Jak poprosić o podwyżkę wynagrodzenia

Postępuj zgodnie z tymi krokami, gdy poprosisz o podwyżkę

Chcesz więcej pieniędzy niż obecnie? Jeśli Twoim celem jest pozostanie w obecnej pracy, praca dla obecnego pracodawcy, musisz poprosić o podwyżkę. Inne niż raz w roku, a także od czasu do czasu premię lub dzielenie zysków, jest to jedyny sposób na uzyskanie podwyżki wynagrodzenia.

Planowanie i przygotowanie są kluczowe, gdy prosisz o podwyżkę . Kiedy prosisz o podwyżkę, musisz przekonać swojego pracodawcę, że twój wkład w pracę firmy jest wart ponad przeciętną, zwykle przeciętnie, dwie-cztery procent.

Poza planowaniem i przygotowaniem, czas zapytań, aktualne praktyki płacowe pracodawcy, kwalifikowalność innych pracowników do podwyżek płac opartych na składkach oraz rynkowe stawki wynagrodzenia za pracę w Twojej lokalizacji to dodatkowe elementy wynagrodzenia podbijać puzzle.

Kroki w pytaniu o podwyżkę płac: Zbadaj odpowiedni wzrost wynagrodzenia

Twoim celem na tym etapie prośby o podwyżkę jest poznanie praktyk płacowych twojego pracodawcy i rynkowej stawki wynagrodzenia za twoją pracę.

Przygotuj swoją prezentację na spotkanie "Zapytaj o podwyżkę"

Po wykonaniu badań płacowych w powyższych krokach, powinieneś dobrze wiedzieć, jak konkurencyjna jest twoja płaca w twojej branży. Następnie musisz przyjrzeć się swoim wkładom pracowniczym, aby ustalić, w jaki sposób przedstawisz swojemu szefowi prośbę o podwyżkę.

A może ustaliłeś, że twoja płaca jest konkurencyjna. Zadaj sobie pytanie, dlaczego zasłużyłeś na podwyżkę, ponieważ będziesz potrzebować dobrych danych do poparcia twojego wniosku o podwyżkę.

Ustal, czy tematem zaplanowanego spotkania jest poproszenie o podwyżkę.

Może sprytniej jest zapytać swojego szefa, co musisz zrobić, aby zakwalifikować się do najwyższej możliwej podwyżki i premii w przyszłości, jeśli nie możesz teraz usprawiedliwić wyższego wynagrodzenia.

Dowiedz się więcej wskazówek na temat tego, jak poprosić o podwyżkę wynagrodzenia

Udane negocjacje w sprawie podwyżki są zawsze oparte na twoich zasługach i osiągnięciach. Pomyślne negocjacje nigdy nie opierają się na tym, dlaczego potrzebujesz dodatkowych pieniędzy. Podczas gdy twój pracodawca może troszczyć się o ciebie, zapewnianie dodatkowych pieniędzy na finansowanie wybranego stylu życia nie jest ich obowiązkiem.

Żądanie podwyżki, nawet jeśli zaplanowałeś i przygotowałeś, nadal może być trochę przerażające.

Pytanie o podwyżkę bez planowania i przygotowania to strzelanina. Plus, zmarnowałeś swój najlepszy strzał na zdobycie podwyżki. Twój szef nie będzie chciał ponownie z tobą rozmawiać o podwyżce, chyba że coś zmieni się w pracy lub w twojej pracy.

Żądanie podwyżki wynagrodzenia staje się łatwiejsze, kiedy uczysz się planowania i przygotowania do dyskusji. Pomyślna negocjacja lub dwie także pomaga. Budujesz pewność, że prośba o podwyżkę to zadanie, które możesz wykonać. I zwiększasz możliwość osiągnięcia maksymalnego dochodu w wybranej dziedzinie. Czy jesteś lepszym wykonawcą ? Dlaczego nie skorzystać z tej porady i nie iść na to?