NTSB Aviation Accident Investigator Informacje o zadaniu

Dowiedz się, jak i dlaczego katastrofy samolotu i jak im zapobiegać

Jak mówi Superman, podróże lotnicze to - statystycznie rzecz biorąc - najbezpieczniejszy sposób podróżowania. Kiedy samoloty się psują, często zostawiają po sobie olbrzymią rzeź, aw przypadku komercyjnych samolotów masowe straty życia.

Plany samolotów i innych poważnych wypadków pasażerskich, jakkolwiek rzadkie, zmieniają życie - i wiele z nich. Z tego powodu National Transportation Safety Board (NTSB) zatrudnia badaczy wypadków lotniczych, aby dowiedzieć się dokładnie, dlaczego występują awarie i jak im zapobiegać.

Obowiązki inspektora NTSB

NTSB ma za zadanie zbadać wszystkie wypadki lotnicze w Stanach Zjednoczonych i zagraniczne z udziałem amerykańskich samolotów. Mogą również zapewniać wsparcie innym międzynarodowym organom dochodzeniowym na żądanie.

Oprócz dochodzeń lotniczych, NTSB jest również odpowiedzialny za inne poważne katastrofy transportowe, takie jak wypadki i wykolejenia pociągów oraz znaczące wypadki drogowe w wielu pojazdach i zdarzenia związane z ruchem drogowym.

Gdy nadejdzie wezwanie samolotu lub innego poważnego wypadku transportowego, badacze NTSB rozmieszczają się na miejscu tak szybko, jak to możliwe. Czas jest najważniejszy, aby uchwycić i zachować dowody, które nie będą trwać długo.

Według statystyk NTSB, śledczy wykonują ponad 2000 dochodzeń w sprawie katastrof lotniczych i ponad 500 innych dochodzeń rocznie. Ważne dochodzenia w sprawie incydentów mogą trwać nawet rok, a czasem nawet dłużej.

Ponieważ NTSB zatrudnia około 400 osób w całym kraju, można sobie wyobrazić, że praca badacza jest niezwykle pracowita.

Badacze NTSB nie mają uprawnień do zatrzymania. W przypadku spodziewanych opłat karnych, agenci FBI przejmie wiodącą rolę w dochodzeniu, a NTSB zapewni wsparcie logistyczne, kryminalistyczne i eksperckie.

Warunki pracy dla badaczy NTSB

Badacze NTSB mogą być stacjonowani w ich centrali w Waszyngtonie, DC lub w regionalnych biurach terenowych w Ashburn, VA; Denver, CO; Federal Way, WA; i Anchorage, AK.

Najbardziej krytyczna część każdego poważnego dochodzenia w sprawie incydentu ma miejsce na miejscu zdarzenia. Bez możliwości przewidzenia, kiedy i gdzie może dojść do wypadku, NTSB Investigators musi być na wezwanie i być gotowym do natychmiastowego zgłoszenia się i być gotowym na pozostanie na miejscu przez kilka tygodni, jeśli to konieczne.

Na scenie śledczy ściśle współpracują z lokalnymi, stanowymi i federalnymi organami ścigania i odgrywają główną rolę w śledztwie, chyba że uzasadnione są zarzuty karne. Gromadzą dowody, nagrywają wywiady, zabezpieczają miejsce wypadku i przeglądają historię lotów i inne dane.

Muszą być gotowi do pracy w różnych niewygodnych i niepożądanych warunkach, w tym na pustyniach, warunkach głębokiej wody i bagnach. Muszą być przygotowani na radzenie sobie z ogromną traumą i śmiercią. Dni na scenie mogą być niezwykle długie, a warunki mogą być trudne. Badacze mogą znaleźć pracę 16, a nawet 24 godziny na samym początku śledztwa.

Kwalifikacje dla egzaminatorów NTSB

NTSB wymaga, aby badacze byli obywatelami USA i posiadają ważne prawo jazdy.

Mogą nie mieć żadnych interesów finansowych w żadnym przedsiębiorstwie transportowym.

Nowi badacze wypadków lotniczych muszą mieć połączenie wykształcenia, doświadczenia i umiejętności, aby zostać zatrudnionym w agencji. Muszą mieć co najmniej tytuł magistra i wykazywać się wiedzą z zakresu technik lotniczych i badań wypadków, które można uzyskać za pomocą różnych programów studiów lotniczych . Pomocna jest także wiedza z zakresu inżynierii sądowej .

Aspirujący badacze muszą również umieć pisać dobrze zorganizowane raporty i być w stanie skutecznie komunikować się w przypadku, gdy zostaną wezwani do złożenia zeznań w sądzie.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz poszukać pracy inspektora NTSB na stronie internetowej USAJobs.

Jak dużo robią badacze NTSB?

Według NTSB, badacze wypadków lotniczych zarabiają od 51 000 do 117 000 USD rocznie.

Szeroka różnica w wynagrodzeniu wynika z różnego poziomu wykształcenia, aw miejscu, w którym stacjonują stażyści, zatrudniani są specjaliści ds. Śledczych.

Czy kariera jako NTSB Investigator jest dla ciebie odpowiednia?

Badacze NTSB muszą dysponować bardzo szczegółową wiedzą i doświadczeniem. Jeśli interesuje Cię lotnictwo i transport, a chcesz dowiedzieć się, jak masowe tragedie mają miejsce, może to być fascynująca kariera.

Przygotuj się na niezmiernie długie godziny i dni z dala od domu i bądź przygotowany na tragiczne i makabryczne sceny. Jeśli myślisz, że sobie z tym poradzisz, może to być po prostu doskonała kariera kryminalistyczna.