Różnica między karierą w kryminologii a sądownictwem karnym

Różnice są subtelne i często nakładają się na siebie

Wiesz, że interesujesz się egzekwowaniem prawa. Pomysł, aby przekonać tych, którzy łamią prawo na ulicach, przemawia do ciebie. Może spojrzałeś na to trochę i natychmiast zostałeś przytłoczony liczbą zleceń dostępnych w tej dziedzinie.

A może zastanawiasz się nad dalszym kształceniem, chodzeniem do szkoły, aby zdobyć dyplom w niektórych dziedzinach prawa. Teraz jesteś naprawdę zdezorientowany, gdy zdajesz sobie sprawę, że istnieją stopnie sprawiedliwości w sprawach karnych ... i miejsca pracy w sprawach karnych.

I są stopnie kryminologii i kryminologii. Co za różnica?

Czasami to pytanie pochodzi od osób poszukujących pracy. Czasami jest to od ludzi, którzy próbują decydować o kierunku studiów, a czasami po prostu od ciekawskich. Niezależnie od źródła, łatwo się pogubić, ponieważ różnica jest subtelna, ale wyraźna.

Jaka jest więc różnica między sprawiedliwością karną a kryminologią?

Czym jest kryminologia?

Kluczową częścią tego słowa jest "ologia", która skutecznie przekłada się na "studiowanie". Kryminologia to nauka o przestępczości, tak jak psychologia to nauka o psyche, a socjologia to nauka o społeczeństwie. Kryminologia jest nauką społeczną i jest uważana za podgrupę socjologii.

Kryminolodzy badają, badają, analizują i doradzają we wszystkich aspektach odbiegających od ludzkich zachowań, od przyczyny zbrodni po ich konsekwencje. Badanie kryminologii informuje o tym, w jaki sposób, dlaczego, kiedy i gdzie występują przestępstwa, i sugeruje polityki i procedury reagowania i zapobiegania im.

Subklatki istnieją pod patronatem kryminologii, takich jak kryminologia środowiskowa , czyli badanie związku między przestępstwami a środowiskiem, w którym występują. Ludzie mają tendencję do działania i reagowania na normy społeczne.

Kariery kryminologiczne obejmują profilowanie kryminalne i psychologię sądową.

Co to jest Criminal Justice?

Wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych to zasadniczo zastosowanie kryminologii. Podczas gdy kryminologia jest nauką o przestępczości, wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych opisuje społeczną reakcję na przestępczość. System wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych składa się z wielu elementów egzekwujących prawa, badających przestępstwa, próbujących karać przestępców i rehabilitujących osoby skazane.

Jak można sobie wyobrazić, istnieje wiele, wiele różnych rodzajów miejsc pracy dostępnych w tym sektorze, które pokrywają się z karierą kryminologiczną. Na przykład, można powiedzieć, że psycholog sądowy działa zarówno w zakresie kryminologii, jak i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, ponieważ bada i obserwuje zachowania przestępcze, a często jest również narzędziem do badania przestępstw, profilowania przestępców i oferowania wglądu w przygotowanie do prób i wybór przysięgłych.

Funkcjonariusze policji oraz detektywi i śledczy są integralnymi elementami systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Są to oficerowie poprawek, strażnicy i kuratorzy sądowi. Praca i kariera mogą się wahać od policyjnego dyspozytora w gminie do stanowiska z rządem federalnym, na przykład z FBI.

Który jest odpowiedni dla Ciebie?

Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie, więc wybór może sprowadzić się do Twoich zainteresowań i talentów.

I tak naprawdę nie musisz podejmować decyzji między sądem kryminalnym a kryminologią, ponieważ obejmują one znaczną część tego samego problemu. Kluczem jest najpierw dowiedzieć się, jak chcesz służyć swojej społeczności, a następnie zrobić kilka badań w zakresie edukacji, szkoleń i doświadczeń niezbędnych do osiągnięcia celów.