Darmowe szablony Microsoft Resume dla programu Word

Bez względu na to, czy piszesz swoje pierwsze CV, czy zmieniasz aktualne, szablon CV może pomóc Ci stworzyć dokument, który zrobi wrażenie na każdym pracodawcy. Program Microsoft Word ma wiele szablonów wznowienia dostępnych dla użytkowników. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć taki, który Ci się podoba, kliknąć na niego i zacząć pisać.

Dlaczego warto skorzystać z szablonu CV?

Szablon może służyć jako przydatny przewodnik podczas tworzenia lub poprawiania CV.

Szablon zapewnia podstawową strukturę CV. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu edytować dokument, aby dołączyć twoje dane osobowe.

Korzystając z szablonu, można uzyskać informacje o tym, jakie informacje umieścić w CV i jak je uporządkować. Masz również poczucie, jakich informacji nie trzeba uwzględniać.

Korzystanie z szablonu może skrócić czas poświęcany na formatowanie dokumentu, co pozwala skupić się na dodawaniu treści i polerowaniu CV.

Darmowe szablony Microsoft Word Resume

Darmowe szablony do wznawiania Microsoft są dostępne do pobrania dla użytkowników Microsoft Word do tworzenia własnych życiorysów. Microsoft ma również szablony listów motywacyjnych , życiorysów i nie tylko .

Opcje wznowienia Microsoft Word obejmują podstawowe życiorysy, życiorysy związane z konkretnymi pracami (menedżer sprzedaży, programista komputerowy itp.) Życiorysy związane z karierą (zmiany w karierze, poziom wejścia itp.) Oraz życiorysy oznaczone jako format (życiorys chronologiczny, życiorys funkcjonalny, itp.).

Aby uzyskać dostęp do szablonów wznowienia z komputera:

Aby uzyskać dostęp do szablonów CV CV online:

Wskazówki dotyczące korzystania z szablonu CV

Po pobraniu lub otwarciu pliku szablonu wznowienia wpisz tekst w pliku, aby utworzyć własne, spersonalizowane CV. Poniżej znajdują się wskazówki, jak z powodzeniem użyć szablonu do stworzenia spersonalizowanego, wypolerowanego CV:

Nie komplikuj. Wybierając szablon do użycia, wybierz prosty szablon, który można łatwo edytować i formatować. Fantazyjne formatowanie i czcionki mogą zostać utracone podczas przesyłania lub wysyłania e-mailem dokumentu CV. Podstawowe CV jest również łatwiejsze do odczytania.

Bądź zwięzły. Twoje CV nie musi zawierać wszystkiego, co kiedykolwiek zrobiłeś.

Jeśli masz długą historię zatrudnienia , nie musisz jej uwzględniać. Pracodawcy zazwyczaj nie oczekują więcej niż 10-15 lat doświadczenia zawodowego na CV. Staraj się, aby wznowienie nie było dłuższe niż jedna strona , szczególnie jeśli ubiegasz się o pracę na poziomie podstawowym. Jednak bardziej doświadczeni kandydaci mogą zrobić dłuższe CV.

Spraw, aby dokument był unikalny dla ciebie i dla pracy. Pamiętaj, aby zmienić wszystkie informacje w szablonie, aby gotowy dokument był specyficzny dla Ciebie i Twoich umiejętności. Powinien zawierać twoje dane osobowe, twoją historię pracy oraz opis twoich umiejętności i kwalifikacji.

Upewnij się również, aby dostosować dokument do pracy, o którą się ubiegasz. Na przykład, jeśli ubiegasz się o stanowisko nauczyciela, dołącz dowolną pracę lub doświadczenia wolontariuszy, które obejmują nauczanie innych lub prowadzenie grupy ludzi.

Dodaj również słowa kluczowe z aplikacji o pracę do swojego dokumentu. Jest to kolejny sposób połączenia twojego CV z konkretnym zadaniem.

Podaj unikalną nazwę pliku. Zapisz swoje CV z Twoim imieniem jako nazwą pliku . W ten sposób pracodawcy będą wiedzieć, do kogo należy. Na przykład zapisz go jako firstname.lastname.doc lub lastnameresume.doc.

Sprawdź szczegóły. Podczas pisania, kopiowania i wklejania zawartości szablonu upewnij się, że zastąpiłeś wszystkie zawarte w nim informacje własnymi danymi kontaktowymi, doświadczeniem i wykształceniem. Dokładnie sprawdź, czy wszystko na temat ostatecznej wersji CV jest o Tobie.

Czytać korektę. Oprócz sprawdzenia szczegółów, poświęć trochę czasu, aby dokładnie sprawdzić swoje CV przed kliknięciem przesłać lub wysłać. Polerowane CV zaimponuje pracodawcy.

Microsoft Resume Assistant

Microsoft i LinkedIn ogłosili, że użytkownicy Office 365 będą mogli korzystać z danych LinkedIn, aby przejrzeć przykłady CV, dostosować swoje CV, uzyskać profesjonalną pomoc i połączyć się z rekruterami. Oto więcej informacji na temat dostępności i działania programu Resume Assistant.

Resume Assistant używa profili z LinkedIn jako przykładów. Jeśli chcesz, aby Twoje informacje z profilu nie były wyświetlane w programie Word, oto jak dostosować ustawienia prywatności.