Wskazówki dotyczące uzyskania pracy w kolegium

Porady dotyczące przejścia do kariery w College'u

Wielu z nas ma miłe wspomnienia z życia uniwersyteckiego i ma fantazje o powrocie do kampusu w poszukiwaniu pracy. Kolegia oferują wysokiej jakości środowisko pracy dla wielu pracowników. Kampusy często znajdują się w otoczeniu parku i oferują mnóstwo atrakcji artystycznych, kulturalnych, rozrywkowych, sportowych i rekreacyjnych. Jak więc zmienić tę fantazję w rzeczywistość i wylądować na kampusie?

Przenieś swoje umiejętności z Corporate na College

Pierwszym krokiem jest ocena twojej wiedzy, umiejętności i doświadczeń oraz poszukiwanie sposobów przeniesienia twoich umiejętności do roli kampusu.

Kolegia często zatrudniają osoby z solidnym doświadczeniem w równoległych rolach w sektorze biznesowym, non-profit i rządowym.

Rodzaje pracy dostępne w kolegiach i uniwersytetach

Osoby z silnym zapleczem księgowym mogą rozważyć usługi finansowe lub biuro pomocy finansowej w college'u. Kandydaci z silnym zapleczem handlowym i marketingowym mogą brać pod uwagę rekrutację, roczny fundusz i pozycje rozwojowe. Osoby planujące wydarzenia mogą badać możliwości związane ze sprawami absolwentów lub biurami wydarzeń w szkołach wyższych. Specjaliści ds. Public Relations mogą zajmować stanowiska w komunikacji w college'u.

Osoby posiadające doświadczenie w pisaniu, redagowaniu i publikowaniu mogą pracować z publikacjami uczelni. Psychologowie i pracownicy społeczni z doświadczeniem w obsłudze nastolatków i młodych dorosłych mogą zapewnić miejsca pracy w poradniach uniwersyteckich. Pielęgniarki, asystenci lekarza i lekarze mogą pracować w służbie zdrowia w college'u.

Specjaliści ds. Zasobów ludzkich mogą zajmować stanowiska w biurach kadr uczelni wyższych. Specjaliści IT mogą pracować w centrach technologii w kampusie. Administratorzy grantów dla organizacji non-profit mogą pracować w administracji naukowej w kolegiach. Pracownicy organów ścigania mogą pracować na rzecz bezpieczeństwa w kampusie.

Specjaliści w dziedzinach technicznych i specjalistycznych mogą często zajmować stanowiska adiunktowe, prowadząc kursy w lokalnych szkołach lokalnych, aby uzupełnić swoje dochody.

Przeprowadzaj wywiady informacyjne

Doskonałym sposobem na zrobienie dla ciebie odpowiednich ról w kampusie uniwersyteckim jest podejście do departamentów, które mogą zainteresować Twoją alma mater lub lokalną uczelnię i przeprowadzenie wywiadów informacyjnych z personelem w tych biurach.

Większość pracowników uczelni chętnie zgodzi się spotkać z absolwentami lub członkami lokalnej społeczności, którzy są ciekawi ich pracy. Bądź przygotowany na dzielenie się swoimi podstawowymi umiejętnościami i zasobami, aby pracownicy szkoły mieli podstawę, na której możesz doradzić. Po nawiązaniu kontaktu z personelem w jednym biurze poproś o wprowadzenie do kolegów w innych urzędach, w których mogą mieć zastosowanie twoje umiejętności. Jeśli robisz wrażenie na tych spotkaniach, możesz być mile zaskoczony niektórymi skierowaniami do rozmów kwalifikacyjnych.

Sieć, sieć i sieć Więcej

Po zidentyfikowaniu nisz docelowych, poproś rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, byłych współpracowników, kolegów parafian itd. Jeśli mogą przedstawić ci kogoś, kogo znają, kto pracuje w tego typu miejscach pracy. Podejdź do tych osób w celu przeprowadzenia wywiadów informacyjnych.

Skontaktuj się z biurem ds. Kariery i / lub absolwentami w swojej macierzystej uczelni i poproś o listę kontaktów pracujących w college'ach, abyś mógł przeprowadzić dodatkowe konsultacje informacyjne.

Zapytaj o wydarzenia towarzyskie i społecznościowe w Twojej okolicy, w których możesz zdobyć absolwentów pracujących w kolegiach. Dołącz do swojej grupy LinkedIn i zasięgnij informacji u członków wyższego wykształcenia, aby uzyskać porady i pomoc dotyczącą przejścia.

Sprawdź listę członków każdej organizacji zawodowej, do której należysz, dla osób z Twojej dziedziny, które pracują w kolegiach. Poproś ich o poradę na temat przeniesienia swoich umiejętności do ich niszy i jakiejkolwiek pomocy, którą mogą zapewnić.

Rozpocznij wyszukiwanie pracy

Zidentyfikuj uczelnie w swojej docelowej strefie zatrudnienia i przejrzyj sekcje HR swoich stron internetowych dla aktualnie opublikowanych pozycji i zgłoś się do wszystkich interesujących Cię miejsc pracy. Rozważ skontaktowanie się z dyrektorem dowolnego działu, który reklamuje pracę w celu konsultacji informacyjnych, aby zyskać pewną widoczność jako kandydat.

Uczelnie zazwyczaj reklamują swoje otwarcia w lokalnych gazetach, w najbliższym gazecie miejskiej, Kronice szkolnictwa wyższego i / lub HigherEdjobs.com. Zapytaj swoich znajomych o najlepsze profesjonalne towarzystwo w swojej dziedzinie w szkolnictwie wyższym, a strona internetowa dla tej organizacji będzie zawierała powiązane zawody aukcje.

Rozważ wolontariat

Innym sposobem na ułatwienie przejścia do pracy w college'u jest wolontariat z odpowiednim biurem w macierzystej uczelni lub lokalnym college'u. Rekrutacja, absolwenci i biura kariery zazwyczaj pełnią rolę dla wolontariuszy, co może stanowić okazję do ubiegania się o płatne stanowisko. Inne biura, takie jak łączność, mogą zatrudniać pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin lub pracowników zewnętrznych.

Szukaj pracy: Indeed.com Oferty pracy | Więcej ofert pracy

Powiązane artykuły: Jak zdobyć pracę | Wynagrodzenia za pracę: A - Z Lista | Rodzaje zadań: A - Z Lista | W co się ubrać na wywiad? Wywiad Pytania i odpowiedzi