Wskazówki dla pracodawców na temat alkoholu w wydarzeniach firmowych

Czy spożywasz alkohol mieszając bezpiecznie ze zdarzeniami w pracy?

Czy podajesz alkohol: piwo, wino lub napoje spirytusowe, aby pracownicy mogli pić na imprezach związanych z pracą? Jeśli tak, to prawdopodobnie spędziłeś czas zastanawiając się, czy to dobra praktyka. Chcesz, aby Twoi pracownicy czerpali radość ze swoich wydarzeń i imprez związanych z pracą, ale chcesz także zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo.

Bądź odpowiedzialny

Musisz zminimalizować odpowiedzialność prawną swojej organizacji, ale nie pozwól, aby zmartwienia prawne dyktowały twoje relacje z pracownikami.

"The Wall Street Journal" przytoczył ankietę, według której 38 procent dorosłych dzwoniących brało udział w wakacyjnych imprezach, podczas których nie podawano alkoholu. Więcej imprez biznesowych podaje jednak alkohol dostarczany przez firmę.

Według sondażu SHRM, ze względu na poprawiający się klimat gospodarczy w kraju, więcej pracodawców organizuje przyjęcia biurowe, a coraz więcej z nich serwuje alkohol. Challenger, Gray & Christmas Inc. "roczne spojrzenie na wakacyjne biuro shindigs wykazało, że 80% firm planuje zorganizować w tym roku przyjęcie wakacyjne, z tego ponad 21% budżetuje więcej na swoje wydarzenia niż w ostatnich latach, zgodnie z ankieta przeprowadzona wśród około stu dyrektorów HR reprezentujących różne branże. "

Ale impreza wakacyjna nie jest jedynym wydarzeniem, w którym pracownik może stanąć przed pytaniem, czy wypić na imprezach biznesowych; pracodawcy planują różnego rodzaju wydarzenia, które służą alkoholowi .

Najważniejsze jest podjęcie decyzji o tym, co i ile przed przyjazdem na imprezę.

Wskazówki dla pracodawców dotyczące dostarczania alkoholu

Niezależnie od tego, czy wydarzenie jest wydarzeniem milenijnym firmy lub urodzin, przyjęciem emerytalnym pracownika czy wydarzeniem wakacyjnym, skorzystaj z tych wskazówek, aby zaplanować wydarzenie chroniące alkohol.

Dodatkowe uwagi

Możesz także rozważyć poproszenie pracowników o sprawdzenie i podpisanie dokumentu, który dostarcza firmowych wytycznych dotyczących napojów alkoholowych i który informuje pracowników, że są odpowiedzialni za ich zachowanie w sponsorowanych przez firmę wydarzeniach.

Zachęcamy Cię do wyraźnego stwierdzenia, że ​​pracownicy mogą spodziewać się kary za nadmierne wchłanianie lub złe zachowanie interpersonalne aż do rozwiązania stosunku pracy . Możesz to zrobić jako pracownik RSVP dla zdarzenia roboczego.

Alkohol może być świątecznym dodatkiem do wydarzenia firmowego, ale wytyczne dla pracowników, kultura firmy i zwyczaje, odpowiednie planowanie i obserwacja na imprezie sprawią, że pracownicy będą żyć do pracy następnego dnia. Na imprezach firmowych, podobnie jak w miejscu pracy, bezpieczeństwo pracowników jest podstawową troską.