Jak zostać badaczem zbrodni

Dowiedz się, co należy zrobić, aby wylądować pracę jako CSI

W każdym przypadku karnym najważniejszą częścią udanego oskarżenia są przedstawione dowody. Świadectwa świadków są świetne, dobrze napisane raporty są koniecznością, a umiejętność wykorzystywania umiejętności śledczych do układania puzzli i rozwiązywania przestępstw ma kluczowe znaczenie.

Niezależnie od umiejętności detektywa lub śledczego w toku sprawy, jest ona w końcu tak dobra, jak dowody, które może zebrać.

Jeśli masz oko na szczegóły i chcesz być twórcą różnicy w sprawach karnych, będziesz chciał wiedzieć, jak zostać śledczym.

Badacze kryminalisty zbierają i zbierają dowody na miejscu zbrodni. Są odpowiedzialni za zachowanie dowodów i przetransportowanie ich do laboratorium w celu przeprowadzenia analizy lub przechowywania dowodów w celu bezpiecznego przechowywania.

Mogą również zapewniać pomoc i analizę laboratoryjną, w zależności od ich roli w agencji zatrudnienia. Pracują w terenie i reagują na miejsca zbrodni, które mogą obejmować zarówno zwykłe, jak i makabryczne, i mogą być w każdej chwili odwołane.

Badanie miejsca zbrodni to fascynująca kariera, ale z pewnością nie dla osób o słabym sercu. CSI może spodziewać się poradzenia sobie z wszelkimi płynami ustrojowymi i substancjami biologicznymi, w tym krwią, śliną, kałem, a nawet spermą. Silny żołądek jest koniecznością.

Zanim staniesz się zbyt podekscytowany, zdaj sobie sprawę, że praca w charakterze śledczego na miejscu przestępstwa nie przypomina tego, co widzisz w telewizji w programach takich jak CSI .

Nie jest to ani tak dramatyczne, ani efektowne, i choć przestępstwa wydają się rozwiązywać w ciągu godziny w telewizji, prawdą jest, że często zabierają dni, tygodnie, a nawet miesiące, aby zgromadzić i przeanalizować wszystkie zgromadzone dowody, aby przygotować nakaz aresztowania, mniej zdobądź przekonanie.

Rośnie zainteresowanie wszelkiego rodzaju karierami w dziedzinie medycyny sądowej , ale magia telewizji i filmów doprowadziła do szczególnie zwiększonej uwagi i popularności karier CSI, w szczególności kariery cywilnej w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i kryminologii.

Co oznacza dla każdego, kto chce pracować jako technika kryminalistyczna, oznacza, że ​​będziesz musiał wykonać swoją część, aby wyróżnić się, gdy trafisz na rynek pracy.

Wymagania dla badaczy zbrodni

Większość agencji wymiaru sprawiedliwości korzysta z badań przysięgłych, co oznacza, że ​​w wielu przypadkach będziesz musiał zostać policjantem, zanim będziesz mógł pracować jako CSI. Ogólnie rzecz biorąc, minimalne kwalifikacje, aby stać się ofertą policji, wymagają:

Należy pamiętać, że są to minimalne wymagania dotyczące pracy jako oficer policji ; samo ich spełnienie nie zagwarantuje zatrudnienia w organach ścigania, a tym bardziej w pracy jako śledczy, ale jeśli nie spotkasz się z nimi, nie będziesz miał szans na zatrudnienie.

Osoby prowadzące dochodzenie w sprawach przestępstw cywilnych muszą spełniać podobne wymogi; rynek pracy jest jednak jeszcze trudniejszy, więc większy nacisk zostanie położony na edukację i doświadczenie, niż może być dla ich przysięgłych odpowiedników z CSI.

Lądowanie pracy jako inspektora przestępczego wymaga szkolenia, praktyki i doświadczenia. Jako stanowiska specjalne w zakresie egzekwowania prawa, kandydaci będą zwykle musieli pracować na ulicach jako oficer patrolowy przez rok lub dłużej, zanim będą mogli wziąć udział w specjalnym zadaniu lub specjalnej pracy.

W tym czasie będziesz chciał doskonalić umiejętności, których nauczyłeś się w akademii policyjnej, w szczególności te, które dotyczą śledztw kryminalnych, takich jak pobieranie odcisków palców, identyfikowanie i dokumentowanie dowodów oraz określanie scen zbrodni.

W przypadku stanowisk nieobjętych przysięgą możesz zdobyć doświadczenie dzięki programom staży i badań kryminalistycznych i świadectw śledczych. Będziesz także bardzo prawdopodobne, że poświęcisz czas na praktykę z doświadczonym badaczem na początku, aby uzyskać cenne szkolenie w miejscu pracy.

Naucz się współzawodniczyć o karierę poszukiwacza złych przestępstw

Badacze kryminaliści pracują na pierwszej linii nauk sądowych, zbierając i zbierając dowody z przestępstw. Podczas gdy wiele osób koncentruje się na badaniach dotyczących wymiaru sprawiedliwości w sprawach kryminalnych, kryminologii lub ogólnych badań z zakresu medycyny sądowej, prawdą jest, że nacisk w naukach sądowych powinien być kładziony na naukę, a nie na kryminalistyki.

Chociaż dyplom nie jest koniecznie wymagany w przypadku zawodów CSI, nie można lekceważyć korzyści płynących z edukacji w college'u. Jeśli naprawdę interesuje cię praca w charakterze śledczego, musisz mieć solidne wykształcenie w dziedzinie nauk ścisłych, aby zrozumieć wiedzę kryjącą się za gromadzeniem dowodów i lepiej zrozumieć, gdzie znaleźć dowody, co zbierać i jak analizować to.

Stopień w każdej z nauk przyrodniczych, takich jak fizyka, biologia lub chemia da ci podstawową wiedzę, której potrzebujesz, aby zacząć.

Jako specjalista w dziedzinie nauk przyrodniczych będziesz także chciał zdobyć doświadczenie w procesie karnym, a także wiedzę na temat tego, w jaki sposób i dlaczego przestępstwo zostało popełnione i jak jest badane.

Weź udział w kursach z zakresu wymiaru sprawiedliwości w sprawach kryminalnych, kryminologii i medycyny sądowej, a także rozważaj prowadzenie lub zdobywanie podwójnego magistra w jednej z tych dziedzin. W ten sposób rozwiniesz przenikliwy umysł naukowy i talent do kryminalistyki, których będziesz potrzebować do udanej kariery badacza przestępczości.

Umiejętności, które musisz odnieść jako Badacz zbrodni

Badacze kryminaliści muszą być w pewnym sensie waletem wszystkich zawodów. Aby być skutecznym CSI, potrzebujesz szeregu umiejętności, w tym fotografii, umiejętności obsługi komputera i umysłu opartego na szczegółach.

Ponieważ będziesz ściśle współpracować z detektywami i badaczami, będziesz także potrzebować silnych umiejętności komunikacyjnych oraz umiejętności jasnego mówienia i pisania . Możesz także oczekiwać, że zostaniesz wezwany do złożenia zeznań na rozprawie sądowej, więc będziesz musiał móc odpowiedzieć na pytania jasno i zwięźle oraz być w stanie zahamować nerwy.

Badania kontekstowe dla śledczych z miejsca zbrodni

Bez względu na to, czy śledczy zbrodni są zaprzysiężonymi policjantami, będą zajmować się poufnymi informacjami i ściśle współpracować z funkcjonariuszami organów ścigania. Zbieranie dowodów i ich przechowywanie to niezwykle ważna praca wymagająca wysokiego poziomu zaufania.

W związku z tym konieczne będzie przeprowadzenie dokładnego dochodzenia w tle, które będzie obejmować sprawdzenie twojego poprzedniego zatrudnienia i każdej historii kryminalnej, którą możesz mieć, i może obejmować badanie wariograficzne, ocenę psychologiczną i ocenę sprawności fizycznej.

Szkolenie dla badaczy zbrodni
W zależności od stanu, jurysdykcji, a nawet agencji, w której chcesz pracować, możesz potrzebować uczęszczania do akademii śledczej lub odbyć specjalistyczne szkolenie w zakresie zbierania i przechowywania dowodów. Lub możesz po prostu otrzymać szkolenie w miejscu pracy, gdy będziesz praktykował z innymi doświadczonymi badaczami.

W przypadku pozycji przysięgłych musisz uczęszczać do akademii policyjnej i zdać egzamin państwowy. W akademii dowiesz się o różnych przestępstwach, jakiego rodzaju dowodach szukać i jak prawidłowo je zidentyfikować, udokumentować i zebrać.

Zostanie detektywem zbrodni

W związku ze wzrostem zainteresowania wszystkimi karierami sądowymi, znalezienie się w roli przestępcy nie jest łatwą perspektywą. Będziesz musiał stawić czoła konkurencji na rynku pracy i będziesz musiał być cierpliwy podczas pracy nad swoimi celami, zwłaszcza jeśli najpierw musisz zostać policjantem.

Dla tych, którzy mają analityczny umysł i talent do drobnych szczegółów, praca jako śledczy jest doskonałą okazją do zastosowania swoich umiejętności i zainteresowań w interesującej i ekscytującej karierze kryminalistycznej .