Obroty

Podstawowe fakty dotyczące pracy zawodowej

Jak twoje moce perswazji? Jeśli odpowiedziałeś "doskonały", to zadanie sprzedaży może być odpowiednie dla Ciebie. Jako sprzedawca będziesz musiał pozyskać ludzi, korporacje lub organizacje, aby kupić towary lub usługi od firmy, którą reprezentujesz. Możesz ustawić swój cel pracy w różnych branżach, w tym w produkcji, handlu detalicznym, technologii informacyjnej , rolnictwie, farmaceutyce, opiece zdrowotnej, usługach finansowych, transporcie, hotelarstwie i profesjonalnych usługach.

Specjaliści ds. Sprzedaży mogą sprzedawać wiele różnych produktów. Wśród sprzedawanych towarów i usług są odzież, samochody, zapasy i obligacje, narkotyki, sprzęt medyczny, ubezpieczenia, technologia komputerowa, elektronika, sprzęt rolniczy, przestrzeń reklamowa lub czas, zwierzęta gospodarskie, wakacje i nieruchomości. Sprzedawca zazwyczaj specjalizuje się w jednej branży lub rodzaju produktu.

Podstawowe informacje na temat pracy sprzedażowej

Czy praca dla ciebie jest odpowiednia?

Kariera w sprzedaży, jak każdy inny zawód, nie jest dobrym wyborem dla każdego. To może, ale nie musi być odpowiednie dla ciebie . Zanim przejdziesz dalej, powinieneś określić, czy masz wszystko, czego potrzeba, aby odnieść sukces w tym polu. Jak wspomniano wcześniej, aby odnieść sukces w sprzedaży, musisz być przekonujący. Niezbędne są doskonałe umiejętności komunikacyjne. Musisz być dobrym słuchaczem , a także umiejętnie porozumiewać się werbalnie . Przykładowe umiejętności interpersonalne pozwolą ci połączyć się z innymi.

Potrzebne jest także zaangażowanie w ciężką pracę i dużo cierpliwości. Czasami, aby zamknąć sprzedaż, trzeba dużo wysiłku i być może trzeba cierpliwie czekać, aż klient podejmie decyzję. Odrzucenie jest powszechne, więc musisz być również gruboskórny.

Kariera w sprzedaży

Jakie są twoje opcje, jeśli chcesz rozpocząć karierę w sprzedaży? Kilka tytułów zawodowych znajduje się pod parasolem sprzedaży. Obejmują one pracę w mnóstwie środowisk, w tym w sklepach i biurach. Ludzie pracujący w tych ustawieniach są podobno w sprzedaży wewnętrznej. Niektóre osoby zatrudnione w dziale sprzedaży spotykają się z klientami w ich domach lub firmach po wcześniejszym umówieniu. Inni idą od drzwi do drzwi, dokonując niezapowiedzianych wizyt u potencjalnych klientów. Nazywa się to sprzedażą zewnętrzną.

Jak wybrać dobrą pracę sprzedażową

Przy tak wielu branżach i produktach, z których można wybierać, jak możesz zdecydować, co sprzedać?

Istnieje kilka kryteriów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze pracy sprzedażowej. Podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę potencjalny dochód , zainteresowanie produktem, który sprzedajesz, oraz bezpieczeństwo zatrudnienia.

Chociaż zarobki nie są ściśle skorelowane z zadowoleniem z pracy, będziesz musiał zarabiać na życie. Praca sprzedająca papiery wartościowe i towary; inne instrumenty inwestycyjne; usługi finansowe; a produkcja żywicy, kauczuku syntetycznego i sztucznych włókien syntetycznych i włókien ciągłych oferuje najlepszy potencjał zarobkowy według BLS.

Powiedziawszy to, jeśli nie masz dużego zainteresowania tymi produktami, wpłynie to na twoją motywację. Mniej motywacji doprowadzi do zmniejszenia sprzedaży, co z kolei spowoduje, że będziesz mieć niższe zarobki, jeśli twoje wynagrodzenie obejmuje prowizję lub stracisz pracę, jeśli twój pracodawca jest niezadowolony z twoich wyników. Równie ważne, jak zarabianie na życie, należy również myśleć o swoim zainteresowaniu produktem, który sprzedajesz.

Wreszcie, musisz wiedzieć, że będziesz w stanie znaleźć zatrudnienie.

Jeśli interesuje Cię konkretna branża lub rodzaj produktu, ale jest niewiele dostępnych miejsc pracy, powinieneś poszukać innego obszaru, w którym będziesz pracować. Zazwyczaj im wyższe zapotrzebowanie na produkt, tym większe bezpieczeństwo pracy pracowników, którzy go sprzedają. Najbezpieczniejsze miejsca pracy znajdują się w branży opieki zdrowotnej i technologii informatycznych .

Edukacja i trening

Przygotowanie do pracy sprzedażowej zależy od produktu, który sprzedajesz. Do sprzedawania niektórych produktów może być potrzebny tylko dyplom ukończenia szkoły średniej, ale jeśli szukasz pracy o charakterze naukowym lub technicznym, na przykład pracodawcy zatrudniają tylko kandydatów, którzy mają wykształcenie wyższe . Aby sprzedać ubezpieczenie, będziesz potrzebował również dyplomu. Stopień licencjata jest opcjonalny dla przedstawicieli handlowych reklamy, ale zarobienie jednego z nich znacząco poprawi twoje szanse na zdobycie pracy.

Może być potrzebna profesjonalna licencja, w zależności od produktu, który chcesz sprzedać. Na przykład osoby, które sprzedają instrumenty inwestycyjne, produkty finansowe i ubezpieczenia, muszą mieć licencję.

Jak zdobyć pracę sprzedażową

Niezależnie od tego, czy szukasz pozycji wyjściowej, czy lepszej pracy niż obecna, istnieją witryny z ofertami sprzedaży, które mogą mieć taką pozycję, jakiej szukasz. Możesz również korzystać z ogólnych witryn dotyczących zatrudnienia, takich jak Indeed.com. Pracodawcy publikują oferty bezpośrednio w firmie Indeed, a strona gromadzi także oferty pracy z innych stron wyszukiwania ofert pracy, organizacji zawodowych i stron internetowych firm. Ewentualnie możesz przesłać swoje CV, a pracodawcy będą mogli Cię znaleźć, gdy szukają kogoś z twoimi kwalifikacjami.

Twoja profesjonalna sieć jest doskonałym źródłem wiedzy na temat możliwości zatrudnienia. Poszerz swoją sieć, korzystając z witryny sieciowej. Najbardziej znanym jest LinkedIn . Będziesz mógł łączyć się z innymi specjalistami ds. Sprzedaży lub członkami twojej sieci, którzy znają ludzi, którzy pracują w tej dziedzinie.

Kiedy pracodawca bierze cię za stanowisko, będziesz musiał to zabezpieczyć, przeprowadzając wywiad rekrutacyjny. Kierownik ds. Sprzedaży zada Ci pytania dotyczące twoich umiejętności sprzedaży . On lub ona będzie chciał również poznać twoje mocne i słabe strony . Poprzez twoje odpowiedzi będziesz musiał wykazać swoją zdolność do podążania i myślenia na własnych nogach.

Dodatkowe źródła:

"Zatrudnienie i płace w miejscu pracy, maj 2016: Sprzedaż i powiązane zawody (główna grupa)." Statystyki zatrudnienia zawodowego (US Bureau of Labor Statistics, 31 marca 2017 r.).

"Zapłacił do perswazji: kariery w sprzedaży" Perspektywy kariery (US Bureau of Labor Statistics, czerwiec 2011).

"Zawody handlowe". The Occupational Outlook Handbook 2016-2017 (US Bureau of Labor Statistics, 17 grudnia 2015 r.).