Poradnik dotyczący typowych zadań reklamowych

Jak wykonać niektóre z najczęściej poszukiwanych zadań reklamowych

Przewodniki reklamowe "Jak to zrobić". Getty Images

Istnieje wiele tajemnic związanych z niektórymi zadaniami, które wykonują profesjonalni reklamodawcy, i nie bez powodu; potrzeba lat ciężkiej pracy, poświęcenia, prób i błędów, aby stać się ekspertami w tych dziedzinach.

Jeśli jednak prowadzisz małą firmę, dopiero zaczynasz lub po prostu chcesz spróbować swoich sił w niektórych projektach, które codziennie zajmują się agencje reklamowe, poniższe wskazówki pomogą ci.

Nie ma zastępstwa dla wiedzy specjalistycznej, którą otrzymasz od agencji, ale może to przynajmniej pomóc ci docenić, jak ciężka jest ich praca.

Jak stworzyć ulotkę, która dostarczy wyniki
Ulotka lub ulotka może być po prostu zwykłą kartką drukowaną po jednej lub obu stronach. Ale jest to również bardzo przyciągający wzrok sposób na przyciągnięcie czyjejś uwagi i promowanie sprzedaży ... JEŚLI jest to zrobione dobrze.

Pamiętaj, że ludzie widzą wiadomości reklamowe co drugą minutę, zwłaszcza gdy są poza domem na ulicach. TAK, musisz zrobić coś, co ma wpływ. Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci stworzyć świetną ulotkę.

Zapoznaj się z pełnym przewodnikiem "Wskazówki dojazdu" dla ulotek tutaj.

Jak napisać świetny tagline dla swojej firmy
Aby napisać świetny slogan, ważne jest, aby zrozumieć, co to jest slogan. Lub, mówiąc dokładniej, co właściwie ma robić.

Tagline jest zwykle opisywany jako "slogan lub slogan, szczególnie używany w reklamie lub linia uderzeniowa żartu".

To naprawdę odbiega od powagi tagline i co może zrobić dla twojego produktu lub usługi. Tagline nie jest żartem. To nie powinno być wyrzuceniem.

Zapoznaj się z pełnym przewodnikiem "Wskazówki" tutaj.

Jak napisać kreatywny brief

Kreatywny brief stanowi podstawę każdej kampanii reklamowej lub marketingowej.

To mapa skarbów, którą podążają twórcy, i mówi im, gdzie zacząć kopać dla tych złotych pomysłów. A przynajmniej powinien, jeśli to coś dobrego.

Trudno jest uzyskać dobry twórczy brief. Połączenie braku wiedzy, coraz krótszych terminów, złych nawyków, lenistwa, kiepskiego zarządzania kontem, kiepskiego kierunku twórczego lub wszystkich wyżej wymienionych spraw, przyczynia się do tego, że dokument ten staje się kolejnym spostrzeżeniem w wielu agencjach. Ale dobrze zrobione, wszyscy odnoszą korzyści.

Zapoznaj się z pełnym przewodnikiem "Wskazówki" dla kreacji.

H ow Aby napisać ogłoszenie

Jeśli jesteś jakimkolwiek pisarzem, copywriterem, kimś w public relations lub pisarzem zajmującym się marketingiem, zostaniesz poproszony o napisanie anarchii w pewnym momencie swojej kariery. Reklamy, zwane również reklamami długofalowymi, są przeciwieństwem typowych reklam, które w 90% mają wygląd graficzny, a w zasadzie nie mają żadnej kopii. Zamiast tego, ogłoszenia są zaprojektowane tak, aby wyglądały jak część publikacji, w której się pojawiają, i mają być ciekawą lekturą, która ujawnia mnóstwo informacji o produkcie lub usłudze.

Zapoznaj się z pełnym "Poradnikiem" dla anonsów tutaj.

Jak stworzyć wydajny zestaw prasowy

Świat szybko staje się cyfrowy , a zestawy prasowe podążają za nim.

Ale podczas gdy wiele zestawów prasowych decyduje się na dyski flash i pliki do pobrania online, jest wiele do powiedzenia na temat wysyłania wiadomości. W rzeczywistości, przy tak wielu firmach PR zmierzających do szybszych i tańszych zestawów cyfrowych, istnieje jeszcze więcej możliwości, aby twój zestaw fizyczny wyróżniał się na zagraconym rynku.

Niezależnie od tego, czy Twój zestaw prasowy jest przeznaczony do filmu, muzyka, wydarzenia, wprowadzenia produktu, czy nawet kampanii politycznej , masz szansę uzyskać świetne pokrycie za niewielki wydatek.

Przeczytaj kompletny poradnik "Jak to zrobić" dla zestawów prasowych tutaj.

Jak zrobić czek prasowy
Są pewne rzeczy, których się nauczysz dopiero, gdy zaczniesz pracować w agencji reklamowej lub graficznej. Od twórczych majtek, które nie zawierają definiującej USP, do pracy z trudnymi klientami i przepisywania doskonałej kopii, życie w pracy nauczy cię bardzo dużo.Być może największą umiejętnością, której może się nauczyć dyrektor artystyczny, projektant, dyrektor kreatywny , a czasem także copywriter , jest sztuka kontroli prasy. Gdy drukujesz coś, czy to małą ulotkę, broszurę, reklamę prasową czy ogromny billboard, chcesz, aby produkt końcowy był jak najbliżej oryginalnego projektu. Naprawdę chcesz doskonałości, a sprawdzenie prasy jest ostatnią szansą, aby upewnić się, że wszystko jest poprawne, a po drodze nie wkradły się żadne błędy.

Zapoznaj się z pełnym przewodnikiem "Jak to zrobić" dla sprawdzania prasy tutaj.