Jak poprosić o pracę i wrócić do Rehired

Co możesz zrobić, gdy rzucisz pracę, zaczniesz nową pozycję, a potem odkryjesz, że nowa praca nie jest tym, czego oczekiwałeś? Jakie masz opcje, gdy żałujesz, że odszedłeś ze swojej starej pracy i naprawdę chcesz, żebyś nie odszedł? Czy jest jakiś sposób na ponowne zatrudnienie po odejściu z pracy? Jaki jest najlepszy sposób, aby poprosić o swoją pracę?

Ponieważ nie wiesz, co może się stać, gdy rozpoczynasz nową pracę, rozsądnie jest zostawić pracę na najlepszych warunkach .

Nawet jeśli pilnie sprawdzasz firmę, swojego przyszłego menedżera i współpracowników, najlepiej jak potrafisz, praca może nie być taka, jak myślałeś, a praca dla firmy może być inna niż oczekiwałeś.

Zdarza się, ale zanim poprosisz o starą pracę, upewnij się, że tego chcesz. Nawet jeśli możesz wrócić, a być może nie będziesz w stanie, zastanów się, dlaczego zdecydowałeś się opuścić swojego pracodawcę. Jeśli nic się nie zmieni, poza tym, że nie podoba ci się nowa praca , może lepiej kontynuować poszukiwania pracy, które lepiej pasuje.

Czy powinieneś poprosić o swoją pracę?

Czy warto prosić o pracę? Zrezygnowałeś z jakiegoś powodu. Czy fakt, że nowa praca nie działa wystarczająco dobrze, aby powrócić do sytuacji, którą niedawno opuściłeś? Czy też ma sens szukać innej nowej pracy i iść dalej?

Zważaj za i przeciw. Sporządź listę powodów, dla których odszedłeś, a następnie stwórz kolejną listę korzyści, jakie uzyskasz, gdybyś wrócił.

Jeśli zalety przeważają nad wadami, rozważ prośbę o starą pracę lub o nową pracę u swojego byłego pracodawcy.

Czy firma Rehire You?

Nie zakładaj, że firma zatrudni cię z powrotem, nawet jeśli uwielbia pracę, którą wykonałeś. Twoja pozycja mogła zostać wypełniona. Nawet jeśli tak nie jest, mogą zacząć od nowa z kimś innym.

Pojawią się pytania o twoje zaangażowanie w firmę i czy porzucisz ją następnym razem, gdy dostaniesz ofertę pracy .

Jeśli firma jest gotowa rozważyć ponowne zatrudnienie, prawdopodobnie będziesz musiała sprzedać się firmie i sprawić, że dobrze jest cię przeszukać.

Przygotuj się na wyjaśnienie, dlaczego odszedłeś, co nie zadziałało w nowej firmie i dlaczego chcesz wrócić. Przygotuj się również, aby pokazać firmie, dlaczego jest dla nich korzystne, aby Cię przeszukać i jak pokażemy, że jesteś zdecydowany zostać w tym czasie.

Jak poprosić o powrót do pracy

Oto wskazówki, których możesz użyć, aby odzyskać starą pracę:

Rezygnuj z wdziękiem. Zanim odejdziesz, zrób wszystko, aby zrezygnować z dobrych warunków . Oto porady dotyczące rezygnacji z pracy . Opuszczenie najlepszych możliwych warunków pomoże Ci utrzymać stopę w drzwiach i zwiększyć szanse na ponowne zatrudnienie. Jeśli nie opuściłeś najlepszych warunków, odzyskanie go może być trudne. Możesz skontaktować się ze swoim byłym menedżerem, aby rozwiązać problemy.

Pozostań w kontakcie z kolegami. Bądź w kontakcie ze swoimi byłymi kolegami. Połącz się z nimi na LinkedIn, Facebooku, Twitterze i Google+.

Raz na jakiś czas wyślij wiadomość e-mail, aby sprawdzić, jak się czują. Czasami wypij kawę i lunch. Im więcej jesteś podłączony, tym łatwiej będzie wrócić. Im silniejsze są twoje osobiste więzi, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz odciągnięty.

Pozostań w kontakcie z firmą. Oprócz utrzymywania kontaktu z byłymi kolegami, pozostań w kontakcie z firmą. Jeśli firma ma grupę LinkedIn, dołącz do niej, śledź stronę firmy na stronie LinkedIn, np. Stronę firmy na Facebooku i obserwuj firmę na Twitterze. Jeśli istnieje korporacyjna sieć absolwentów dla byłego pracodawcy, dołącz do niej. Im bardziej jesteś zaangażowany, tym większa szansa na powrót.

Podjąć decyzję. Nie podejmuj pochopnych decyzji. Upewnij się, że chcesz wrócić. Nie wracaj tylko dlatego, że jest to droga najmniejszego oporu i łatwiej jest poprosić o pracę, niż rozpocząć poszukiwania pracy.

Upewnij się, że to właściwy ruch z perspektywy kariery i osobistej.

Poproś o swoją pracę. Jeśli zdecydujesz, że chcesz powrócić do pracy u swojego byłego pracodawcy, możesz poprosić o osobiste spotkanie lub wysłać list lub wiadomość e-mail z prośbą o zwrot pracy. Oto przykładowy list z prośbą o zwrot pracy i szablon, który możesz edytować w celu dostosowania do osobistych okoliczności.

Co jeszcze możesz zrobić? Sprawdź inne zadania w firmie. Jeśli Twoja praca została wypełniona, zapytaj o inne otwory, do których możesz się kwalifikować. Firmy prawdopodobnie rozważają ponowne zatrudnienie byłych pracowników, którzy wykonali dla nich dobrą robotę w przeszłości. Może nawet być pozycja, która lepiej pasuje niż praca, którą opuściłeś.

Przygotuj się do wyjaśnienia. Przygotuj się do odpowiadania na pytania - wiele pytań. Przygotuj odpowiedzi na pytania dotyczące tego, dlaczego rezygnujesz, dlaczego chcesz odzyskać pracę i dlaczego firma powinna Cię przeszukać. Musisz być przekonujący i sprzedać firmę, dając Ci drugą szansę.

Masz plan B. Powrót do poprzedniej pozycji może nie być możliwy. Przygotuj plan awaryjny i przygotuj się do rozpoczęcia nowego poszukiwania pracy. Oto wskazówki, co zrobić, gdy nowa praca nie działa . Mimo że trudno powiedzieć, że nie, na dłuższą metę może być lepiej rozważyć inne opcje i utrzymać ścieżkę kariery , zamiast iść do tyłu.

Co robić dalej: jak zrezygnować z pracy, którą właśnie uruchomiłeś