Zwolniony pracownik nie pracuje 40 godzin: co robić?

Podejście do radzenia sobie z zwolnionym pracownikiem, który nie pracuje 40 godzin

W biurze, w którym zasady firmy stwierdzają, że zwolnieni pracownicy muszą przepracować 40-godzinny tydzień pracy, zwolniony pracownik nie pracuje 40 godzin. Kierownik biura rozumie, że firma musi zapłacić zwolnionemu pracownikowi pełne wynagrodzenie, nawet jeśli nie przepracuje całego dnia. Jak zareagowałbyś na to z pracownikiem?

Przede wszystkim dobra robota nie tylko po obcięciu ich wypłaty . Tak wielu ludzi nie rozumie, że nie można obniżyć wypłaty zwolnionego pracownika, jeśli nie poświęci on całego 40 godzin.

Jeśli ma ona 10 godzin krótkich na każdy okres płacy, oznacza to, że straciła ponad 80 godzin. To dwa tygodnie urlopu w ciągu 4 miesięcy bez dokowania jej wakacji lub wynagrodzenia. Ma ona stuprocentową pozycję w twojej organizacji.

Twoja firma przegrywa. Wynająłeś ją do pracy, a ona tego nie robi. Chociaż absolutnie prawdą jest, że nie powinieneś niknować i wymieniać zwolnionych pracowników na liczbę godzin pracy, oni również muszą pracować w rozsądnych godzinach.

Zasadniczo oznacza to, że można spodziewać się, że jeden tydzień będzie pracował 40 godzin, następne 45, następne 37. Harmonogram taki jak ten w końcu się wyrównuje. Zamiast tego masz kogoś, kto konsekwentnie pracuje przez 35 godzin i to nie jest to, do czego go zatrudniłeś. Naprawmy to. Oto jak.

Alternatywy dla pracodawców

Możesz zadokować swój czas wakacji w dowolnym pożądanym czasie. Prawo stanowe reguluje urlop, a większość stanów w zasadzie pozostawia to przedsiębiorstwu.

Podlegasz podążaniu za własnym podręcznikiem dla pracowników , więc możesz potrzebować zaktualizować swój podręcznik, aby lepiej odzwierciedlał twoje praktyki.

Wysyła jednak złą wiadomość pracownikom, gdy płacisz za urlop dla zwolnionych pracowników. Chcesz, aby zwolnieni pracownicy mogli raz na jakiś czas wyjść z domu, aby udać się na wizytę u lekarza lub wziąć udział w konferencji dla rodziców i nauczycieli, nie rezygnując z urlopu.

Przytocz dyskusję Sit Down o tym, że nie pracuje 40 godzin

Lepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie z nimi dyskusji na siedząco. Pierwsze pytanie, które należy zadać, brzmi: dlaczego wychodzą tak często?

Może się okazać, że wychodzą wcześnie, ponieważ nie mają już więcej pracy do wykonania, więc dlaczego tak się dzieje? Jest to całkowicie uzasadnione. Jeśli jesteś zwolnionym pracownikiem, otrzymujesz wynagrodzenie za wykonanie tej pracy i jeśli jesteś w stanie wykonać 40 godzin pracy w ciągu 35 godzin, po co trzymać się wpatrując w sufit?

Jeśli jednak nie robią wszystkiego, czego się od nich oczekuje, pojawia się pytanie, czy wiedzą o tym? Może się okazać, że jest to problem z zakomunikowanymi oczekiwaniami . Ich znajomość wymagań nie jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami.

Często, gdy pracownik jest nowy do pracy, nie mówisz im wszystkiego, co powinni zrobić, i zakładasz, że to zrozumieją. W takim przypadku przedyskutuj z nimi swoje obowiązki, a sam problem powinien rozwiązać. Kiedy jasno zrozumieją cele i oczekiwania swojej pracy, zrobi to przeciętny pracownik.

Mogą mieć osobisty problem, który wymaga dużo czasu. Czy jest jakiś problem medyczny? Terapia? Dziecko, które potrzebuje opieki?

Mogą mieć nadzieję, że nikt tego nie zauważy i jest z tego powodu całkowicie zestresowany.

Jeśli tak jest, możesz przedyskutować z nimi bardziej stały elastyczny harmonogram, tak aby pracodawca wiedział, czego się od nich oczekuje. Na przykład pozwól im pracować 10 godzin w poniedziałki i środy oraz pół dnia we wtorek, aby zająć się ich sytuacją i nadal pracować 40 godzin.

Z 15 pracownikami podlegacie amerykańskiej ustawie o niepełnosprawnych (ADA), a sytuacja medyczna (psychiczna lub fizyczna) może podlegać ADA. Wymaga to racjonalnych usprawnień ze strony firmy .

Zwolniony pracownik może nie chcieć pracować 40 godzin

Mogą naprawdę chcieć pracować tylko 35 godzin tygodniowo. Możesz powiedzieć "nie". Możesz też powiedzieć: "W porządku, ale obniżymy twoją pensję, żeby się zgadzała." Jest to całkowicie uzasadnione - obliczyłeś ich wynagrodzenie na podstawie 40-godzinnego tygodnia pracy.

Jeśli zamierza pracować tylko 35, płatność jest w porządku. Mogą zdecydować, że wolą pracować 40 godzin i zachować pełne wynagrodzenie.

Może się zdarzyć cały szereg innych problemów, ale ważne jest, abyś upewnił się, że twoje oczekiwania pasują do jej. Musisz powiedzieć jej, że potrzebujesz zmiany, a następnie przejść przez nią, aby się upewnić, że tak się stanie.

Pamiętaj, że podczas gdy nie możesz zaciągnąć zwolnionej płacy pracownika, możesz zwolnić pracownika zwolnionego z pracy, ponieważ nie przepracował wymaganej liczby godzin. To ostatnia deska ratunku, ale czasami trzeba zwolnić pracownika . Ktoś, kto korzysta z dobrego szefa, nie jest dobrym pracownikiem .