Bezpłatne i tanie klasy programowania online

Ktoś, kogo znam, właśnie rozpoczął nową pracę. Została zrekrutowana przez LinkedIn i jest pewna, że ​​to z powodu kursów internetowych, które podjęła. Dodała swoje certyfikaty do swojego profilu i, gdy tylko to zrobiła, zaczęły pojawiać się zapytania ze strony pracodawców. Zajęcia online, które podjęła, pomogły jej przejść z roli marketingowej do roli technicznej i uczyniły ją bardziej rynkową na rynku pracy, gdzie zasady techniczne.

Nawet jeśli nie pracujesz w roli czysto technologicznej, umiejętności programistyczne są cenną zaletą kariery. Im więcej możesz zrobić, tym więcej masz możliwości, zarówno w obecnej pracy, jak i potencjalnych pracodawcach. Jeśli nie masz pracy lub nie pracujesz, te typy kursów mogą pomóc wypełnić luki w CV, a także dać ci nową wiedzę.

Nie musisz wydawać dużo na opłaty klasowe i czesne. Istnieje wiele bezpłatnych i tanich kursów, które możesz wziąć, aby zacząć, jeśli jesteś początkującym, który właśnie zaczyna, lub ekspertem, który chce dodać do swojego portfolio.

Oto więcej na temat darmowych i tanich kursów programowania online: Jacques Bouchard, Menedżer marketingu internetowego, Onward Search.

Bezpłatne i tanie klasy programowania online

Niezależnie od tego, czy w ogóle nie masz doświadczenia w programowaniu, czy jesteś ekspertem w wielu językach, w Internecie dostępnych jest mnóstwo wysokiej jakości materiałów - niektóre za darmo, a inne za niewielki miesięczny abonament.

Witryny te mają tendencję do zaspokajania bardzo konkretnych odbiorców - niezależnie od tego, czy chodzi o poziom programisty lub języka, czy też marketing dla bardziej "młodych" odbiorców. Jeśli szukasz internetowego kursu szkoleniowego, który pasuje do Twoich potrzeb, rozważ następujące czynniki:

Cena: Nie będziesz płacić dużo. W rzeczywistości darmowy jest świetny i na pewno można go znaleźć.

Ale jeśli dasz sobie budżet 30 $ / miesiąc na kursy, twoje opcje będą się mnożyć.

Prestige: Zanim poświęcisz wieczór na nowy język, rozważ źródło. Wiele szkoleń online ma powiązania z szanowanymi uniwersytetami (lub nawet z NASA) lub wiąże się z firmami i agencjami, które mogą Cię uznać za ukończone kursy.

Cel: Czy strona specjalizuje się w tym, co cię interesuje, czy jest to bardziej czytelnia technokratycznego materiału szkoleniowego? Rozejrzyj się - jeśli interesujesz się nauką Rubiego, a znajdziesz kogoś, kto kładzie chleb na stole, ucząc tylko tego języka, znalazłeś swój punkt wyjścia.

Proces: Jakie będzie twoje doświadczenie edukacyjne? Czy będziesz oglądać godziny filmów wideo, czy też będą quizy, zajęcia i oceny, które pomogą ci ćwiczyć? Poszukaj strony z przydatnym, aktywnym forum, które pomoże Ci, jeśli utkniesz.

Zalecane kursy szkoleniowe

Code Avengers: zabawny i interaktywny sposób nauki HTML, CSS i JavaScript. Superhero tematyczny i bezpłatny, zapewnia zorganizowane, praktyczne lekcje dla początkujących.

Codecademy: Nie mylić z obecnie przemianowaną "Code Academy", jest to darmowy zasób do efektywnego uczenia JavaScript, Python, CSS, HTML, jQuery i innych.

Nauka jest w 100% interaktywna i idealna dla początkujących. Częste "odznaki" sprawiają, że format jest przyjemny i zachęcający.

Coursera: Dzięki powiązaniom z 35 różnymi instytucjami edukacyjnymi i uniwersytetami, ta bezpłatna strona oferuje szeroki wybór kursów, z których każdy jest bogaty w quizy, dokumentację, sylabusy i tym podobne, a także forum killer. Ukierunkowany na wszystkie poziomy uczenia się.

edX: Dom kursów uniwersyteckich z MIT, Harvardu i Berkeley - wszystko za darmo. Zajęcia są ograniczone i oferowane z ustalonym harmonogramem początkowym i końcowym. Ci, którzy mają choć trochę doświadczenia w programowaniu, będą najbardziej wygodni.

Lynda: Około 1995 roku, ta strona internetowa zawiera ponad 140 instruktorów i setki krótkich, wysokiej jakości filmów na temat programowania i wszystkich rzeczy technologicznych. W przypadku subskrypcji zaczynających się od 25 USD / miesiąc kursy najlepiej nadają się dla osób, które chcą ulepszyć istniejący zestaw umiejętności.

Rails For Zombies: To idealne miejsce dla początkujących, aby "zatopić zęby" w Ruby bez żadnych kosztów. Dzięki szerokiej gamie ekscentrycznych filmów, prezentacji do pobrania i narzędzia opartego na przeglądarce, które pomoże Ci eksperymentować z kodem, z pewnością Ci się spodobają.

Treehouse: Dzięki umowom zawartym z Facebookiem i innymi firmami, jest to świetne miejsce, aby wyszkolić się w nowej umiejętności, a następnie zatrudnić się w ten sposób! Za 29 USD miesięcznie początkujący mogą wyciąć zęby w iOS, opracowaniu Androida, zakładaniu firmy i wielu innych. Setki krótkich, zabawnych filmów i odznak, które nagradzają Cię za twoje osiągnięcia.

Udacity Darmowe i dostarczone od instruktorów z doświadczeniem w Google, Uniwersytecie Stanford i NASA, ta strona zapewnia 14 wysokiej jakości kursów dla osób zainteresowanych nauką Pythona. Lekcje są bogate w testy, quizy i zajęcia, a strona zawiera aktywne forum, na którym można zadawać pytania i odpowiadać na nie. Witryna jest przeznaczona dla początkujących, ale jest najlepsza dla użytkowników pośrednich.