Jak negocjować elastyczny harmonogram

Z tymi poradami można negocjować elastyczny harmonogram pracy

Czy marzyłeś o elastycznym harmonogramie, który pozwala Ci ominąć ten trudny dojazd do pracy? Czy chciałeś skompresowanego tygodnia pracy, który pozwala ci pracować cztery dni zamiast pięciu?

Albo luksus luksusu, czy myślałeś o telepracy z domu - nawet jeśli tylko w niepełnym wymiarze godzin? Jeśli podzielasz te marzenia, nie czekaj, przygotuj się na negocjacje. Możesz negocjować elastyczny harmonogram prac.

Zalety elastycznego harmonogramu pracy dla pracowników są jasne i dobrze udokumentowane. Dlatego planujcie negocjować elastyczny harmonogram prac z myślą o pracodawcy. Negocjacje nie dotyczą ciebie. Nie chodzi o to, co działa najlepiej dla Ciebie i Twojej rodziny.

Negocjacje dotyczą korzyści dla pracodawcy za umożliwienie ci pracy w ramach elastycznego harmonogramu. Z troskliwością i odrobiną kreatywności możesz wykorzystać każdą przewagę dla siebie i swojej rodziny, by uzyskać przewagę dla pracodawcy.

Czy będziesz musiał negocjować?

Coraz częściej miejsca pracy przyjazne pracownikom mają elastyczne warunki pracy zapisane w ich zasadach i procedurach. Sprawdź podręcznik pracownika i porozmawiaj z personelem działu kadr.

W jednej nowojorskiej firmie wydawniczej pracownicy mogą pracować w domu dwa dni w tygodniu. W dużej firmie komputerowej 55% pracowników jest zdenerwowanych, większość z nich pracuje w pełnym wymiarze godzin. Według Wall Street Journal "Siedemdziesiąt procent pracowników Cisco Systems regularnie pracuje z domu przez co najmniej 20% czasu.

Podobnie jak 34% pracowników w Booz Allen Hamilton i 32% w SC Johnson & Sons. "

Zapytaj w swojej organizacji, czy inni pracownicy mają elastyczne harmonogramy. Dowiedz się, co zrobili, aby wynegocjować harmonogram i posłuchaj ich wskazówek, jak zaplanować harmonogram.

Organizacje, które mają elastyczne zasady dotyczące harmonogramu pracy, mają również wytyczne.

Często oznacza to, że pracownicy muszą mieć alternatywne rozwiązania w zakresie opieki nad dziećmi, aby rodzice pracujący zdalnie mogli swobodnie pracować.

Inne określają dostępność pracownika do częstej komunikacji i wymagają obecności na spotkaniach drogą elektroniczną. Niektóre określają czas potrzebny na odpowiedź.

Przygotuj plan negocjowania elastycznego harmonogramu

Nie zbliżaj się do szefa o elastycznym harmonogramie bez planu. Masz tylko jedną szansę na negocjacje, jeśli twoja firma nie ma polityki. Ułatw szefowi powiedzenie "tak".

Zastanów się, co chcesz negocjować. Jaki harmonogram pracy zapewni równowagę między pracą a życiem prywatnym, którą chcesz osiągnąć? Pomyśl o swoim życiu i swojej pracy. Czy potrafisz wykonywać komponenty pracy z domu? Jeśli tak, to ile dni będzie idealnych? Czy też późniejszy czas rozpoczęcia pozwoli Ci upuścić dzieci w przedszkolu?

Przyjrzyj się poważnie swoim nawykom życia i pracy. Niektórzy pracownicy nie mogą pracować w domu. Pranie zawsze dzwoni lub trzeba zapłacić rachunki. Uważają, że firma współpracowników działa stymulująco i nie trafi do biura.

Zadaj sobie pytanie, czy jesteś w stanie odgrodzić swoje życie. Pracownicy, którzy robią to dobrze, są najlepszymi kandydatami do telepracy.

Określ, w jaki sposób elastyczny harmonogram przyniesie korzyści Twojemu pracodawcy

Po utworzeniu planu na to, co chcesz negocjować w ramach elastycznego harmonogramu, zastanów się, jak elastyczny harmonogram przyniesie korzyści Twojemu pracodawcy . Być może będziesz w stanie pracować dwie godziny, które spędzasz teraz dojeżdżając do pracy.

Mniej stresu sprawi, że będziesz lepszym pracownikiem. Wiedząc, że możesz upuścić dzieci w przedszkolu i je odebrać, sprawisz, że będziesz mniej martwił się o ich dobro.

Wielu pracowników uważa, że ​​zdobywają więcej pracy, rozpoczynając wcześnie lub pozostając do późna lub pracując zdalnie. Pracownicy zauważają, że mogą wykonać więcej pracy, gdy jest mniej przerw. Jeśli telepraca jest Twoim elastycznym rozwiązaniem do pracy, negocjuj z faktem, że twój pracodawca nie będzie musiał dostarczać ci dziennej przestrzeni lub biura.

Kiedy będziesz gotowy do negocjacji, zrób swoją walizkę.

Zaproponuj próbę elastycznego harmonogramu, aby przekonać szefa, współpracowników i klientów, że umowa przynosi korzyści wszystkim stronom.

Napisz plan negocjacji z pracodawcą

Twoja pisemna propozycja powinna zawierać:

Negocjuj ze swoim przełożonym

Zakładając, że stworzyłeś opłacalny plan, który przynosi korzyści zarówno Tobie, jak i Twojemu pracodawcy, zorganizuj spotkanie ze swoim przełożonym, aby poprosić o elastyczny harmonogram.

Pamiętaj, że twój przełożony jest odpowiedzialny za prowadzenie istniejącej polityki firmy i zapewnienie uczciwości i spójności w swoim dziale i innych działach firmy. Kiedy negocjujesz elastyczny harmonogram, nie jesteś jedyny.

Elastyczny harmonogram pracy może działać z powodzeniem dla wszystkich stron. Musisz wynegocjować swoją sprawę, zapewnić pracodawcę, że pracujesz i przyczynić się do jego najlepszego interesu, i znaleźć sposoby na zmierzenie i nagłośnienie sukcesu porozumienia.

Musisz zapewnić, że komunikacja ze współpracownikami i klientami przebiega tak dobrze, jak przed elastycznym harmonogramem prac. Zmierz swoje wyniki. Komunikuj wyniki. Pozostajemy w kontakcie. Weź udział w cotygodniowych spotkaniach.

Wykonaj podstawowe wymagane godziny pracy. Zrozum, że odpowiedzialność za odniesienie sukcesu, kiedy negocjujesz i pracujesz na elastycznym harmonogramie, leży w twoim sądzie. Powodzenia.