Dlaczego warto wybrać karierę w sprzedaży wewnętrznej?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają karierę w sprzedaży . Od nieograniczonego dochodu po autonomię, którą oferuje wiele karier sprzedażowych, kariery sprzedażowe z pewnością mają wiele do zaoferowania.

Wraz z rozwojem branży Inside Sales ze względu na rosnącą liczbę pracodawców, którzy dostrzegają wiele korzyści wynikających z zatrudniania przedstawicieli wewnętrznych, wybór kariery w sprzedaży wewnętrznej stał się tematem do rozważenia dla wielu osób poszukujących pracy.

Jeśli aktywnie poszukujesz pozycji sprzedażowej i zastanawiałeś się, czy powinieneś dążyć do uzyskania pozycji Sprzedaż wewnętrzna, oto kilka czynników, które mogą skłonić Cię do rozważenia przeprowadzki.

Dynamiczna, wysokoenergetyczna atmosfera pracy

Spędzanie większości swojego dnia pracy przez telefon może być bardzo wyczerpującym doświadczeniem. Pracodawcy wiedzą o tym i uznają, że muszą zapewnić pozytywną atmosferę pracy, aby utrzymać moralny poziom swojej wewnętrznej siły roboczej.

Wielu wewnętrznych rypsów zna się na porannych spotkaniach o wysokiej energii, częstych "przerwach w pracy", podczas których ogłaszane są zawody, uznawani są najlepsi zawodnicy, a szybkie wskazówki i triki są udostępniane.

Nawet ci wewnętrzni przedstawiciele, którzy pracują w domu lub w odległym biurze, mogą spodziewać się tego dynamicznego środowiska. Chociaż mogą nie uzyskać pełnych, pozytywnych efektów, które często robią osoby pracujące w call center lub biurze, osoby pracujące na odległość często zgłaszają, że ich kultura pracy jest pozytywna, pełna energii.

Wysokie dochody i nagrody

Podobnie jak w przypadku większości stanowisk sprzedażowych istnieje możliwość zarobienia znacznego dochodu jako pracownik działu sprzedaży wewnętrznej. Twoje dochody w dużej mierze zależą od sprzedawanych produktów lub usług, rynku, na którym sprzedajesz, firmy, dla której pracujesz, i oczywiście od twoich osiągnięć. Z tych czynników, jedyną, nad którą masz pełną kontrolę, jest to, jak dobrze radzisz sobie na co dzień.

Ci, którzy koncentrują się na doskonałości, są nagradzani bonusami, dużymi czekami prowizji i mają możliwość wygrywania nagród i wyróżnień podczas okresów konkursowych.

Konkursy koncentrujące się na działaniach lub konkretnych wynikach są bardzo często spotykane na wewnętrznych stanowiskach sprzedaży, a codzienne lub cotygodniowe konkursy nie są rzadkością.

Podczas gdy wielu uważa, że ​​specjaliści od sprzedaży zewnętrznej zarabiają więcej niż wewnętrzni przedstawiciele, prawda jest taka, że ​​obie pozycje płacą mniej więcej tak samo dla najlepszych wykonawców, a przedstawiciele sprzedaży wewnętrznej mają większy procent swoich rocznych dochodów wynikających z konkursów, wyjazdów i nagród.

Praca z dowolnego miejsca na świecie

Możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie nie jest czymś, co mogą cieszyć się wszyscy w branży sprzedaży wewnętrznej, ale ci, którzy często twierdzą, że ten czynnik jest najbardziej interesujący dla ich pozycji.

Wyobraź sobie, że możesz pracować w domu kilka miesięcy w roku, w kabinie na plaży w miesiącach letnich, a nawet w kurorcie w Kostaryce kilka tygodni w roku. Dopóki masz dostęp do niezawodnego telefonu i dostęp do Internetu, wielu pracodawców nie dba o to, gdzie pracują ich pracownicy. W rzeczywistości pracodawcy w pełni rozumieją, że im wyższe morale pracowników, tym lepsze i bardziej spójne wyniki.

Będzie wymagać silnej dyscypliny i umiejętności organizacyjnych, aby pracować w tym, co wielu uważa za "raj", ale dla tych prawdziwych profesjonalistów, możliwość pracy z dowolnego miejsca jest ogromną korzyścią dla bycia w branży sprzedaży wewnętrznej.

Chociaż praca z dowolnego miejsca może wydawać się marzeniem kogoś, kto dopiero rozpoczyna karierę, jest to bardzo realna i realistyczna rzeczywistość dla wielu osób w branży. Dopóki twój pracodawca jest bardziej skoncentrowany na wynikach niż na kodzie pocztowym, zamkniesz sprzedaż, a praca z dowolnego miejsca to fantastyczna korzyść z pozycji sprzedaży wewnętrznej.