Dlaczego telepraca może nie działać dla wszystkich organizacji - przez cały czas

Yahissa! Marissa Mayer powiedziała Yahoosowi, aby zgłosił się do urzędu

Zalety i wady polegające na umożliwieniu pracownikom zdalnej pracy lub telepracy są od lat przedmiotem gorącej debaty w świecie pracy. Obecny trend wspiera elastyczne harmonogramy pracownicze, miejsca pracy i umożliwia pracownikom zdalną pracę przez przynajmniej część czasu.

Telepraca rośnie, ponieważ pracodawcy rozważają koszty zapewnienia fizycznej przestrzeni dla pracowników, środowiska i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym pracowników.

W rzeczywistości badania Kate Lister, szanowanego na całym świecie i cytowanego eksperta ds. Telepracy (zmiany pracy) i Tom Hamish wskazują, że regularna telepraca wzrosła o 61% w latach 2005-2009 oraz że 45% amerykańskich miejsc pracy jest zgodnych z telepracą w części czas.

Powszechnym stało się usłyszeć, że pracodawcy nie będą w stanie rekrutować następnego pokolenia pracowników bez elastyczności, której Gen Y chce od swojego pracodawcy. Dodatkowo, w związku z wojną o talenty, które pojawią się w miarę, jak pracodawcy będą rekrutować trudno dostępne umiejętności i doświadczenia w nadchodzących latach, mogą potrzebować zatrudnić pracowników, którzy nie mogą przenieść się na stronę pracodawcy z powodów związanych ze stylem życia, rodziną i pokrewnymi. pary zawodowe.

Coraz częściej mądrość na ulicy sprzyja elastycznym harmonogramom, które pozwalają pracownikom na pracę zdalną, przynajmniej przez część czasu. Ale gdy coś takiego jak praca zdalna staje się powszechną mądrością wśród pracodawców, wady wychodzą z ich brzydkiej głowy.

Niektóre wady obejmują pracę z menedżerami w celu skutecznego zarządzania zdalnymi pracownikami, utrzymywania wydajności, mierzalnej pracy i zgodności pracy.

Protokół telepracy Yahoo !.

W tym środowisku dyrektor generalny Yahoo!, Marissa Mayer, wysłała falę wstrząsów do świata biznesu i mediów, gdy jej wiceprezes ds. Rozwoju i zatrudnienia, Jacqueline Reses, ogłosiła nowe zasady dotyczące Yahoo działające zdalnie.

(Reses, który został zatrudniony przez Mayera we wrześniu 2012 r., Jest odpowiedzialny za prowadzenie działu zasobów ludzkich i pozyskiwanie talentów oraz rozwój korporacyjny i biznesowy).

"Aby stać się absolutnie najlepszym miejscem do pracy, komunikacja i współpraca będą ważne, dlatego musimy pracować wspólnie, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy byli obecni w naszych biurach. spostrzeżenia pochodzą z dyskusji w korytarzach i kafeteriach, poznawania nowych ludzi i spotkań z improwizowanymi zespołami Szybkość i jakość są często poświęcane, gdy pracujemy z domu. Musimy być jednym Yahoo !, a to zaczyna się od fizycznego bycia razem.

"Począwszy od czerwca, prosimy wszystkich pracowników, którzy pracują w domu i pracują w Yahoo! biura. "

- Zdjąć z wewnętrznej notatki, która Reses wysłana do wszystkich Yahoo! Personel.

Według Forbesa, głównego majora, wczesne fokusy zaczęły się od:

Nowy dekret, który dotyczy kilkuset pełnoetatowych zdalnych pracowników i nieznanych liczb Yahoo, którzy pracują zdalnie kilka dni w tygodniu, przychodzi, gdy Mayer i Reses mieli czas, aby poznać kulturę .

Niektóre wczesne komentarze wyrażały rozczarowanie wyborami, których Mayer dokonał jako dyrektor generalny. Na przykład Lisa Belkin, pisząc w Huffington Post , mówi:

"Miałem nadzieję na Marissę Mayer, myślałem, że podczas gdy ona przełamuje pewne bariery - stając się najmłodszą kobietą CEO, która kiedykolwiek prowadziła firmę z listy Fortune 500, a na pewno pierwszą, która zrobi to w czasie ciąży - może podjąć wyzwanie zerwania wielu innych, że wykorzysta swoją platformę i jej moc, aby uczynić z Yahoo! przykład nowoczesnego, przyjaznego rodzinie miejsca pracy, i że przyjąłby myśl, że nowe narzędzia i technologia zasługują na równie nowe podejście do tego, gdzie i w jaki sposób pracownicy mogą pracować.

"Zamiast tego zaczęła od ogłoszenia, że ​​weźmie tylko dwa tygodnie urlopu macierzyńskiego, co mogło być wszystkim, czego potrzebowała, ale które wysłało wiadomość, że tego rodzaju macho-nigdy-spowolnione przez brzydkie realia- życia poza biurem oczekiwano od wszystkich ".

Maureen Dowd z New York Times również wyraził rozczarowanie "skokiem do tyłu" Yahoo !.

"37-letnia super-geek z supermodelką wyglądała na najmłodszego prezesa Fortune 500. Była w trzecim trymestrze ciąży, wiele kobiet było podekscytowanych myślą, że uprzedzenia do zatrudniania kobiet oczekujących, lub planuje być, może się topić.

"Kilka miesięcy później dało to jej fankom przerwę, gdy dyrektor generalny Yahoo przeszedł zaledwie dwutygodniową przerwę na macierzyństwo, a na własny koszt zbudowała przedszkole dla żłobka, aby ułatwić sobie pracę.

Dowd powiedział dalej:

"Wiele kobiet było zbulwersowanych wiadomościami Yahoo, zauważając, że Mayer ze swoim apartamentem na szczycie w San Francisco Four Seasons, jej Oscar de la Rentas i jej pięcioletni kontrakt o wartości 117 milionów dolarów, wydaje się nieświadomy faktu, że dla wielu jej mniej- uprzywilejowane siostry z małymi dziećmi, telepraca jest kołem ratunkowym dla rozsądnego życia ".

Telepraca może nie wspierać optymalnej współpracy

Jednak inni nie zgadzają się z telepracą jako optymalnym rozwiązaniem do współpracy.

"Zaskakujące pytanie, jakie otrzymujemy, brzmi:" Ile osób pracuje w Google? ", Powiedział na konferencji w zeszłym tygodniu w Australii dyrektor finansowy Google Patrick Pichette." A nasza odpowiedź brzmi: "Jak mało" ... Jest coś magicznego w dzieleniu się Posiłki: jest coś magicznego w spędzaniu czasu razem, o szukaniu pomysłów, o pytaniu przy komputerze "Co o tym sądzisz?" Są to magiczne chwile, które naszym zdaniem w Google odgrywają ogromną rolę w rozwoju Twojej firmy, rozwoju osobistym i budowaniu silniejszych społeczności. "

Mayer walczy z trendem, który wielu przedsiębiorców uważa za nieuniknione. Na poparcie swojej decyzji czynniki te mogły doprowadzić do podjęcia decyzji.

Czy Mayer Yahoo! ma rację? Tylko czas pokaże, czy podejmuje dobre decyzje. Ale decyzje, które podejmuje, mogą być dokładnie odpowiednie dla Yahoo! teraz. Ben Waber, prezes, dyrektor generalny Sociometric Solutions i autor zbliżającej się książki People Analytics: Jak technologia Social Sensing przekształci biznes i co nam mówi o przyszłej pracy (FT Press, maj 2013) mówi, że tak.

Waber, który jest wizytującym naukowcem w MIT Media Lab, mówi, że badania wykorzystujące dane z czujników i komunikacji cyfrowej oraz wyniki analizy zapewniają zrozumienie tego, jak pracują i współpracują z nimi pracownicy. Twierdzi, że praca na miejscu jest bardziej produktywna, a Yahoo! ma to prawo z tych powodów. On mówi:

Telepraca i zdalni pracownicy mogą skutecznie pracować w niektórych organizacjach, o czym pisałem w przeszłości, gdy istnieją dobre decyzje i skuteczność zarządzania. Jednak w przypadku niektórych organizacji obecne potrzeby muszą być nadrzędne w stosunku do zaangażowania w zapewnienie warunków pracy, które uwzględniają chęć pracowników do telepracy, aby zrównoważyć pracę i życie.

Tradycyjne niegospodarności Yahoo!, zepsuta kultura, środowisko myślenia o niepowodzeniach i niezdolność do radzenia sobie ze słabymi wynikami pracowników, wymagają bohaterskich wysiłków. Mayer sprostał krytyce. Reszta z nas może nauczyć się zarówno odwagi, jak i możliwości, że telepraca nie jest odpowiednia dla każdej organizacji - przez cały czas - lub nawet przez pewien czas.

Więcej podobnych do Telepraca