Blue Collar Jobs Skills List and Examples

Odkryj umiejętności, które będą Ci potrzebne do pracy w Blue Collar

Na początku lat dwudziestych XX wieku zawodowy pracownik fizyczny wykonuje pracę fizyczną, często za stawkę godzinową. Wiele niebieskich zleceń wymaga wysoko wykwalifikowanych pracowników, takich jak hydraulicy, elektrycy i operatorzy elektrowni. Jednakże istnieje również wiele stanowisk o niskich kwalifikacjach lub niewykwalifikowanych, takich jak praca w charakterze osoby pozbawionej wolności lub linii montażowej.

Dobra wiadomość dla osób zainteresowanych pracą fizyczną: te miejsca pracy nigdzie się nie wybierają. W rzeczywistości, do 2024 r., Biuro Statystyki Pracy (BLS) przewiduje stopę wzrostu zatrudnienia o 7% dla wszystkich zawodów i 10,1% stopy wzrostu dla prac budowlanych .

Istnieje mnóstwo wspaniałych pozycji na różnych polach.

Wymagania szkoleniowe i edukacyjne

Chociaż praca fizyczna nie wymaga posiadania tytułu licencjata, należy odbyć oficjalne szkolenia i staże, aby kwalifikować się do wysoko wykwalifikowanych zawodów. Pamiętaj, aby wymienić i opisać wszelkie szkolenia z umiejętności, staże, certyfikaty lub licencje, które otrzymałeś w swoim CV lub aplikacji online i wspomnieć o tym w wywiadach.

Nawet jeśli nie wykonywałeś pracy zawodowej, możesz zdobyć pewne umiejętności krytyczne poprzez hobby, wolontariat, udział w sporcie, auto-naprawę, itp. Czy posiadasz certyfikat CPR do trenowania koszykówki? Dołącz to.

Zastanów się także nad rozwiniętymi umiejętnościami miękkimi . Umiejętność adaptacji, skuteczny komunikator i współczucie to tylko niektóre cechy, których poszukują pracodawcy. Nie ograniczajcie się więc tylko do podkreślania twardych umiejętności - włączcie cechy osobowości, które rozwinęliście w domu, w kościele lub w dążeniu do swoich zainteresowań.

Gdzie pracują pracownicy z niebieskim kołnierzem

Pracownicy fizyczni pracują w różnych warunkach w niezliczonych warunkach opartych na czynnikach środowiskowych. Od fabryk do farm, te strony są bardzo podatne na warunki pogodowe. Wiatry z dużą prędkością powodują niedobór prądu elektrycznego, a Ty jesteś w dniu ostatecznym o godzinie 17:00 dla twojego klienta.

Co musi się stać, aby zespół się z nim spotkał? Niemal zawsze istnieje rozwiązanie tego rodzaju problemów. Ci, którzy zachowują spokój, myślą nieszablonowo i podejmują inicjatywę, często go znajdują. Ponadto pracownicy, którzy skutecznie zarządzają konfliktami i rozwiązują problemy, cieszą się większym wzrostem. Jeśli więc wykazałeś w przeszłości te bardzo pożądane cechy, zaznacz je w swoim CV i w wywiadzie.

Nawet jeśli brakuje ci umiejętności, pamiętaj, że wiele firm będzie szkolić swoich pracodawców, zawsze zatrudni najbardziej wykwalifikowanych, dynamicznych kandydatów. Twoja aplikacja i CV powinny to odzwierciedlać. Przejrzyj szczegółowy opis zadania i wymień swoje doświadczenia i talenty dotyczące samej pozycji.

Blue Collar Job Skills Lists

Ta lista zawiera wiele zawodów typu "kołnierz" na żądanie w przemyśle wytwórczym, budownictwie, budownictwie i innych sektorach. Aby uzyskać informacje dotyczące umiejętności niezbędnych do zakwalifikowania się, po prostu kliknij handel.

A - D

E - L

M - P

R - Z

Ogólne umiejętności dla pracowników z niebieskim kołnierzem

Pomocne może być zaimplementowanie inwentaryzacji umiejętności poprzez zastanowienie się nad przeszłymi zadaniami, płatnymi i nieopłacanymi, jak również doświadczeniami życiowymi. Odpowiedz na poniższe pytania, aby lepiej zrozumieć swoje umiejętności i wszelkie luki, które należy rozwiązać. Będziesz także lepiej przygotowany do budowania swojego CV.