Korzyści dla pracowników Pytania, które należy zadać

Przeprowadziłeś wywiad z firmą, w której pozycja brzmi świetnie, wynagrodzenie jest większe, niż się spodziewałeś, a oferta pracy jest na stole. Zanim jednak powiesz "tak", ważne jest, aby wziąć pod uwagę pakiet świadczeń pracowniczych . Świadczenia z tytułu zatrudnienia mogą obejmować 40%, a nawet więcej, całego pakietu wynagrodzeń, dlatego ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jakie świadczenia zostaną ci wypłacone, oraz aby uzyskać wystarczające informacje o korzyściach, aby zapewnić pokrycie tego, czego potrzebujesz.

Zbadaj zasięg świadczeń

O wiele lepiej jest być w pełni poinformowanym, zanim zaakceptujesz pozycję, niż później, by mieć nieprzyjemną niespodziankę. Na przykład, jeśli nie jesteś w związku małżeńskim i chcesz pokryć swojego partnera, czy ubezpieczenie zdrowotne będzie go ubezpieczać? Być może, jeśli zapewniony jest zasięg partnera krajowego. Jednak niektóre plany dotyczą tylko partnerów tej samej płci, a nie partnerów przeciwnej płci. Chociaż brzmi to dyskryminująco i na pewno nie jest fair, sąd federalny orzekł, że jest legalny.

Pracodawca, pod warunkiem, że plany ubezpieczeniowe mogą mieć okresy oczekiwania do 90 dni. Tak więc, jeśli ty lub ktokolwiek w twojej rodzinie ma problemy zdrowotne, będziesz musiał zapytać, kiedy zacznie obowiązywać zasięg. Jeśli opuszczasz jedno stanowisko pracy dla drugiego, będziesz potrzebować pokrycia tymczasowego, najprawdopodobniej poprzez Ustawę o korelacji zbiorczej Omnibus Omnibus (COBRA).

Kiedy masz małe dzieci lub starszych rodziców lub jesteś opiekunem, musisz wiedzieć, jak hojna jest polityka czasu chorego .

Niektórzy pracodawcy udzielają zwolnień lekarskich, gdy sam lub członek rodziny jest chory i zezwalają na czas wolny na wizyty lekarskie. Inne nie są tak elastyczne.

Niektóre firmy zapewniają czas wolny na wakacje, inne oczekują od ciebie pracy. Jeśli jesteś zobowiązany do pracy w święta, możesz otrzymać dodatkową opłatę lub nie.

Urlop urlopowy zależy również od organizacji, dla której pracujesz.

Niektórzy pracodawcy oferują mnóstwo czasu wolnego lub elastycznego, inni nie.

Jak widać, istnieje wiele różnych scenariuszy, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, jakie świadczenia są świadczone, i zdecydować, czy pakiet świadczeń dla pracowników jest taki, jaki odpowiada Twoim potrzebom. Wielka pensja nie zawsze wystarczy, aby zrekompensować plan świadczeń pracowniczych, który nie oferuje tego, czego potrzebujesz.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją pytania dotyczące świadczeń pracowniczych, o które powinieneś zapytać, aby upewnić się, że Twój ogólny plan wyrównania jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej rodziny. Zadaj także konkretne pytania w oparciu o Twoje potrzeby i kryteria, które są dla Ciebie ważne.

Pytania do zadania

Jedno ważne zastrzeżenie, nigdy nie zadawaj tych pytań podczas wywiadu. Poczekaj, aż otrzymasz ofertę pracy w celu omówienia świadczeń pracowniczych, albo z działem zasobów ludzkich, albo z osobą, która oferuje ci tę pracę.

Następnie poświęć trochę czasu na zapoznanie się z planem świadczeń, abyś mógł podjąć świadomą decyzję na podstawie informacji o świadczeniach przekazanych przez potencjalnego pracodawcę.

Podejmowanie decyzji

Wreszcie, należy podjąć decyzję, czy przyjąć stanowisko w oparciu o cały plan wynagrodzeń , w tym wynagrodzenie , świadczenia dodatkowe i dodatkowe świadczenia, które mogą być oferowane lub negocjowane.

W ten sposób akceptujesz lub odrzucasz pracę w oparciu o ogólne wynagrodzenie, a nie tylko jeden aspekt. Co najważniejsze, nie będziesz mieć żadnych nieoczekiwanych kosztów ani korzyści, gdy będzie za późno, aby cokolwiek z tym zrobić.