Ile stron powinno być CV

Jak długo powinno być twoje CV ? Odpowiedź jest taka, że ​​długość twojego CV zależy od wielu czynników. To zależy od tego, ile masz doświadczenia i jaki jesteś kandydata na poziom. Jeśli jesteś kandydatem na studia podstawowe, strona powinna wystarczyć. Dla bardziej doświadczonych kandydatów dobrze jest mieć dłuższe CV. Przeczytaj poniżej, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat tego, jak długo powinno być twoje CV, oraz wskazówki, jak zrobić CV o idealnej długości.

Ile stron powinno być CV

Długość twojego CV powinna być oparta na twoim doświadczeniu i rodzaju poszukiwanej pracy. W przypadku kandydatów rozpoczynających studia mniej znaczy więcej. Cel na jedno stronicowe wznowienie. To samo dotyczy większości pracowników przechodzących na nową ścieżkę kariery.

Jeśli jesteś kandydatem na średniego szczebla (z około 5-letnim doświadczeniem), możesz napisać dwustronicowe CV. Pozwala to na uwzględnienie wszystkich istotnych informacji i historii pracy, jednocześnie umożliwiając odczytanie CV. Możesz również napisać dwustronicowe CV, jeśli jesteś w polu, które wymaga umiejętności technicznych. Ta długość wznowienia pozwoli ci uwzględnić twoje umiejętności techniczne i doświadczenia.

Kierownicy lub kierownicy wyższego szczebla często mają długą listę osiągnięć i doświadczeń, które muszą uwzględnić. To samo dotyczy osób z nauk ścisłych lub środowisk akademickich, które chcą uwzględnić ich licencje, patenty lub publikacje.

Osoby poszukujące pracy mogą napisać życiorys o długości trzech stron lub nawet dłuższy. Oto wskazówki dotyczące pisania CV o dowolnej długości.

Zachowaj to

Zachowaj to znaczenie. Tylko dlatego, że masz 3-stronicowe CV, nie oznacza, że ​​musisz uwzględnić wszystkie trzy strony każdej aplikacji o pracę. W przypadku każdego zadania należy uważnie przeczytać wymagania, dodając lub eliminując elementy swojego CV, aby otrzymać CV dostosowane do konkretnej oferty pracy .

Graj z rozmiarem i czcionką

Kiedy próbujesz zrobić jednostronicowe wznowienie, ale twoje informacje przepełniają się na drugiej stronie, istnieje wiele sposobów na skrócenie czasu wznowienia. Po pierwsze, zmień czcionkę swojego CV (jeśli używasz 12-punktowej czcionki, spróbuj 11-punktowej czcionki). Jeśli Twoje nagłówki są bardzo duże, spróbuj je nieco zmniejszyć. Jednak prawdopodobnie nadal chcesz, aby były nieco większe niż reszta tekstu.

Graj z odstępem

Możesz także grać z odstępami swojego CV. Na przykład, jeśli między poszczególnymi nagłówkami znajdują się dwie spacje, spróbuj zmniejszyć je do jednej spacji między poszczególnymi pozycjami. Możesz także spróbować użyć innej czcionki . Niektóre czcionki są większe niż inne. Na przykład Times New Roman jest mniejszy niż Arial.

Zmień styl słów

Możesz również zmienić styl słów. Na przykład pogrubione słowa zajmują więcej miejsca niż słowa pisane kursywą. Spróbuj zmienić wszystko pogrubieniem lub kursywą. Spróbuj także zmienić marginesy , ale tylko nieznacznie. Wznowienie marginesów powinno wynosić około 1 cala ze wszystkich stron.

Zmniejsz marginesy

Możesz spróbować nieco zmniejszyć marginesy, ale nie należy ich zmniejszać poniżej ½ cala. Ponownie, chcesz mieć pewność, że zachowasz wystarczająco dużo miejsca na swoje CV. Na koniec rozważ, czy są jakieś informacje, które zawierasz, które są nieistotne lub niepotrzebne.

Jak wspomniano powyżej, upewnij się, że Twoje CV jest dostosowane do konkretnej pozycji, o którą się ubiegasz.

Keep It Neat

Twoim priorytetem powinno być, aby Twoje CV było jasne i łatwe do odczytania. Pamiętaj, aby pozostawić wystarczająco dużo wolnego miejsca na każdej stronie, użyj czcionki 10- lub 12-punktowej i użyj czcionki, która jest łatwa do odczytania (użyj czcionek podstawowych do drukowania książek, takich jak Arial, Verdana, Calibri lub Times New Roman).

Biorąc to pod uwagę, nie pozostawiaj zbyt dużej, białej przestrzeni. Kluczem jest wypełnienie wszystkich lub przynajmniej trzech czwartych każdej strony odpowiednimi i pomocnymi informacjami, aby uwaga rekrutera nie została przyciągnięta do pustej przestrzeni na drugiej stronie.

Długość: Resume vs. CV

W przeciwieństwie do CV, życiorys (CV) może być bardzo długi niezależnie od poziomu stanowiska, o które się ubiegasz. CV to zazwyczaj dwie lub trzy strony, minimum.

Dzieje się tak dlatego, że CV zawierają więcej informacji niż CV, w tym doświadczenie w nauczaniu, badania, nagrody, publikacje, prezentacje, a nawet powiązania.

CV są powszechnie używane w środowisku akademickim, jak również w naukach ścisłych. Upewnij się, że masz pewność, że praca, o którą się ubiegasz, wymaga CV lub CV .