Dlaczego warto wybrać karierę w sprzedaży

Brian Tracy opisuje sprzedaż jako "ostateczną karierę domyślną". Oznacza to, że wielu ludzi zaczyna sprzedawać, ponieważ nie mogą znaleźć innej pracy, która im płaci, czego potrzebują. Niektórzy z najlepszych specjalistów od sprzedaży na świecie przyznają, że nie mieli zamiaru wchodzić lub pozostać w branży sprzedaży, ale większość nie zmieni decyzji o pozostaniu. Ale chociaż sprzedaż może być domyślnym zajęciem, istnieje kilka powodów, dla których powinieneś wybrać karierę w sprzedaży, zamiast być sprzedawcą, dopóki coś innego się nie otworzy.

Oto tylko kilka.

Pokaż mi pieniądze!

Istnieje bardzo niewiele karier, które oferują potencjał dochodowy oferowany przez karierę sprzedażową. Chociaż nie wszystkie kariery sprzedaży oferują nieograniczony potencjał dochodowy, wiele z nich robi. W sprzedaży twoje dochody zależą od twoich wyników. Będą kontyngenty i oczekiwania dotyczące działalności, ale są też nagrody. Nagrody za wyniki pochodzą z czeków prowizji , kwartalnych i rocznych premii, wyjazdów, nagród i wielu innych zachęt.

Ci, którzy zatrudniają specjalistów ds. Sprzedaży, zatrudniają ich, aby zwiększyć swoje dochody. Bez sprzedaży ich drzwi wkrótce zostaną zamknięte. Wiedząc, że pracodawcy są gotowi zrobić wszystko, aby zmotywować zespół sprzedaży do poprawy sprzedaży . Ta motywacja zwykle ma formę dochodu.

Nie ruszajcie mnie

Wiele zewnętrznych pozycji sprzedażowych korzysta z elastycznego harmonogramu. Podczas gdy zakres elastyczności waha się od zlecenia do pracy, większość pozwala specjalistom ds. Sprzedaży na ustalanie dziennego harmonogramu, o ile spełnione są określone poziomy aktywności i szkolenia .

Dla specjalistów od sprzedaży, którzy nie nadużywają tej wolności i którzy wykorzystują swój czas pracy do celów biznesowych, uzyskane nagrody są ogromne. A w połączeniu ze zdolnością do "mentalnego zerwania" w ciągu dnia lub do szybkiego osobistego zlecenia, kariery sprzedażowe i związana z tym elastyczność stają się bardzo uzależniającymi pozycjami.

Gdybyś zaoferował skutecznej osobie zajmującej się sprzedażą pełnoetatową pracę biurową, prawdopodobnie odrzuciłbyś swoją ofertę. Czemu? Po uzyskaniu wolności w ustalaniu harmonogramu dnia codziennego bardzo trudno jest wykonać jakąkolwiek pracę, która wymaga czasu i oczekiwań dotyczących lokalizacji, których wymaga większość stanowisk biurowych lub biurkowych.

Bezpieczeństwo pracy

Wartościowe, jakie dajesz swojemu pracodawcy, tym mniej prawdopodobne jest, że zostaniesz zwolniony, zastąpiony lub padniesz ofiarą "redukcji w mocy". Jeśli jednak gospodarka się kręci, jeśli branża, w której pracujesz, ma "globalny przebój", lub jeśli właściciele firmy zdecydują się sprzedać firmę lub po prostu przejdą na emeryturę, twoja wartość znacznie spada.

To samo można powiedzieć o specjalistach ds. Sprzedaży. Różnica polega na tym, że osoby, które odniosły sukces, są zwykle ostatnimi, które zostaną odcięte od umierającego biznesu. Czemu? Ograniczenie sprzedaży oznacza zmniejszenie przychodu, co nie jest dobrym planem dla firmy, która chce utrzymać rentowność.

Innym sposobem, w jaki sprzedaż tworzy bezpieczeństwo pracy, jest to, że odnoszący sukcesy profesjonaliści od sprzedaży rzadko kończą pracę. Każda firma, która sprzedaje produkt lub usługę, potrzebuje skutecznych sprzedawców, aby zwiększyć swoje przychody. Jeśli jesteś dobry w sprzedaży, masz ogromną wartość rynkową.

Powierzchowność może być powodem do rozważenia przy sprzedaży, ponieważ coraz więcej firm nie szuka już kogoś, kto może sprzedawać, ale ludzi, którzy mogą sprzedawać w określonej branży.

Podczas gdy specjalizacja w branży sprzedaży może zmniejszyć bezpieczeństwo pracy, specjalizacja zwiększa również potencjał dochodowy specjalistów sprzedaży.

Dreszcz Zwycięstwa

Ludzie lubią wygrywać i czuć się tak, jakby ich praca ma znaczenie. I chociaż każda praca służy celowi i jest ważna, wiele osób wykonuje prace, które nie są dla nich satysfakcjonujące emocjonalnie. Nie tak w sprzedaży. Nie ma to jak uczucie zamknięcia transakcji, która nie tylko daje znaczną premię w portfelu, ale także pomaga zabezpieczyć pracę personelu pomocniczego i administracyjnego. Wiedząc, że Twoje wysiłki pokonały twoją konkurencję i pomogły Twojemu klientowi rozwiązać problem biznesowy, może on być bardziej satysfakcjonujący niż zarobki.

Podczas gdy emocjonalne nagrody są drastycznie różne od sprzedaży do sprzedaży, a nie wszystkie pozycje sprzedaży są satysfakcjonujące, emocje związane z twoimi zwycięstwami, nagrodami, elastycznością związaną ze sprzedażą i faktem, że Ty, jako specjalista ds. Sprzedaży, tworzysz i zapewnianie zatrudnienia innym, wybór kariery w sprzedaży jest bardzo atrakcyjną opcją, którą należy wziąć pod uwagę.