Jak profesjonalnie radzić sobie ze złym szefem

Jesteś zmęczony. Jesteś sfrustrowany. Jesteś nieszczęśliwy. Jesteś zdeterminowany. Twoja interakcja z szefem sprawia, że ​​czujesz zimno. Jest znęcającym się , natrętnym, kontrolującym, wybrednym lub drobnym.

Bierze udział w twoich pracach, nigdy nie dostarcza pozytywnej opinii i nie trafia na każde spotkanie, które planuje z tobą. Albo natychmiast wygasa pod presją i nie wspiera cię w wykonywaniu swojej pracy. Nigdy nie rozpoznaje twoich doskonałych wyników ani innych pracowników, więc biuro jest bezradne i nieszczęśliwe.

Jest złym szefem, kiepskim w kość. Radzenie sobie z mniej skutecznym menedżerem lub po prostu kiepskimi menedżerami i złymi szefami, jest wyzwaniem, przed którym staje wielu pracowników. Bez względu na charakter twojego złego szefa , te pomysły pomogą ci sobie z tym poradzić.

Twój Zły Szef może nie wiedzieć, że jest zły

Zacznij swoją kampanię od zrozumienia, że ​​Twój szef może nie wiedzieć, że jest złym szefem. Podobnie jak w przypadku przywództwa sytuacyjnego, definicja złego zależy od potrzeb pracownika, jego umiejętności i okoliczności.

Kierownik ds. Nieumiejętności może nie zdawać sobie sprawy z tego, że jego brak zapewnienia jakiegokolwiek kierunku lub informacji zwrotnej czyni go złym szefem. Może myśleć, że wzmacnia swój personel . Menedżer, który zapewnia zbyt duży kierunek i mikrokanał może czuć się niepewnie i niepewny swojej własnej pracy. Może nie zdawać sobie sprawy, że jego kierunek obraża kompetentnego, bezpiecznego, samodzielnego pracownika.

A może szef nie ma szkolenia i jest tak przytłoczony wymaganiami zawodowymi, że nie może ci zapewnić wsparcia.

Być może został on awansowany zbyt szybko lub jego obowiązki sprawozdawcze rozszerzyły się poza jego zasięg. W dzisiejszych czasach redukcja odpowiedzialności często dzieli mniej pracowników niż kiedykolwiek wcześniej, co może wpływać na ich zdolność do wykonywania tej pracy dobrze.

Ten zły szef może nie dzielić twoich wartości.

Najmłodsze pokolenia pracowników oczekują, że będą mogły wykorzystać swój czas wakacji i podjąć działania, aby równowaga między życiem zawodowym a prywatnym stała się priorytetem. Elastyczny harmonogram pracy może sprawić, że praca będzie wymarzoną pracą. Ale nie wszyscy szefowie mają takie poglądy. Niektórzy uważają na przykład, że zdalni pracownicy szkodzą kulturze i ingerują w rozwój kultury zespołowej.

Jeśli twoje wartości nie są zsynchronizowane z wartościami twojego szefa i nie uważasz, że ta nierównowaga się zmieni, masz problem. Może czas zmienić szefów. Ale do tego czasu te działania są zalecane, aby zachować swój związek, taki jaki jest.

Zalecane podejście do nieodgadnionego złego szefa

Kiedy Bad Boss wie

Kierownik średniej wielkości firmy produkcyjnej chciał poprawić swoje podejście do pracy ze swoimi pracownikami. Wiedział, że patrzył na nich z góry nosem. Krytykował i krzyczał na pracowników. Publicznie upokorzył każdego pracownika, który popełnił błąd, jako przykłady.

Pewnego dnia zadzwonił, by zadać pytanie swojemu konsultantowi. Pytanie skazało ją na rozczarowanie, kiedy powiedział: "Wiem, że nie zgadzasz się na to, że krzyczę na sztabę jak na zwykłą rzecz". Zgoda, powiedziała. "Więc możesz mi powiedzieć, proszę, jakie są okoliczności, w których mogę krzyczeć na nie?"

Ten menedżer uważał, że jego zachowanie było całkowicie do przyjęcia. (Koniec historii - nigdy się nie zmienił i został ostatecznie usunięty jako menedżer.) Większość menedżerów, którzy dręczą, zastraszają, okrutnie krytykują, nazywają i traktują cię tak, jakbyś był głupi, prawdopodobnie wie, co robią. Mogą wiedzieć, że są złe, a nawet rozkoszować się ich złem.

Mogą czuć, że ich zachowanie zostało zaakceptowane - a nawet zachęcone - w ramach ich organizacji. Być może nauczyli się zachowań od swojego byłego przełożonego, którego uznano za udanego.

Nie musisz tolerować poniżającego zachowania. Zasługujesz na dobrego szefa, który pomaga ci zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości. Zasługujesz na dobrego szefa, który pomaga ci rozwinąć karierę. Zasługujesz na cywilne, profesjonalne leczenie w pracy.

Zalecane podejście do złego szefa, który wie, że jest zły