Harmonogram prac dla pracowników zapewniający elastyczność i sukces

Pracownicy Wartość Praca Zaplanuj elastyczność ponad wszystko

Harmonogramy pracy pracowników różnią się w zależności od czasu pracy, a także od liczby miejsc pracy. Wszystkie harmonogramy pracy mają jedną wspólną cechę; pracownik wykonuje pracę wymaganą przez pracodawcę . Dzisiejsi pracodawcy rozumieją, że elastyczność jest tym, czego wymagają pracownicy w swoich harmonogramach pracy.

Jeśli tego nie zrobią, pracodawcy powinni się wystrzegać. Stracisz najlepszych pracowników do pracodawcy, który rozumie, że elastyczność w harmonogramach pracy to nadchodzący numer pracownika najbardziej pożądany profit zatrudnienia . Upewnij się, że Twoje podejście do harmonogramów pracowniczych motywuje i zachowuje najlepszych pracowników.

Poniższe opcje podświetlają opcje harmonogramu pracy, które pracownicy uwielbiają. Nie każdy pracownik pokochają każdy harmonogram pracy, ale niektóre aspekty tych harmonogramów pracy z pewnością zaspokoją większość potrzeb Twoich pracowników.

Czy twój pracodawca nie oferuje obecnie elastycznych harmonogramów? Oto w jaki sposób możesz negocjować elastyczny harmonogram swoich marzeń.

 • 01 Pracuj z elastycznym harmonogramem

  Elastyczny harmonogram pozwala pracownikowi na godziny pracy, które różnią się od średniego czasu rozpoczęcia i zakończenia firmy. Ceniona korzyść, elastyczne harmonogramy pracy pozwalają pracownikom na utrzymanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym.

  Różne elastyczne harmonogramy pracy pasują do intensywnego życia różnych pracowników. Jednak elastyczność pracodawcy w harmonogramach pracy pomaga zmotywować i zatrzymać najlepszych pracowników.

 • 02 Telepraca

  Telepraca lub praca w domu to elastyczne rozwiązanie pracy, które umożliwia pracownikowi, konsultantowi lub wykonawcy pracę z dala od lokalizacji pracodawcy przez cały czas lub część czasu. Telepraca jest również opcją na dni i dni, w których występują złe warunki pogodowe, które wymagają obecności osoby dorosłej w domu na takie wydarzenia, jak dostawa mebli, czyszczenie pieca i wizyty u lekarza w połowie dnia.

  Niektóre organizacje zezwalają na regularną pracę zdalną przez kilka dni w tygodniu dla większości pracowników. Inni decydują, kto może korzystać z harmonogramu pracy na odległość w zależności od przypadku.

 • 03 Udostępnij pracę

  Udział w zadaniach występuje, gdy dwóch pracowników współpracuje wspólnie z tą samą pracą. Istnieją zalety, wady, wyzwania i możliwości, gdy pracownicy dzielą pracę. Jako pracodawca udział w pracy może przynieść korzyści zarówno pracownikowi, jak i Tobie. Oto zalety i wady udziału w zadaniach.
 • 04 Alternatywne przesunięcia pracy

  Praca zmianowa odbywa się w harmonogramie prac, który wykorzystuje 24 godziny na dobę, a czasami, siedem dni w tygodniu, aby utrzymać działalność organizacji. Praca zmianowa ma miejsce, gdy wymagany jest 24-godzinny zasięg lub gdy 24-godzinny dzień optymalizuje wydajność pracy i produktywność. Istnieje wiele podejść do pracy zmianowej, a każdy harmonogram prac zmianowych stawia wyzwania.

  Ale niektórzy pracownicy lubią harmonogram pracy bez zmiany dnia. Rodziny mogą chcieć uniknąć wydatków na opiekę nad dzieckiem z rodzicami pracującymi na różne zmiany. Niektórzy pracownicy wykonują dwa zadania lub prowadzą w niepełnym wymiarze godzin pracę w domu. Bez względu na przyczynę, harmonogram prac zmianowych uwzględnia pewne potrzeby pracowników.

 • 05 Pracuj jako pracownik tymczasowy

  Pracownicy tymczasowi są zatrudniani, aby pomagać pracodawcom w spełnianiu wymagań biznesowych, a jednocześnie pozwalają pracodawcy uniknąć kosztów związanych z zatrudnieniem zwykłego pracownika. Niekiedy oczekuje się od pracodawcy, że jeśli pracownik tymczasowy odniesie sukces, pracownik tymczasowy zostanie zatrudniony. Ale tymczasowy harmonogram pracy jest wyborem stylu życia dla wielu pracowników.

  Być może nie jesteś gotów do przejścia na emeryturę, ale nie chcesz codziennie o 8:00 - 17:00 pracować u tego samego pracodawcy - więc ty. Być może twoje serce jest na nartach, a ośrodki narciarskie dzwonią do ciebie każdej zimy. W okresie bezśnieżnym pracujesz na wyspie lub w kurorcie w ciepłe dni. Przyczyny tymczasowego harmonogramu prac często są wyborem.

 • 06 Pracownik w niepełnym wymiarze godzin

  Pracownik w niepełnym wymiarze godzin tradycyjnie pracował mniej niż 40 godzinny tydzień pracy. Dziś jednak niektórzy pracodawcy liczą pracowników na pełny etat, jeśli pracują 30, 32 lub 36 godzin tygodniowo. W rzeczywistości, mniej wymaganych godzin pracy jest uważane za niestandardową korzyść w niektórych organizacjach.

  W związku z tym definicja pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze godzin będzie się różnić w zależności od organizacji. Ale harmonogram pracy w niepełnym wymiarze czasu zapewnia niektórym pracownikom ogromną elastyczność. Dla niektórych pracowników czas wolny to wybrany przez nich harmonogram pracy.

 • 07 Pracownik w pełnym wymiarze godzin

  Ustawa Fair Lawards Standards Act (FLSA) nie definiuje pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin lub pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze godzin . To, co jest liczone jako pełnoetatowy pracownik, jest ogólnie definiowane przez pracodawcę.

  Definicja pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin jest często publikowana w podręczniku dla pracowników . Niektórzy ludzie po prostu chcą być w godzinach 8: 00-17: 00 pełnoetatowymi pracownikami - ufajcie tej myśli - naprawdę. Inni szukają wszelkiego rodzaju elastyczności.