7 Surefire Zachęty do przyciągnięcia nowych i obecnych klientów

Złap ich oko i chwyć ich biznes za pomocą tych pomysłów.

Getty Images

Kiedy chcesz mieć nowy biznes i chcesz go teraz, masz do wyboru kilka opcji. Oczywiście nie masz czasu na stworzenie dużej kampanii reklamowej. Ale masz media społecznościowe, które są błyskawicznym sposobem na nawiązanie kontaktu z klientami. Oczywiście jest on ograniczony do ludzi, którzy podążają za tobą, więc może to być trudne. Najlepiej będzie, jeśli będziesz chciał coś udostępnić, aby słowa były rozpowszechniane na temat Twojej firmy w sposób organiczny.

Możesz także skorzystać z bardziej tradycyjnych metod, takich jak ulotki i kupony, lub możesz zrobić coś w rodzaju guerrilla lub PR-a w swojej okolicy. Zdobycie czegoś wartego opublikowania jest świetnym sposobem na zdobycie darmowej reklamy. Jednak niezależnie od tego, w jaki sposób chcesz rozpowszechniać słowo, potrzebujesz haka. Potrzebujesz czegoś, co zmieni ludzi z "być może" w "tak, chcę tego".

Oto 7 szybkich i łatwych sposobów zachęcenia ludzi do zakupu

 1. Wyzwania
  Opinia publiczna uwielbia wyzwania. Jest to również coś, co może rozprzestrzeniać się wirusowo lub przez dobre stare słowo. Restauracje i bary mogą uzyskać szybki biznes, podejmując wyzwanie. Na przykład: "zjedz 10 skrzydeł w ciągu minuty i są za darmo" lub "wypij piwo bez kropli, a otrzymasz swoje imię na ścianie sławy". Oczywiście, jeśli tworzysz wyzwania, muszą być przygotowani, aby wywiązać się z umowy. Więc nie rób niczego, na co cię nie stać. Zapamiętaj złamanie.

 2. Darmowa dostawa
  Nigdy nie lekceważ potęgi bezpłatnej wysyłki. Serwis eBay jest świetnym studium przypadku dla tego punktu. Wielu sprzedawców w serwisie eBay oferowało produkty za tę samą cenę, w tym za wysyłkę, ale podzieliło koszty w następujący sposób: 30 USD + 10 USD kosztów wysyłki lub 40 USD + Bezpłatna dostawa. Jest to dokładnie taka sama cena dla kupującego, ale bezpłatna dostawa zawsze przynosi korzyść drugiej. Ludzie chcą dostać coś za darmo. Daj im to, nawet jeśli po prostu wchłoniesz koszt wyższej ceny początkowej produktu.

 1. Klamry do drzwi
  Sprzedaż w Czarny piątek to nie jedyny czas, kiedy umowa o przebraniu drzwi będzie dla ciebie skuteczna. Możesz to zrobić, kiedy tylko chcesz, jeśli masz świetną ofertę i sposób na przekazanie tego słowa. Możesz reklamować się na Facebooku i Twitterze, że 10 pierwszych klientów, którzy do Ciebie dzwonią, otrzyma produkt lub usługę całkowicie za darmo. Wszyscy inni dostają 10% zniżki. To świetny sposób, by przyciągnąć ludzi do ciebie, a gdy już będziesz miał ich uwagę, o wiele łatwiej będzie zamknąć umowę.

 1. Darmowe prezenty * (naprawdę za darmo)
  Znów to słowo. Bezpłatny . Jeśli możesz zaoferować coś za darmo, przy zakupie, będziesz przyciągał ludzi w sposób, jakiego nigdy nie wyobrażałeś sobie. Oznacza to naprawdę za darmo. Bez połowów. Bez śliskiego języka. Home Depot i Lowes często prowadzą promocje oferujące darmowy przedmiot przy zakupie znacznie większego i droższego produktu. W wielu przypadkach ta freebie przekonała ludzi do zakupu przedmiotu tylko po to, by dostać freebie, mimo że naprawdę nie myśleli o kupieniu większego produktu. Społeczeństwo chce czegoś za nic. Daj im to, i zwróć pieniądze na droższy zakup.

 2. Specjalne oferty BOGO
  Jest to kolejna odmiana bezpłatna, ale po raz kolejny prosi o zakup, aby otrzymać prezent. BOGO oznaczało Kup Jeden, Zdobądź Jednego (BOGOF, jeśli myślisz o tym). Te dni mogą oznaczać wszystko. Kup jeden, dwaj za darmo. Kup dziesięć, pięć za darmo. Kup jeden, awansuj na pół. Jednak zdecydowałeś się go sprzedać, być z góry. Nie każ ludziom myśleć, że dostają więcej niż są w rzeczywistości.

 3. Brak płatności przez X miesięcy
  Salony meblowe używają tego dużo, ale dlaczego nie możesz? Kto powiedział, że możesz oferować tylko nieopłacone plany na drogie przedmioty? Możesz zrobić z tego dziwaczną sztuczkę marketingową, która może zapewnić dobre wiadomości. Na przykład lokalny sklep z pączkami oferuje brak płatności przez 2 miesiące na tuzinie pączków. Bądź kreatywny.

 1. Darmowe próbki
  Czy chcesz wiedzieć, dlaczego tak wiele sklepów spożywczych rozdaje darmowe próbki jedzenia? Odpowiedź brzmi jedno słowo - wina. Kiedy weźmiesz darmową próbkę, automatycznie czujesz się zobowiązany do oddania temu sklepowi zwrotu. Ten darmowy kęs kiełbasy sprawia, że ​​kupujesz całe ich sześciopak. To strategia, która działa dobrze od setek lat i będzie działać dla Ciebie. Jeśli nie masz namacalnego produktu, zaoferuj bezpłatną próbkę świadczonej usługi. Czyszczenie jednego kroku w czyimś domu sprawi, że będzie wyglądać pięknie, a reszta dywanu wygląda na nudną. Teraz możesz zaoferować resztę za resztę ze zniżką.