Jak utworzyć i przesłać CV w trybie online

Tak wiele procesów poszukiwania pracy odbywa się online. Osoby szukające pracy szukają nie tylko w ofertach pracy online, ale często też muszą przesłać swoje aplikacje do pracy online.

Ponieważ większość wyszukiwania pracy jest w trybie online, musisz być przygotowany do zaprojektowania CV działającego w Internecie. Musisz wiedzieć, jak wysyłać CV jako e - maile i załączniki do wiadomości e -mail. Musisz również wiedzieć, jak przesłać swoje CV do różnych stron z ofertami pracy i stron firmowych.

Pracodawcy dbają o to, czy podążacie za wskazówkami, i na ogół chcą pracodawców, którzy wiedzą technologicznie. Dlatego upewnij się, że możesz robić te wszystkie rzeczy bez żadnych problemów.

Poniżej znajdują się wskazówki, jak stworzyć CV online i jak załadować CV na różne platformy internetowe.

Jak utworzyć CV online

Niektóre wyszukiwarki prac umożliwiają tworzenie CV przy użyciu własnych kreatorów CV. Te konstruktory CV przeprowadzą Cię przez proces tworzenia CV, sekcja po sekcji. Pomagają nawet sformatować CV. Na przykład, osoby poszukujące pracy, które korzystają z Indeed Resume, mogą utworzyć CV online w różnych formatach, w tym Word, PDF, RTF, TXT i HTML.

Po utworzeniu CV przy użyciu wyszukiwarki CV wznowić budowniczy, strona pozwoli Ci udostępnić CV pracodawcom w wyszukiwarce pracy. Kiedy ubiegasz się o pracę w serwisie, możesz po prostu kliknąć zapisane CV utworzone w witrynie.

Istnieją również aplikacje i strony internetowe, które umożliwiają tworzenie własnych CV, a także szablonów CV online, takich jak te w Dokumentach Google . Jednak niektóre z nich kosztują, więc koniecznie przeczytaj drobnym drukiem.

Upewnij się, że pobrałeś wersję CV, którą tworzysz online. W ten sposób będziesz mieć wersję na swoim komputerze, której możesz używać i edytować nawet wtedy, gdy nie jesteś online.

Następnie możesz wysłać e-mailem i wydrukować swoje CV, aby udostępnić je pracodawcom i kontaktom networkingowym w dowolnym momencie.

Jak przesłać CV w trybie online

Będziesz musiał przesłać swoje CV online z różnych powodów podczas poszukiwania pracy. Każdy powód będzie wymagał nieco innej strategii przesyłania twojego dokumentu.

Być może trzeba będzie załadować życiorys na wyszukiwarkę pracy lub na stronę danej firmy. Jeśli nie stworzysz wznowienia za pomocą swojego programu do tworzenia CV, ale chcesz opublikować swoje CV na stronie, będziesz musiał je przesłać. Ponownie chcesz, aby Twoje CV zostało umieszczone w wyszukiwarce pracy, aby pracodawcy mogli zobaczyć twoje CV i / lub tak, abyś mógł przesłać swoje CV, gdy złożysz podanie o otwarciu pracy na stronie.

Niektóre witryny zawierają pole tekstowe, w którym można po prostu skopiować i wkleić swoje CV (lub wpisać je bezpośrednio, chociaż należy zapisać wersję tego na komputerze, aby otrzymać kopię). Jeśli to zrobisz, upewnij się, że format Twojego CV pozostaje taki sam. Być może będziesz musiał edytować swoje CV w polu tekstowym, aby upewnić się, że nadal wygląda profesjonalnie i dobrze sformatowany.

Niektóre witryny z ofertami pracy nie pozwalają jednak na formatowanie tekstu w polu tekstowym. W takim przypadku nie przejmuj się, jak to wygląda, ponieważ będzie to zgodne z innymi życiorysami w bazie danych.

Jeśli nie wkleisz swojego CV, musisz je przesłać. Zwykle zobaczysz przycisk "Prześlij" lub "Prześlij CV". Kliknij ten przycisk, a następnie kliknij foldery i pliki komputera, aby znaleźć swoje CV, gdziekolwiek je zapisałeś na swoim komputerze.

Jak wysłać swoje CV w wiadomości e-mail

Czasami możesz wysłać swoje CV do pracodawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dostępne opcje są podobne do wysyłania CV na stronę wyszukiwarki prac lub na stronę firmy.

Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest po prostu skopiować i wkleić swoje CV w treści e-maila. Jeśli to zrobisz, upewnij się, że format Twojego CV pozostaje taki sam, jak w oryginalnym dokumencie (czasami czcionki i zmiana odstępów w wiadomości e-mail).

Zazwyczaj jednak unika się kopiowania i wklejania CV w wiadomości e-mail (chyba, że ​​ktoś o to poprosi).

Często wygląda na brudny i nieprofesjonalny. Ponadto, bez wiadomości załączonej do wiadomości e-mail, pracodawca nie będzie wiedział, dlaczego przesyłasz mu życiorys.

Zasadniczo, jeśli przesyłasz zgłoszenie pocztą e-mail, twoja wiadomość e-mail zawiera Twój list motywacyjny (lub przynajmniej krótkie wyjaśnienie, dlaczego piszesz). Następnie załączasz swoje CV do wiadomości e-mail.

Aby załączyć swoje CV, kliknij przycisk "prześlij" lub "załącz pliki" w wiadomości e-mail (na niektórych platformach e-mail ten przycisk jest zdjęciem spinacza do papieru). Kliknij przycisk, a następnie kliknij foldery komputera i pliki, aby znaleźć swoje CV.

Wskazówki do zapamiętania podczas przesyłania CV

Przechowywanie życiorysu online

Dobrym pomysłem jest posiadanie kopii CV, która jest łatwo dostępna online, dzięki czemu można ubiegać się o pracę, gdziekolwiek masz dostęp do Internetu. Alternatywą dla internetowych witryn do wznawiania jest używanie Dokumentów Google do przechowywania CV i listów motywacyjnych. Możesz także użyć Dropbox do przechowywania swoich materiałów.

Kolejny rodzaj CV online

Praca opublikowana online to tylko jeden rodzaj internetowego CV. Inny rodzaj CV online to taki, który jest tworzony i dostępny tylko online i zazwyczaj ma swój własny adres URL.

Ten rodzaj CV online pozwala na dołączanie obrazów, a nawet interaktywnych infografik . Możesz osadzać linki do innych stron związanych z Twoją pracą (takich jak konto LinkedIn, strona, którą opracowałeś lub opublikowany artykuł). Możesz także uwzględnić swoją pracę na wielu stronach, tworząc portfolio swojej pracy.

W zależności od branży i rodzaju pracy, którą jesteś zainteresowany, w CV online może być świetnym sposobem na podkreślenie swoich umiejętności i doświadczenia w sposób, który jest bardziej atrakcyjny wizualnie i wciągający niż tradycyjne CV. Może również pochwalić się twoimi umiejętnościami w zakresie tworzenia lub projektowania stron internetowych, jeśli te umiejętności są odpowiednie dla twojej dziedziny.

Należy jednak pamiętać, że wielu pracodawców woli bardziej tradycyjne życiorysy, które są przesyłane jako dokumenty Word, PDF lub inne bardziej typowe formaty. Pamiętaj, aby utworzyć tylko CV online, jeśli wiesz, że pracodawca to doceni, i jeśli uważasz, że pokazuje on odpowiednie umiejętności.

Oto więcej informacji na temat CV online i innych kreatywnych, nietradycyjnych formatów CV.

Czytaj więcej: Wznów próbki | Rodzaje CV Jak stworzyć profesjonalne CV