Jak uzyskać pracę kierowcy ciężarówki

W podręczniku Bureau of Labor Statistics " Occupational Outlook Handbook" podano, że prowadzenie ciężarówki jest jednym z najszybciej rosnących zawodów, z dużą liczbą nowych miejsc pracy każdego roku. Zgodnie z danymi American Trucking Association (ATA), prawie 70% towarów lądowych transportowanych jest samochodami ciężarowymi.

Zadania kierowców ciężarówek różnią się znacznie pod względem zarobków, tygodniowych godzin pracy, liczby nocy spędzonych w drodze i jakości obsługiwanego sprzętu, więc poświęć trochę czasu na zbadanie opcji, zanim zdecydujesz, że jest to dla ciebie kariera.

Truck Employment Opportunities

Obecnie brakuje wykwalifikowanych kierowców ciężarówek, a firmy aktywnie rekrutują nowych kierowców. Niedobór kierowców wynosi obecnie 48 000, a raporty wskazują, że niedobór ten może się pogorszyć do ponad 170 000 wolnych miejsc do 2025 roku.

Ten brak kierowców zwiększył jednak potencjał zarobkowy kierowców. Na przykład CRST przyspieszone podwyższa wynagrodzenie o 15% dla nowych kierowców, którzy otrzymują komercyjne licencje na prawo jazdy (CDL) w ramach sponsorowanego przez firmę programu szkoleniowego.

Większość kierowców ciężarówek znajduje zatrudnienie na dużych obszarach metropolitalnych wzdłuż głównych dróg międzystanowych, gdzie duże firmy transportowe, handlowe i hurtowe mają punkty dystrybucji. Niektórzy kierowcy pracują na obszarach wiejskich, świadcząc wyspecjalizowane usługi, takie jak dostarczanie gazet klientom lub węgiel na kolej.

Kwalifikacje do pracy kierowcy ciężarówki

Wszyscy kierowcy muszą przestrzegać przepisów federalnych i wszelkich przepisów państwowych (które są często bardziej rygorystyczne niż wymogi federalne).

Kierowcy ciężarówek muszą posiadać prawo jazdy wydane przez państwo, w którym mieszkają, a większość pracodawców wymaga czystej jazdy.

Kierowcy ciężarówek zaprojektowanych do przewozu co najmniej 26 000 funtów (w tym większość przyczep ciągników, a także większych ciężarówek prostych) muszą uzyskać komercyjne prawo jazdy (CDL) ze stanu, w którym mieszkają.

Wszyscy kierowcy ciężarówek prowadzący ciężarówki przewożące materiały niebezpieczne muszą otrzymać CDL, niezależnie od wielkości ciężarówki. W wielu stanach prawo jazdy jest wystarczające do kierowania lekkimi ciężarówkami i furgonetkami.

Uzyskiwanie komercyjnej licencji kierowcy (CDL)

Aby uzyskać komercyjne prawo jazdy, kandydat musi zdać pisemny test dotyczący zasad i przepisów, a następnie wykazać, że może bezpiecznie prowadzić ciężarówkę komercyjną. Krajowa baza danych rejestruje na stałe wszystkie wykroczenia drogowe poniesione przez osoby posiadające licencje komercyjne. Państwo sprawdzi te zapisy i odmówi komercyjnej licencji kierowcy kierowcy, który już posiadał licencję zawieszoną lub cofniętą w innym stanie. Informacje na temat składania wniosku o przyznanie CDL można uzyskać od administracji państwowych pojazdów silnikowych.

Przepisy Federalnej Agencji Transportu Samochodowego wymagają, aby kierowcy mieli co najmniej 21 lat i zdawali egzamin fizyczny raz na dwa lata.

Wymagania fizyczne dla kierowców ciężarówek

Główne wymagania fizyczne obejmują dobry słuch, co najmniej 20/40 wzroku w okularach lub soczewkach korekcyjnych oraz 70-stopniowe pole widzenia w każdym oku. Sterowniki nie mogą być w kolorze. Kierowcy ciężarówek muszą mieć silne poczucie relacji przestrzennych, aby zaparkować swoje pojazdy i wynegocjować ciasne miejsca.

Inne wymagania

Ponadto, kierowca nie może być skazany za przestępstwo polegające na używaniu pojazdu mechanicznego, przestępstwo za pomocą narkotyków, prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków lub alkoholu lub kierowanie w tryb "uciekaj i uciekaj", które doprowadziło do obrażeń lub śmierci.

Wszyscy kierowcy muszą umieć czytać i mówić po angielsku na tyle dobrze, aby czytać znaki drogowe, przygotowywać raporty i komunikować się z funkcjonariuszami organów ścigania i opinią publiczną. Ponadto kierowcy muszą zdać pisemny egzamin z przepisów bezpieczeństwa przewoźnika drogowego wydanych przez amerykański Departament Transportu.

Regulamin firmy

Wiele operacji transportowych ma wyższe standardy niż te opisane. Kilka firm wymaga, aby kierowcy mieli co najmniej 22 lata, mogli podnosić ciężkie przedmioty i prowadzić ciężarówki przez 3 do 5 lat. Inni wolą zatrudnić absolwentów szkół średnich i wymagają corocznych badań fizycznych.

Firmy mają motywację ekonomiczną do zatrudniania mniej ryzykownych kierowców, ponieważ dobrzy kierowcy mogą podnieść poziom zużycia paliwa dzięki umiejętnościom prowadzenia pojazdu i zmniejszyć koszty ponoszone przez firmę.

Programy szkoleniowe kierowców ciężarówek

Kursy szkoleniowe dla kierowców to doskonała metoda przygotowania do prowadzenia pojazdów ciężarowych i uzyskania komercyjnego prawa jazdy (CDL). Pomocne mogą być także kursy liceum w zakresie szkolenia kierowców i mechaniki samochodowej.

Wiele prywatnych i publicznych szkół zawodowo-technicznych oferuje programy szkoleniowe dla kierowców ciągników siodłowych. Studenci uczą się manewrować dużymi pojazdami na zatłoczonych ulicach i w ruchu drogowym.

Uczą się także kontrolować ciężarówki i ładunek pod kątem zgodności z przepisami federalnymi, stanowymi i lokalnymi. Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkole nauki jazdy powinny skontaktować się z lokalnymi firmami transportowymi, aby upewnić się, że szkolne szkolenie jest do przyjęcia.

Niektóre stany wymagają od przyszłych kierowców udziału w kursie podstawowego prowadzenia ciężarówki przed wydaniem CDL.

Szkolenie dla pracodawców

Szkolenie kierowane do niedoświadczonych kierowców przez niektórych pracodawców jest zwykle nieformalne i może obejmować tylko kilka godzin szkolenia od doświadczonego kierowcy, czasami w czasie wolnym od nowego pracownika. Nowi kierowcy mogą także jeździć i obserwować doświadczonych kierowców przed przydzieleniem ich własnych przejazdów.

Inne firmy mają formalne programy szkoleniowe, które zapewniają szkolenie w klasie, szkolenie w terenie i przygotowanie testu CDL.

Niektóre firmy zapewniają również instrukcje w klasie obejmujące przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów, ogólne obowiązki, obsługę i załadunek ciężarówki, zasady firmy i przygotowanie formularzy dostawy, dzienników i zapisów firmy. Kierowcy / handlowcy również przechodzą szkolenia na temat różnych rodzajów produktów, które noszą, aby byli skutecznymi sprzedawcami.

Bardzo niewiele osób wchodzi do zawodów związanych z kierowaniem ciężarówkami bezpośrednio poza szkołą; większość kierowców ciężarówek wcześniej zajmowała stanowiska w innych zawodach.

Kiedy masz wcześniejsze doświadczenia

Doświadczenia z jazdy w Siłach Zbrojnych mogą być atutem. W niektórych przypadkach dana osoba może również zacząć jako pomocnik kierowcy ciężarówki, prowadząc część dnia i pomagając załadować i wyładować ładunek. Starsi pomocnicy otrzymują awans w przypadku pojawienia się wakatów.

Chociaż większość nowych kierowców ciężarówek jest natychmiast przydzielana do regularnych zadań związanych z kierowaniem pojazdami, niektórzy z nich zaczynają jako dodatkowi kierowcy, zastępując regularnych kierowców chorych lub przebywających na wakacjach. Otrzymują regularne zlecenie, gdy nastąpi otwarcie.

Nowi kierowcy czasami zaczynają od ciężarówek panelowych lub innych małych ciężarówek prostych. Gdy zdobędą doświadczenie i pokażą kompetentne umiejętności prowadzenia pojazdu, mogą awansować do większych i cięższych ciężarówek, a na końcu do przyczep ciągników.

Niektórzy kierowcy długodystansowi ciężarówek kupują ciężarówkę i robią interesy dla siebie. Chociaż wielu z tych właścicieli-operatorów odnosi sukcesy, niektórzy nie pokrywają wydatków i ostatecznie nie prowadzą działalności. Właściciele-operatorzy powinni mieć dobre wyczucie biznesu, a także doświadczenie w prowadzeniu pojazdów ciężarowych. Kursy z rachunkowości, biznesu i matematyki biznesu są pomocne, a znajomość mechaniki ciężarówek może umożliwić właścicielom-operatorom wykonywanie ich rutynowych czynności konserwacyjnych i drobnych napraw.

Jak znaleźć centrum testowe CDL

Prowadzenie pojazdu użytkowego - autobusu, ciężarówki, ciągnika z przyczepą - jest doskonałą opcją pracy dla wielu osób, ale do kierowania tymi typami pojazdów potrzebny jest CDL (Commercial Driver's License). Podstawowe wymagania dotyczące posiadania CDL oraz definicje każdej z trzech klas CDL są ustalane na poziomie federalnym, ale proces aplikacji różni się w zależności od państwa. Zasadniczo musisz najpierw ubiegać się o pozwolenie na uczącego się, a następnie wykonać test, aby zademonstrować swoją wiedzę na temat swojego pojazdu i umiejętności kierowcy. W przypadku niektórych rekomendacji musisz wykonać dodatkowe testy.

Możesz uzyskać swój CDL, zapisując się do szkoły szkoleniowej lub przez pracodawcę, który ma program stażowy. Jak wspomniano powyżej, wiele firm przewozowych zapewnia szkolenia dla nowych kierowców. Możesz również uzyskać CDL na własną rękę za pośrednictwem Departamentu Pojazdów Silnikowych swojego stanu (lub odpowiednika twojego stanu).

Proste wyszukiwanie w Internecie przeniesie Cię do witryny DMV, gdzie można znaleźć szczegóły procesu aplikacji i testowania oraz znaleźć najbliższą lokalizację testową. W wielu stanach dostępne są również zewnętrzne ośrodki egzaminacyjne. W tych centrach egzaminatorzy przeprowadzający testy w zakresie testowania umiejętności CDL przeprowadzają test. Przykładem testera będącego stroną trzecią byłaby firma przewozowa, która zapewnia własne testy za opłatą. Informacje o tych centrach testowych są również dostępne na wielu stronach internetowych DMV.

Top Skills Pracodawcy Szukaj

Kiedy pracodawcy zatrudniają się do prac związanych z kierowaniem ciężarówkami, wnioskodawcy zazwyczaj muszą posiadać kombinację umiejętności. Niektóre wymagania, takie jak komercyjne prawo jazdy (CDL) lub zdolność do zdawania egzaminów zdrowotnych i egzaminów na prawo jazdy, są obowiązkowe. Inne, takie jak poparcie dla materiałów niebezpiecznych lub do prowadzenia podwójnych lub potrójnych przyczep, zależą od pracy, o którą się ubiegasz.

Istnieją również umiejętności, które preferują kandydaci, mimo że nie są wymagane do zatrudnienia. Kiedy starasz się o pracę w transporcie ciężarowym, dopasuj swoje kwalifikacje do wymagań stanowiska i pamiętaj o uwzględnieniu wszystkich najbardziej odpowiednich umiejętności i kwalifikacji w aplikacjach, które wypełniasz. Wnioskodawcy, którzy są najbliżej tego, czego szuka pracodawca, są tymi, którzy zostaną wybrani na rozmowę kwalifikacyjną i zatrudnieni.

Oto lista umiejętności, które pracodawcy poszukują u kandydatów, których zatrudniają do prowadzenia ciężarówek. Przejrzyj również informacje na temat tego, co pracodawcy szukają, gdy zatrudniają kierowcę ciężarówki .

Lista umiejętności kierowców ciężarówek

A - E

F - N

O - R

S - Z

Więcej o Trucking Jobs: Czego można się spodziewać jako kierowca ciężarówki | Co robi sprzedawca ciężarówek?