Umiejętności upuszczania krwi do listy na CV i listów motywacyjnych

Phlebotomists pobierają krew od pacjentów do testów, badań, transfuzji i / lub krwiodawstwa. Pracują głównie w szpitalach, gabinetach lekarskich, centrach krwiodawstwa i laboratoriach. Wraz z pobieraniem krwi oznaczają również krew do przetwarzania, wprowadzają informacje do komputerowych baz danych oraz montują i konserwują wszystkie instrumenty medyczne potrzebne do pobrania krwi.

Phlebotomists często wyjaśniają procedurę dla pacjentów i uspokajają pacjentów, którzy są nerwowi.

Czasami muszą również opiekować się pacjentami, którzy mają negatywne reakcje po pobraniu krwi. Phlebotomists wymagają szerokiej gamy umiejętności. Niektóre z nich to ciężkie umiejętności, takie jak umiejętność wykonywania określonych procedur medycznych. Inne to umiejętności miękkie , takie jak współczucie dla niespokojnych pacjentów.

Poniżej znajdują się informacje na temat umiejętności flebotomistów na życiorysy, listy motywacyjne, podania o pracę i wywiady. W zestawie znajduje się szczegółowa lista pięciu najważniejszych umiejętności w zakresie flebotomii, a także dłuższa lista jeszcze bardziej pokrewnych umiejętności.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz korzystać z tych list umiejętności w całym procesie poszukiwania pracy. Po pierwsze, możesz użyć tych słów umiejętności w swoim CV . W opisie historii pracy możesz użyć niektórych z tych słów kluczowych. Po drugie, możesz użyć ich w swoim liście przewodnim . W treści listu możesz wymienić jedną lub dwie z tych umiejętności i podać konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś te umiejętności w pracy.

Na koniec możesz użyć tych słów umiejętności w wywiadzie . Upewnij się, że masz co najmniej jeden przykład czasu, w którym zademonstrowałeś jedną z pięciu wymienionych tutaj najlepszych umiejętności. Oczywiście każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, dlatego upewnij się, że dokładnie czytasz opis stanowiska i koncentrujesz się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

Oto najlepsze umiejętności w zakresie puszczania krwi do listy.

Dbałość o szczegóły

Phlebotomists zwykle mają stały przepływ pacjentów w ciągu dnia. Muszą być precyzyjne przy pobieraniu krwi, etykietowaniu próbek i śledzeniu próbek.

Komunikacja

Phlebotomists muszą być w stanie jasno wyjaśnić procedury dla pacjentów i słuchać ich pytań i wątpliwości. Wielu pacjentów będzie się denerwować, więc jasne wyjaśnienie, co się stanie, da pacjentom spokój. Znajomość umiejętności komunikacji werbalnej ma zatem kluczowe znaczenie.

Wprowadzanie danych

Większość szpitali i gabinetów lekarskich wymaga, aby flebotomycy wprowadzali dane pacjenta i próbki do bazy danych dokumentacji medycznej na komputerze. Posiadanie umiejętności wprowadzania danych i doświadczenia jest dużym plusem dla flebotomisty.

Zręczność

Zręczność fizyczna (lub zdolności motoryczne) jest krytyczna dla flebotomisty. Phlebotomists muszą pracować z rękami, aby obsługiwać sprzęt i czerpać krew. Muszą być w stanie pobierać krew szybko i skutecznie, przy minimalnym dyskomforcie dla pacjentów.

Empatia

Phlebotomists muszą mieć silne umiejętności interpersonalne . W szczególności muszą być zdolni do empatii i troski o pacjentów, którzy są zdenerwowani. Empatia pomoże phlebotomist współdziałać z pacjentami i ich rodzinami.

Lista umiejętności Phlebotomist

Przeczytaj poniżej, aby zapoznać się z dłuższą listą umiejętności phlebotomist, która obejmuje umiejętności wymienione powyżej. Te umiejętności są podzielone na różne kategorie.

Umiejętności interpersonalne

Cechy osobiste

Umiejętności techniczne