Co wpływa na negocjacje wynagrodzeń?

Co ma wpływ na wynagrodzenie Jesteś w stanie negocjować w miejscu pracy?

Negocjacje wynagrodzeń to proces, w którym pracodawca i potencjalny pracownik osiągają porozumienie w sprawie warunków zatrudnienia . Negocjacje płacowe rozpoczynają się zwykle od oferty od pracodawcy. Potencjalny pracownik może przyjąć ofertę lub negocjować szczegóły oferty, zwykle w terminie określonym przez pracodawcę.

Pracodawca określa termin, aby negocjacje płac odbyły się w krótkim czasie, tak aby nowy pracownik mógł szybko rozpocząć pracę.

Lub pracodawca zdaje sobie sprawę, że nie dojdzie do porozumienia z kandydatem i może skontaktować się z innymi wykwalifikowanymi potencjalnymi pracownikami, zanim staną się niedostępni na rynku pracy.

Negocjacje płacowe często rozpoczynają się od ustnej oferty od pracodawcy. Poświęć czas na rozważenie oferty w kontekście pakietu świadczeń pracodawcy. O ile nie jesteś w pełni zadowolony z oferty, mądrze jest powiedzieć pracodawcy, że dasz jej znać w ciągu kilku dni.

Pozwala to na zastanowienie się nad ofertą i ustalenie, czy jest ona do przyjęcia, czy też dokonasz uzasadnionego kontroferty . Po ustaleniu przez pracodawcę i pracodawcę szczegółów twojego pakietu kompensacyjnego prawdopodobnie otrzymasz pisemny list z ofertami pracy, który potwierdzi szczegóły negocjacji Twojego wynagrodzenia.

Negocjacje płacowe są najskuteczniej prowadzone przez jedną osobę, która odpowiada na kandydata po konsultacji z innymi kluczowymi graczami organizacji.

Korzystanie z punktu personalnego do negocjacji wynagrodzeń eliminuje możliwość mieszania wiadomości i źle zrozumianych lub źle przekazanych ofert i odpowiedzi. Korzystanie z punktu personalnego w negocjacjach płacowych jest kolejną okazją dla pracodawcy do dalszego budowania relacji z wybranym kandydatem.

Pomyślne negocjacje płacowe dają umowę o pracę, która jest akceptowalna zarówno dla pracodawcy, jak i dla nowego pracownika.

Co jest do negocjacji?

Wszystko o ofercie pracy jest do negocjacji. Wysokość rekompensaty , pakiet świadczeń i warunki pracy, w tym dni i godziny zatrudnienia, opcje elastyczności pracy, tytuł i odprawa są negocjowane.

Negocjacje płacowe zależą od stanowiska. Zawieszenie negocjacji wynagrodzeń na ogół zwiększa się wraz z poziomem pozycji w organizacji. Kierownictwo i menedżerowie wyższego szczebla mają największą swobodę w zakresie szeregu negocjacji dotyczących wynagrodzeń dla pracowników wykonawczych w zakresie wynagrodzenia, zasiłków oraz dodatków i korzyści.

Podejmij negocjacje płacowe z perspektywy win-win. Nie chcesz, aby nowy pracownik, który dołącza do Twojej organizacji, był już niezadowolony z negocjacji płacowych. W tym samym czasie nie chcesz, aby nadpłacony pracownik nie zarabiał na swoje utrzymanie i nie kwalifikuje się do podwyższenia odszkodowania w rozsądnym czasie.

Jeśli twój nowy pracownik dołączy do ciebie, czując się niezadowolony i zdewaluowany ze względu na wynagrodzenie, które zaproponowałeś, że zapłacisz, prawdopodobnie nadal będzie szukał pracy. To rozprasza uwagę nowego pracownika od tego, co jest mu najbardziej potrzebne - działając na bieżąco i szybko przyczyniając się do rozwoju firmy.

Elastyczność negocjacji wynagrodzeń

Przewaga pracodawcy w zakresie negocjacji wynagrodzenia zależy od tych czynników:

Dolna linia w negocjacjach płacowych

Zasadniczo, po uwzględnieniu tych czynników, pracodawca musi zdecydować, jak bardzo chcesz kandydata i cenę, jaką chcesz zapłacić, aby przyciągnąć go do swojej organizacji.

Twoje długoterminowe zadowolenie z wyboru pracownika jest często czynnikiem racjonalności decyzji o zatrudnieniu i pakietu wynagrodzeń, a także emocjonalnej potrzeby wprowadzenia pracownika na pokład.

Pracownicy zatrudnieni z emocjonalnego punktu widzenia rzadko odnoszą sukces, gdy okulary w kolorze różowym są usuwane, a wyniki i wkład są mierzone w surowym świetle dnia. Po co tam jechać?

Znany również jako negocjacje odszkodowawcze, negocjacje płacowe