Informacje o karierze prywatnego detektywa

Obowiązki zawodowe, wymagania edukacyjne i perspektywy wynagrodzeń dla prywatnych detektywów

Są materiałem legend, tematów romansu i bohaterów srebrnego ekranu, małego ekranu i radia. Zostali uhonorowani przez takich magnatów jak: Magnum, PI , Sherlock Holmes, Jake Gittes i Sam Spade. Praktycznie rzecz biorąc, prywatni badacze stanowią świetny wybór pracy dla osób poszukujących kariery w dziedzinie kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych .

Historia prywatnego śledztwa

Wczesna historia kryminologii to także w dużej mierze historia ludzi biorących sprawy we własne ręce.

Dopiero stosunkowo niedawno społeczeństwo dostrzegło potrzebę nowoczesnej policji, jaką znamy obecnie. Mimo to opinia publiczna była nadal nieufna w stosunku do umundurowanych policjantów i agencji, a koszt uruchomienia zupełnie nowych departamentów policji kosztował większość rządów, w tym USA.

Bardzo szybko pracowici prywatni obywatele dostrzegli szansę na wypełnienie luki poprzez świadczenie usług, które policja była zbyt zajęta, zbyt ograniczona prawnie lub po prostu zbyt uboga, by ją zapewnić. Prywatne służby śledcze i służby bezpieczeństwa zaczęły pojawiać się we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wiele z tych usług było kierowanych lub obsadzonych przez byłych detektywów z większych departamentów policji, a czasami postrzegano ich jako bezpośrednich konkurentów z regularnymi organami ścigania.

Niemniej jednak ich usługi były w dalszym ciągu wykorzystywane, a czasami były nawet kontraktowane przez jednostki rządowe w celu zapewnienia ochrony, bezpieczeństwa i funkcji dochodzeniowych.

Być może najbardziej znanym z nich był Pinkerton National Detective Agency, który zajmował się bezpieczeństwem i prywatnymi usługami śledczymi dla rządu federalnego, produkując korporacje i koleje w całych Stanach Zjednoczonych.

Dziś prywatni detektywi są dalecy od pełnych akcji wyczynów i intryg ich fikcyjnych przedstawień.

Są one jednak niezbędne w świadczonych przez nich usługach, od zwalczania oszustw, poszukiwanie zaginionych osób i wykrywanie przestępstw.

Co robią prywatni detektywi?

Prywatni detektywi pracują w różnych środowiskach dla różnych klientów. Indywidualni badacze mogą mieć specjalną specjalność, na przykład kryminalisty badającego komputer lub księgowego medycyny sądowej , lub mogą zapewniać ogólne funkcje dochodzeniowe.

Ogromna większość pracy prywatnego detektywa to gromadzenie informacji i ustalanie faktów. Można to osiągnąć poprzez przeszukanie komputera, nadzór, przeprowadzanie wywiadów, a nawet pójście pod przykrywką.

Prywatni detektywi mogą prowadzić dalsze dochodzenia w sprawie już zamkniętych spraw karnych. Mogą również zostać wezwani do zbadania przypadków ubezpieczenia i oszustw związanych z odszkodowaniem pracownika. W takich przypadkach mogą spędzić wiele czasu na obserwowaniu podejrzanych, aby złapać ich na gorącym uczynku lub zebrać solidne dowody potwierdzające ich winę.

Praca prywatnego detektywa często obejmuje:

Prywatni detektywi mogą pracować dla firm ochroniarskich lub konsultacyjnych, prywatnych korporacji lub firm prawniczych. Osoby fizyczne mogą zlecać swoje usługi klientom.

Prywatni badacze muszą przejść cienką linię i chociaż nie są agentami rządowymi, zebrane przez nich informacje mogą zostać wykorzystane później w dochodzeniach kryminalnych . Z tego powodu ważne jest, aby, podobnie jak policyjni detektywi , prywatni badacze przestrzegali ustanowionych zasad dowodowych.

Jakie wykształcenie i umiejętności są wymagane dla prywatnych detektywów?

Prywatne prace badaczy są jedną z wielu świetnych karnych kryminałów i karier kryminologicznych, które nie wymagają dyplomu . Jednak wcześniejsze doświadczenie w pokrewnej dziedzinie może być korzystne, a czasem wymagane, aby przejść do kariery prywatnego detektywa.

Odpowiednie doświadczenie zawodowe może obejmować wcześniejsze zatrudnienie jako specjalisty ds. Zapobiegania stratom , funkcjonariusza policji lub detektywa.

W rzeczywistości, praca jako prywatni detektywi może być świetną karierą dla byłych funkcjonariuszy organów ścigania lub świetnymi sposobami rozpoczynania kariery w innych sprawach karnych .

Większość stanów wymaga, aby prywatni badacze mieli licencję. Konkretne wymagania licencyjne różnią się w poszczególnych stanach, ale mogą obejmować uczęszczanie na prywatny kurs lub szkołę badawczą, testowanie i badanie w tle . Może być wymagane również zezwolenie na broń ukrytą.

Aspirujący badacze muszą mieć silne zdolności komunikacji interpersonalnej i muszą umieć interpretować, analizować i oceniać dowody. Muszą również posiadać silne umiejętności pisania i zdolność szybkiego myślenia i rozwiązywania problemów.

Chociaż stopień nie jest wymagany, nigdy nie można lekceważyć wartości wykształcenia wyższego w żadnej karierze kryminalistycznej . Zdobycie dyplomu z zakresu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych może stanowić dobrą podstawę do poznania właściwych procedur i umiejętności śledczych.

Ile pieniędzy może zarobić prywatny detektyw?

Zgodnie z podręcznikiem Federal Bureau of Labor Statistics " Occupational Outlook Handbook" oczekuje się, że kariery w prywatnych dochodzeniach wzrosną do 21% do roku 2020, czyli szybciej niż średnia dla wszystkich kategorii stanowisk.

Oczekuje się, że zwiększony popyt będzie w dużej mierze związany ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi bezpieczeństwa, dochodzenia w sprawie zatrudnienia i kryminalistyki oraz usługi cyberbezpieczeństwa .

Najniższe 10 procent badaczy może zarabiać nawet 25 000 USD rocznie. Najwyższe 10 procent może zarobić około 75 000 $. Wynagrodzenie będzie się różnić w zależności od agencji, wiedzy i lokalizacji.

Czy kariera jest dla Ciebie prywatnym detektywem?

Jeśli lubisz pracę dochodzeniową lub szukasz wspaniałej drugiej kariery po pracy w organach ścigania, prywatna kariera badacza może być świetnym wyborem.

Prywatne dochodzenia mogą oferować sposoby pomagania innym i wzmacniania służb egzekwujących prawo. Mogą też być świetnym sposobem na włamanie do pracy jako policjant lub detektyw. Może się okazać, że praca jako prywatny detektyw jest dla ciebie idealną karierą kryminologiczną .