Wskazówki dotyczące znalezienia pracy z dobrym planem emerytalnym

W przypadku osób poszukujących pracy, które mają na tyle szczęścia, że ​​mają do wyboru więcej niż jedną opcję zatrudnienia, ważne jest, aby spojrzeć poza wynagrodzenie i ocenić inne świadczenia oferowane przez potencjalnego pracodawcę.

Należą do nich ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenie na życie i niepełnosprawność, czas wakacji i letnie piątki. Dobrymi świadczeniami pracowniczymi są również dobry plan emerytalny. Tak, niektóre plany emerytalne są lepsze niż inne.

Naprawdę dobry może zwiększyć wartość twojej pozycji u pracodawcy, a nawet może przeważyć wyższą pensję u innego pracodawcy.

Jak oceniać plany emerytalne

Co sprawia, że ​​jeden plan emerytalny jest lepszy od innego? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to porównać.

Typy planów emerytalnych pracodawcy

Istnieje kilka rodzajów planów, a pracodawcy mogą oferować więcej niż jedną lub kombinację wszystkich trzech.

Zdefiniowane plany świadczeń. Najrzadziej spotykany, ale najcenniejszy znany jest jako program określonych świadczeń, który większość z nas uważa za tradycyjny plan emerytalny. W tego rodzaju planie pracodawca dokonuje wpłat na konto pracownika i gwarantuje pewną kwotę miesięcznego dochodu na emeryturze.

Może to być procent wynagrodzenia lub określona kwota w dolarach. Wysokość zasiłku może zależeć od czasu spędzonego z firmą, wieku, wynagrodzenia i innych czynników. Plany emerytalne są chronione przez Pension Benefit Guaranty Corp., agencję rządową, która wkracza, jeżeli firma nie spełni warunków lub nie może spełnić obietnicy emerytalnej.

Jeszcze w latach 80. prawie 80 procent dużych firm oferowało pracownikom określone plany świadczeń. Teraz ta liczba jest mniejsza niż 30 procent, a oczekuje się, że spadnie. Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby zaoferować Ci pracę z programem określonych świadczeń, starannie rozważ jej wartość, porównując oferty.

Program określonych świadczeń może dodać znaczny dochód do długoterminowej emerytury. Należy jednak sprawdzić, co stanie się z programem określonych świadczeń, jeśli opuścisz firmę przed przejściem na emeryturę. Wiele określonych świadczeń emerytalnych nie jest przenośnych, co oznacza, że ​​nie można ich zabrać ze sobą, gdy opuszczasz firmę. Chociaż niektóre firmy oferują plany bilansu gotówkowego, które można przenieść na indywidualne konto emerytalne lub 401 tys. W przypadku zmiany miejsc pracy.

Zdefiniowane plany kontrybucji. Obecnie bardziej powszechną opcją jest plan określonych składek, taki jak plan 401 (k), 403 (b) lub 457 (b). Nie ma ustalonej kwoty obiecanej na emeryturze. Zamiast tego pracownik musi zapisać i przekazać określoną kwotę dolarów z góry, wybrać sposób ich inwestowania oraz zarządzać kontem teraz i na emeryturze.

W odróżnieniu od emerytur, które narażają przedsiębiorstwo na ryzyko przejścia na emeryturę, programy określonych składek pozostawiają ryzyko i większość pracy pracownikowi. Z drugiej strony, pieniądze mogą zostać zainwestowane odroczone podatkowo, nawet jeśli odejdziesz z pracy .

Co czyni plan 401 (k) świetnym, to jego opcje inwestycyjne i dopasowanie pracodawcy. Opcje inwestycyjne powinny obejmować niskie koszty, opcje wzajemnego finansowania bez obciążeń, a także fundusz cyklu życia, który pozwala profesjonalnym menedżerom wybrać opcje dla ciebie.

Świetne plany oferują również dopasowanie pracodawcy w 401 (k), gdzie pracodawca wnosi do 6 procent za każdego dolara (lub od 50 do 75 centów za dolara), który wnosisz. Niektóre firmy dopasowują składki pracownicze do zasobów korporacyjnych.

Zdefiniowane plany składkowe obejmują również plany podziału zysków, plany zakupu pieniędzy i premie akcji. Wszystkie są bardzo podobne, ponieważ pracodawcy każdego roku oferują coś dodatkowego pracownikom. Dzięki planowi podziału zysku pracodawcy przeznaczają każdego roku pewien procent zysków firmy na pracowników. Jednakże pracodawca nie ma obowiązku co roku wypłacać zysków.

W przypadku planów zakupu pieniędzy pracodawcy są zobowiązani do wpłacania rocznych składek w wysokości określonej procentowo na konto każdego pracownika. Jeśli składki pracodawcy są podawane w formie akcji, jest to premia w postaci akcji lub plan posiadania akcji pracowniczych (ESOP).

Każdy z tych planów dodaje opcje oszczędności i potencjalne dolary na emeryturę.

Indywidualne konta emerytalne. Innym rodzajem planu emerytalnego, jaki może oferować pracodawca, jest indywidualne konto emerytalne lub plan IRA, na który pracownik wnosi co roku określoną kwotę, a pracodawca może, ale nie musi, dokonywać wyrównujących składek. Istnieją różne typy IRA, w tym SEPA IRA i SIMPLE IRA. Różne typy rachunków różnią się pod względem kwoty, jaką możesz wnieść co roku, a także ile pracodawca jest odpowiedzialny za wniesienie wkładu. Ważniejsze są dla Ciebie opcje inwestycyjne i składki pracodawców.

Podobnie jak 401 (k), salda IRA są przenośne i można je reinwestować w dowolnym momencie. Pracownicy mogą mieć jeszcze szerszy wachlarz opcji inwestycyjnych w IRA. Mimo to warto faworyzować tanie i zdywersyfikowane fundusze inwestycyjne.

Wiele opcji. Twój potencjalny pracodawca może zaoferować jedną lub więcej opcji emerytalnych, co jest dla Ciebie dobre. Jeśli dostrzeżesz te korzyści podczas ważenia ofert pracy, może się okazać, że wielki plan emerytalny sprawia, że ​​oferta jest wyraźna.

Powiązane artykuły: Jak ocenić ofertę pracy | Arkusz Porównanie świadczeń prac Co należy uwzględnić przed zaakceptowaniem oferty pracy