Krytyczne umiejętności w zakresie sprzedaży wewnętrznej

Kariery sprzedaży wewnętrznej należą do najszybciej rosnących trendów w branży. Jeśli zastanawiasz się, czy masz "właściwe rzeczy", aby znaleźć się w pozycji sprzedaży wewnętrznej, zastanów się nad listą najbardziej krytycznych umiejętności potrzebnych w branży sprzedaży wewnętrznej.

 • 01 Umiejętność słuchania

  Ludzie komunikują się na wiele sposobów. Psychologowie sugerują, że nasz język ciała mówi o wiele więcej niż nasze słowa. Ale dla przedstawiciela ds. Sprzedaży wewnętrznej czytanie mowy ciała jest niemożliwe, gdy rozmawia się z potencjalnym klientem lub telefonem.

  Oznacza to, że wewnętrzni specjaliści od sprzedaży muszą w bardzo dużym stopniu polegać na swoich umiejętnościach słuchania, niż robią to przedstawiciele sprzedaży zewnętrznej.

  Wewnętrzni przedstawiciele muszą mieć doskonałe umiejętności słuchania, aby nie tylko w pełni zrozumieć, co mówi osoba po drugiej stronie telefonu, ale także to, czego nie mówią. Aby zbudować tę umiejętność, trzeba mieć mocne umiejętności zadawania pytań i skupić się na słuchaniu, jak klienci odpowiadają na pytania.

 • 02 Budynek Rapport

  Posiadanie umiejętności "nawiązywania przyjaźni" i zachęcania ludzi do polubienia cię jest wyzwaniem wystarczającym, gdy spotykasz się z potencjalnym klientem twarzą w twarz. To jest trochę trudniejsze, gdy próbujesz budować relację przez telefon.

  Najważniejszą rzeczą do osiągnięcia w budowaniu relacji jest to, że najlepszym sposobem na budowanie relacji jest bycie sobą. Zastanów się, jak bardzo czujesz się z kimś, kogo uważasz za "fałszywe". Działaj na rzecz klienta, a będziesz miał zerową szansę na zbudowanie zaufania.

  Budowanie relacji przez telefon wymaga okazania szacunku poprzez wykazanie, że wykonałeś pracę domową i zrozumiesz biznes potencjalnego klienta, ich wyzwania oraz to, w jaki sposób twój produkt lub usługa może im pomóc. Mów w ogólnikach, składaj wielkie obietnice lub spraw, by telefon był nieprzygotowany, to świetny sposób, by powiedzieć klientowi, że nie uważasz, że jego czas jest ważny i fantastyczny sposób na zrujnowanie wszelkich szans na budowanie relacji.

 • 03 Organizacja

  Najprawdopodobniej wewnętrzni przedstawiciele handlowi będą obsługiwać wiele różnych kont. Posiadanie umiejętności organizacyjnych do przechowywania informacji o każdym koncie jest kluczowe dla upewnienia się, że nic "nie przebije się przez pęknięcia". Utrzymywanie informacji nie tylko może zaimponować klientowi, ale może również zmniejszyć stres związany z branżą sprzedaży.

  Uważaj jednak, aby nie przesadzić ze strategią organizacji. Znajdź system, który działa dla Ciebie i dla Ciebie. W porządku jest ciągłe ulepszanie swojej strategii organizacyjnej, ale przejście z metody na metodę pozwoli ci zawsze znaleźć się na linii startu.

 • 04 Realizacja obietnic

  W dużej mierze dzięki nieprofesjonalnym telemarketerom ludzie nie mają zaufania do tego, co inni mówią do nich przez telefon. Podczas gdy niektórzy telemarketerzy są uczciwi i profesjonalni, percepcja polega na tym, że są "oszustami", starającymi się jedynie o sprzedaż.

  Z tego powodu bardzo ważne jest, aby specjaliści od sprzedaży dotrzymywali każdej obiecanej przez siebie obietnicy, bez względu na to, jak niewielka. Powiedz klientowi, że oddzwonisz do niego w określonym czasie? Upewnij się, że dzwonisz do nich dokładnie wtedy, gdy im powiedziałeś. Obiecuje wysłać do klienta kilka informacji w ciągu 30 minut? Wyślij wiadomość e-mail w ciągu 20 minut.

  Im więcej obietnic możesz przynieść, tym bliżej będziesz budowania zaufania i pozyskiwania klienta.

 • 05 Pozytywna postawa wobec Traning

  Wiele firm, które zatrudniają specjalistów od sprzedaży, zapewnia wiele szkoleń. Niektórzy podchodzą do tego zbyt daleko i codziennie organizują programy szkoleniowe, zajęcia lub spotkania. Znalezienie właściwej równowagi między szkoleniem a egzekucją jest sztuką, z którą zmaga się większość sprzedawców.

  Jednak szkolenie w branży sprzedaży jest bardzo ważne i musi być postrzegane jako takie przez zespół sprzedaży. Tak długo, jak nie trenujesz tak często, że nie masz czasu na sprzedaż, powinieneś docenić to, co oferujesz, i postawić sobie za cel znalezienie przynajmniej jednej wartościowej wartości na każdym szkoleniu, sesji lub spotkaniu, w którym uczestniczysz.