Jak poprawić swoje umiejętności sprzedaży

W naturze życie rośnie albo rozpada się; w sprzedaży, albo stajesz się lepszy, albo zostajesz z tyłu. Bez względu na to, jak dobry jesteś dzisiaj, jeśli nie jesteś oddany ciągłemu doskonaleniu, jutro będzie Cię nieco słabszy w umiejętności sprzedaży.

Chociaż różnice mogą nie być zauważalne przez jakiś czas, ujawnią się wkrótce, pozytywnie lub negatywnie.

 • 01 Jak poprawić umiejętności sprzedaży

  Czasami najlepszym sposobem na poprawę w niczym jest identyfikacja sposobu myślenia. Może to spowodować ujawnienie ukrytych wyzwań i umożliwić szybką, skuteczną i długotrwałą poprawę. Dla profesjonalistów zajmujących się sprzedażą, posiadanie odpowiedniego harmonogramu dnia często sprawia ogromną różnicę, a nawet 1-procentowa poprawa na dzień zwiększa się z czasem.

  Wyobraź sobie statek, który ma tylko 1 stopień poza trasą. Po upływie mili lub dwóch różnica zostanie łatwo skorygowana. Ale w ciągu kilku dni wynik podróży statku będzie znacznie inny niż pierwotnie planowano.

 • 02 Jak dodać więcej zysku do swoich ofert

  Zysk jest królem sprzedaży. Im większy zysk możesz dodać do sprzedaży, tym więcej pieniędzy wkładasz do kieszeni i tym więcej bezpieczeństwa pracy tworzysz dla siebie.

  Ale zwiększanie zysków nie polega tylko na ściskaniu klienta za tyle pieniędzy, ile można uzyskać od nich: zamiast tego, dodawanie zysku zaczyna się od dodania wartości . Rzeczywista wartość i postrzegana wartość są tym, co powoduje, że transakcja o niskiej lub niskiej rentowności staje się opłacalna.

 • 03 Odkrywanie punktów bólu

  Ludzie kupują, aby uzyskać przyjemność lub uniknąć bólu, i często kupują, aby osiągnąć oba. Jeśli sprzedajesz produkty lub usługi , które nie są ociekające "czynnikiem przyjemności", musisz skupić się na odkrywaniu jak największej liczby punktów bólu.

  Po odkryciu musisz pokazać, jak twój produkt lub usługa może rozwiązać problem.

 • 04 Uczenie się sprzedaży

  Nie każdy rodzi się z naturalną zdolnością do bycia skutecznym specjalistą od sprzedaży. W rzeczywistości bardzo niewielu ludzi jest przysłowiowym "urodzonym specjalistą od sprzedaży". Profesjonaliści ds. Sprzedaży są wyrabiani, rzeźbione, wyszkoleni i wyszkoleni ponownie przez miesiące, lata, a nawet dekady.

  Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę w sprzedaży, twoja umiejętność poznania podstaw sprzedaży może stanowić podstawę twoich przyszłych sukcesów.

 • 05 7 kroków cyklu sprzedaży

  Guru sprzedaży i profesjonalny mówca Brian Tracy uważa, że ​​w każdym udanym cyklu sprzedaży jest siedem kroków. Opanowanie każdego etapu cyklu sprzedaży jest niezwykle ważne dla specjalistów ds. Sprzedaży. Stare wyrażenie, które stwierdza, że ​​łańcuch jest tylko tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo, jest bardzo prawdziwe w przypadku sprzedaży.

  Specjalista ds. Sprzedaży jest tak silny, jak jego najsłabszy obszar w każdym z siedmiu etapów cyklu sprzedaży.

 • 06 Szkolenie sprzedażowe

  Nauka czegoś raz to wspaniały sposób na bycie dobrym w czymś przez bardzo krótki czas. Aby w dłuższej perspektywie poprawić swoje umiejętności sprzedaży, potrzebujesz stałej i zdrowej dawki treningu . Niezależnie od tego, czy otrzymujesz szkolenie od swojego pracodawcy, seminarium, książki, Internet, mentora lub po prostu jesteś świadomy swoich osiągnięć, szkolenie musi się odbywać każdego dnia.

  Choć brakowało ci dnia treningu co jakiś czas prawdopodobnie nie zaszkodzi ci bardzo, wyobraź sobie, że profesjonalny sportowiec zdecydował, że miała już wystarczająco dużo treningu i nie potrzebowała więcej. Sprzedawca, podobnie jak sportowiec, nie może spoczywać na swoich dotychczasowych sukcesach lub będzie miał bardzo niewiele, jeśli w ogóle, przyszłych sukcesów.