Kiedy zawrzeć GPA w swoim CV

Czy w swoim CV musisz podać średnią punktową średnią uczelni (GPA)? Kiedy możesz go opuścić i kiedy go zostawić?

W liceum i college'u osoby poszukujące pracy zazwyczaj włączają GPA do swoich CV, szczególnie jeśli są silne (zazwyczaj powyżej 3,5). Jednak po ukończeniu college'u, może być trudno dowiedzieć się, kiedy usunąć tę liczbę dziesiętną z CV.

Oto informacje o tym, kiedy i kiedy nie, aby uwzględnić swój GPA w swoim CV. Następnie przejrzyj przykład, jak wyświetlić listę zasad GPA, gdy ją uwzględnisz, oraz wskazówki dotyczące tego, co należy umieścić w sekcji Edukacja w swoim CV.

Kiedy zawrzeć GPA w swoim CV

Nie ma konkretnej zasady, aby zachować lub usunąć GPA z CV po studiach. Jednak ogólną wytyczną jest to, że w pierwszym roku lub dwóch po uniwersytecie, dobrze jest zachować swój GPA w swoim CV.

Jest to szczególnie ważne, jeśli masz bardzo wysoką GPA - około 3,8 lub więcej. Jako absolwent college'u z ograniczonym doświadczeniem zawodowym, Twój GPA może być kluczowym odzwierciedleniem twoich umiejętności, etyki pracy i osobistego dążenia do osiągnięcia sukcesu.

W niektórych przypadkach pracodawca może konkretnie poprosić o GPA w ogłoszeniu o pracę lub aplikacji. Pamiętaj, aby go wymienić, gdy jest wymagany, aby Twoja aplikacja została w pełni uwzględniona.

Kiedy nie uwzględniać GPA w Twoim CV

Jednak, gdy masz 2-3 lata doświadczenia zawodowego, nadszedł czas, aby usunąć swój GPA z CV. W tym momencie życia Twoje doświadczenie zawodowe mówi bardziej o twoich umiejętnościach niż twój stary GPA.

Porzuć swój dotychczasowy akademicki sukces i wykorzystaj tę dodatkową przestrzeń w swoim CV, aby podać przykład bardziej aktualnego wykonania pracy.

To zademonstruje pracodawcom, że nie "spoczywasz na laurach" ze szkoły, ale dojrzałeś do profesjonalisty, który jest już w pełni zaangażowany w twoją karierę.

Co uwzględnić w dziale edukacyjnym CV

W części dotyczącej edukacji swojego CV podsumuj uczelnie, w których uczestniczyłeś, uzyskane przez ciebie stopnie naukowe, swój GPA, jeśli jesteś studentem lub absolwentem, oraz wszelkie specjalne nagrody i wyróżnienia, które zdobyłeś.

Kursy doskonalenia zawodowego i certyfikaty powinny być również zawarte w sekcji edukacyjnej twojego CV, podobnie jak nazwy klubów pozaszkolnych, grup charytatywnych lub greckich organizacji, w których byłeś aktywny i / lub pełnił rolę przywódczą.

Wznów zarys sekcji edukacyjnej

College, stopień
Nagrody, wyróżnienia

Orzecznictwo

Rozwój zawodowy

Wznów przykład sekcji edukacji

Huntown College
20 kwietnia
Bachelor of Arts w języku angielskim, wyróżnienia oddziału
3.8 GPA

Certyfikacja komunikacji strategicznej na poziomie 1
20 marca XXXX

Wskazówki dotyczące działu edukacji w Twoim CV

Nawet jeśli ty, jako świeżo upieczony absolwent college'u, nie masz dużego doświadczenia zawodowego, wzmianka o GPA o wartości 3,8 lub wyższej zwróci uwagę potencjalnych pracodawców i odróżni Cię od konkurencji. Powodzenia!