Co należy wziąć pod uwagę Picie alkoholu w miejscu pracy

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, picie alkoholu w miejscu pracy

Pić lub nie pić na imprezach związanych z pracą to pytanie, które niemal każdy pracownik musi zastanowić się z tej czy innej okazji. Niezależnie od tego, czy podczas spotkania biznesowego towarzyszy lunch, czy w trakcie świątecznej imprezy firmowej, czy też imprezy networkingowej w piątek po południu, alkohol jest zwykle opcją.

Podczas gdy wielu pracodawców podejmuje ostrożne decyzje dotyczące rezygnacji z alkoholu na imprezach firmowych w trosce o bezpieczeństwo pracowników i inne potencjalne problemy prawne, alkohol jest często opcją.

Pracownicy muszą podejmować mądre decyzje dotyczące tego, czy pić alkohol na imprezie roboczej - a jeśli pije - ile.

Zdecyduj, jak się wchłonąć przed uczestnictwem w wydarzeniu

Podejmij decyzję o tym, co wypić i ile wypić, zanim staniesz przed wyborem. Ustaw swój limit przed wydarzeniem. Pomoże ci to oprzeć się pokusie zmiany zdania, gdy będziesz aktywnie uczestniczyć w imprezie. Bardzo łatwo jest złapać się w ogólną radość i biesiadować i pić (i jeść w tej sprawie) bardziej niż zamierzałeś.

Unikaj spożywania napojów przedtem

Nigdy nie wchodź w nastrój imprezy, pić po pracy w tawernie lub zaczynając od drinka w domu. Praktyki te osłabią koncentrację na bezpiecznym, przyjemnym miejscu pracy ze współpracownikami. Wielu pracowników kieruje się zasadą dwóch kieliszków wina lub dwóch piw w ciągu wieczoru, co ogólnie służy bezpieczeństwu pracowników i trzeźwości.

Musisz zdecydować, co będzie dla ciebie skuteczne.

Jak picie alkoholu w zawodach związanych z pracą jest postrzegane przez profesjonalistów HR

W ankiecie przeprowadzonej przez Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM), 501 specjalistów ds. Zasobów ludzkich zostało zapytanych, w jaki sposób alkohol jest postrzegany w ich organizacji w odniesieniu do szeregu działań związanych z pracą.

Specjaliści HR poinformowali, że stwierdzili, że picie jest dopuszczalne:

Każdy pracownik musi znać swoją kulturę organizacyjną i sposób, w jaki można zaakceptować zachowanie, aby podjąć decyzję o piciu alkoholu na imprezach firmowych.

Decyzja o alkoholu

Weź pod uwagę te czynniki, gdy podejmujesz decyzję o piciu na imprezie lub działalności firmy. Najlepiej znasz siebie i kulturę swojej organizacji, więc są to ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Ustaw swój limit i trzymaj się ustawionego limitu. Nie ryzykuj swojej profesjonalnej reputacji za trzeci lub czwarty drink na imprezie firmowej. Nie warto, abyś pamiętał o swoich działaniach, gdy piłeś za dużo podczas imprezy firmowej. Chcesz być zapamiętany jako gwiezdny profesjonalista, który zawsze jest odpowiedni i przyczynia się do tego. Zaufaj, że to jest najlepsze.