Jak pisać świetne nagłówki w Internecie

3 kroki do tworzenia skutecznych nagłówków dla sieci

Pomyśl o pisaniu gazet i od razu myślisz o mediach drukowanych. Ale pisanie wielkich nagłówków w Internecie znacznie różni się od pisania gazety lokalnej.

Pisarz gazety może po prostu wstawić "Smith wygrywa!" w dużej, pogrubionej czcionce na nagłówek następnego dnia po wyborach. Pisanie przyciągającego uwagę nagłówka strony wymaga więcej planowania i zwykle więcej niż dwóch słów.

1. Skup się na opisowych słowach i frazach

Ze względu na naturę sieci "Smith wygrywa!" nie idzie wystarczająco daleko, aby poinformować użytkowników o historii.

Kim jest Smith? Czy on lub ona wygrał maraton, loterię lub republikańską bazę dla Senatu USA? Prawdopodobnie nauczyłeś się, że krótkie nagłówki przyciągają więcej uwagi niż dłuższe, ale w przypadku krótkich nagłówków internetowych możesz zaniżać sprzedaż i kosztować kliknięcia.

"Roxanne Smith wygrywa gorzką republikańską walkę podstawową o Senat USA" to nagłówek bardziej opisowy i bardziej prawdopodobny do kliknięcia. Pamiętaj, że jeśli nagłówek nie jest koniecznie połączony ze zdjęciem lub jest przesyłany automatycznie do serwisów społecznościowych, musisz napisać coś, co może samo stać.

2. Używaj Search Engine Optimization podczas pisania nagłówków

Pozycjonowanie to kolejny powód, by napisać dłuższy nagłówek niż "Smith wygrywa". Google, Bing, Yahoo i inne wyszukiwarki wykorzystują słowa kluczowe, aby pomóc czytelnikom znaleźć Twoją historię.

Pisząc nagłówki w Internecie, Twoim celem powinno być zawsze pokazanie historii na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Następuje wiele czynników, ale początek nagłówka zawierającego słowa kluczowe dla Twojej historii to początek.

"Roxanne Smith", "Republikańska Primary" i "Senat USA" to wszystkie terminy, które wyszukiwarka zauważy i zapamięta. Są to również słowa, które użytkownik wyszukiwarki prawdopodobnie wpisze w polu wyszukiwania.

Połączcie tych dwóch, a wasza opowieść o wyborach przyciągnie więcej czytelników.

3. Narysuj użytkownika do historii

Wszyscy widzieliśmy nagłówki, które nas informują, ale nie zachęcają do kliknięcia, aby przeczytać tę historię. Jeśli jesteś pisarzem strony internetowej, utraciłeś możliwość budowania statystyk. Jeśli jestem czytelnikiem i chcę tylko wiedzieć, kto wygrał wyścig, "Smith Wins" odpowiedział na moje pytanie. Chyba że chcę szczegółów dotyczących liczby głosów, prawdopodobnie przejdę dalej.

Ale dodając do nagłówka słowa "Bitter" i "Struggle", wzbudzisz zainteresowanie użytkowników poza zwycięstwem w wyborach, aby skłonić ich do przejścia do historii. W niektórych mediach nazywa się to pisaniem drażniącym - drażnisz użytkownika, by potrzebował więcej informacji.

W tym przypadku zrobiłeś to dodając dwa słowa do statycznego nagłówka. Dlaczego wyścig był zaciekłą walką? Zmuszasz użytkowników do kliknięcia, aby się dowiedzieć.

Pisanie skutecznych nagłówków dla sieci wymaga pewnej refleksji. Ale przy odrobinie praktyki możesz zwiększyć statystyki witryny, budując proste, ale interesujące nagłówki, które sprzedają Twoją historię wyszukiwarkom i czytelnikom.