15 firm, które oferują programy refundacji czesnego

Firmy te będą płacić część swoich rachunków za studia

Kiedy szukasz pracy, największą liczbę do rozważenia to Twoje wynagrodzenie godzinowe lub roczna pensja. Jednak korzyści, jakie oferuje firma , od ubezpieczenia zdrowotnego po zwrot kosztów za naukę, mogą również znacznie zmienić miesięczne rachunki i są warte uwzględnienia w podejmowaniu decyzji. (Dowiedz się, jakie pytania powinieneś zapytać o świadczenia pracownicze podczas rozmowy kwalifikacyjnej.)

Wiele firm oferuje zwrot czesnego w ramach pakietu świadczeń.

Oto, jak to zwykle działa: pracownik płaci z góry za studia, absolwencję lub kontynuację zajęć edukacyjnych, a po zakończeniu zajęć lub semestru pracownik wypłaca część lub całą kwotę wydanych pieniędzy.

Dlaczego pracodawcy oferują refundację czesnego?

Firma oferuje kilka zachęt do oferowania tego profitu: jak każda korzyść pomaga przyciągać i zatrzymywać najlepszych pracowników. Odpowiednie zajęcia mogą również zwiększyć umiejętności pracowników i ich know-how, wzmacniając firmę. Wreszcie, zwrot czesnego można potrącać od podatku do wysokości 5,250 USD na pracownika rocznie, co czyni ten program przystępnym cenowo atutem do zaoferowania.

Czytaj więcej : Jak porównać pakiety świadczeń pracowniczych

Jak działają programy refundacji czesnego

Realizacja tego programu jest bardzo różna w różnych firmach: niektóre zwroty za zajęcia edukacyjne, niektóre wymagają, aby zajęcia prowadzone były przez określone szkoły, aby kwalifikować się do refundacji, a inne pokrywają tylko czesne za zatwierdzone zajęcia.

Firmy mogą wymagać określonej klasy, aby kwalifikować się do zwrotu, lub aby pracownicy pozostali w firmie przez określony czas po ukończeniu klasy, aby zakwalifikować się do zwrotu kosztów. Niektóre firmy mogą pokrywać koszty związane z zajęciami, takie jak podręczniki lub opłaty za połączenie internetowe.

15 firm oferujących refundację czesnego jako zasiłek

Od sieci fast food, przez firmy telekomunikacyjne po banki, to jedne z czołowych firm, które płacą pracownikom koszty edukacji.

1. Starbucks: Wszystkie świadczenia przysługujące pracownikom amerykańskim tego dostawcy kawy mogą obejmować czesne w pełnym wymiarze godzin, w zasadzie bezpłatne studia licencjackie. Jedna ważna uwaga na temat tego programu: Pracownicy mogą studiować tylko w programie online Arizona State University. Dowiedz się więcej o programie zwrotu czesnego w Starbucks.

2. Chipotle: Zarówno pracownicy godzinowi, jak i pracownicy najemni w tym sieci fast-food kwalifikują się do zwrotu czesnego. Aby zaoferować tę korzyść, Chipotle współpracuje z Guild Education, która oferuje kursy online, programy i dyplomy z różnych uniwersytetów. Pracownicy mogą pracować w kierunku stopni (undergrad lub graduate), brać udział w zajęciach, zarabiać GED lub uczyć się ESL, kwalifikując się do 5,250 $ rocznie. Uzyskaj więcej informacji na temat pakietu świadczeń Chipotle.

3. UPS: Pracownicy UPS pracujący w niepełnym wymiarze godzin, którzy pracują w zakresie obsługi paczek, mogą uczestniczyć w programie Earn and Learn, który pokrywa do 25 000 USD w wydatkach uczelnianych (każdego roku program zwraca maksymalnie 5 250 USD). Według strony internetowej firmy, pracownicy są uprawnieni do tej korzyści z danych początkowych.

(Inne programy pomocy edukacyjnej są dostępne dla pracowników pełniących różne role).

4. Walmart: Podobnie jak Starbucks, Walmart współpracuje z instytucją edukacyjną - dla Walmart jest to American Public University - w ramach programu asystenta edukacyjnego. Zarówno pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze czasu, jak i pełnoetatowi pracownicy Walmart i Sam's Club, a także uprawnieni członkowie rodziny mogą otrzymać dofinansowanie, które zmniejsza koszt kursów o 15 procent. Pracownicy posiadający dyplom ukończenia szkoły wyższej lub GED kwalifikują się w pierwszym dniu zatrudnienia. Dowiedz się więcej o Programie uczenia się przez całe życie Walmart.

5. Home Depot: Czesne stawki zwrotu kosztów dla pracowników Home Depot różnią się w zależności od roli - pensja pracowników może wynosić 5 000 $ rocznie, podczas gdy pracownicy zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin otrzymują zwrot w wysokości do 3 000 USD, a godzinowi pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin mogą otrzymać zwrot w wysokości do 1 500 USD.

Uzyskaj informacje na temat zwrotu czesnego za pośrednictwem Home Depot.

6. Verizon: Wszyscy pracownicy Verizon , giganta telekomunikacyjnego, są uprawnieni do corocznego zwrotu kosztów w wysokości 8 000 $. Program Verizon wymaga, aby zajęcia były powiązane z biznesem. Dowiedz się więcej o korzyściach w Verizon.

7. Smucker's: firma JM Smucker robi więcej niż jam - jej marki zawierają wielkie nazwiska, takie jak Folgers, Pillsbury i Meow Mix. Firma oferuje do 100 procent zwrotu kosztów czesnego za zatwierdzone przez firmę kursy dla szkół wyższych. Uzyskaj więcej informacji na temat świadczeń w firmie Smucker's.

8. Bank of America: Pracownicy mogą dostać do 5 250 USD w ramach kursów zawodowych lub programów studiów objętych każdego roku. Uzyskaj więcej informacji na temat programu refundacji czesnego w Bank of America.

9. AT & T: W ramach pakietu świadczeń AT & T oferuje pomoc w nauce - pracownicy muszą spełnić określone kryteria kwalifikowalności, aby uzyskać zwrot kosztów, a koszty muszą zostać zatwierdzone przez firmę.

10. Wells Fargo: gigant bankowy oferuje roczne (i kwalifikowalne) czesne w wysokości do 5000 USD. Ucz się więcej.

11. Proctor & Gamble: do 80 procent czesnego i opłat jest zwracanych w P & G, twórcach szerokiej gamy towarów konsumpcyjnych i domowych. Pracownicy muszą wstępnie uzyskać zatwierdzone programy i opłaty, a kwota refundowanych wydatków wynosi 40 000 USD. Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z usług P & G.

12. JetBlue: Ekskluzywna linia lotnicza prowadzi program znany pod nazwą JetBlue Scholars - pracownicy mogą składać wnioski o rejestrację, a po zaakceptowaniu przyjmować zatwierdzone kursy online. Aby się zakwalifikować, pracownicy muszą pracować w JetBlue przez dwa lata i mieć wcześniejsze punkty kredytowe uczelni. Uzyskaj więcej informacji na temat programu JetBlue Scholars.

13. Anthem, Inc .: Pracownicy tej firmy świadczącej usługi zdrowotne są uprawnieni do 5 000 USD rocznie na zwrot kosztów za czesne i podręczniki. Zobacz więcej informacji na temat profitów rozwoju kariery Anthem.

14. BP: W tym olbrzymim olbrzymie istnieje wiele wymagań co do kwalifikowalności, ale refundacja czesnego to obfite 90 procent kosztów czesnego, opłat i książek. Wśród innych wymagań pracownicy muszą uzyskać zgodę na zajęcia przed rejestracją i otrzymać ocenę pozytywną. Dowiedz się więcej o refundacji czesnego w BP.

15. Firma Ford: Ta firma samochodowa ma hojny program edukacyjny, który zapłaci do 6000 $ rocznie za czesne i opłaty przed ukończeniem klasy. Uzyskaj szczegółowe informacje.

Sugerowane lektury : Firmy z niesamowitymi profitami dla pracowników