwiczyć, komunikować się i słuchać.