4 strategie negocjacyjne, które mogą zmniejszyć lukę płacową

Słyszałeś o różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Stanach Zjednoczonych i prawdopodobnie potrafisz recytować statystyki ze snu - szczególnie 79 centów za dolara, które kobiety zarabiają w porównaniu z mężczyznami.

Nie zamierzamy próbować rozwiązywać problemu różnicy w wynagrodzeniu w poszczególnych krajach. Ale możemy ci pokazać, jak ograniczyć twoją lukę w wynagrodzeniach. Oto, co musisz wiedzieć, powiedzieć i zrobić, aby zarobić więcej pieniędzy.

Co musisz wiedzieć

"Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, to ile jesteś wart i ile wart jest człowiek w porównywalnej pozycji", mówi Alison Doyle, ekspert ds. Poszukiwania pracy w The Balance.

Możesz zacząć od odwiedzenia witryny Glassdoor.com, Payscale.com, Indeed.com i innych witryn płacowych, aby dowiedzieć się, jakie są wynagrodzenia za miejsca pracy, na które patrzysz. Ale wiedz, że te liczby - ponieważ opierają się na średnich zarobkach zarówno mężczyzn, jak i kobiet - będą niskie. Chcesz dążyć do średniej dla mężczyzn, więc weź liczby, które znajdziesz i zwiększ je o dobre 25 procent.

Zasoby ludzkie i rady zatrudnienia również mogą być dobrym źródłem informacji, zauważa Doyle. "Zapytaj: czy istnieje zakres płac dla tej pozycji? Niektórzy z nich wymieniają go bezpośrednio na stronie internetowej. "

Jeśli negocjujesz podwyżkę, a nie nową pracę, musisz również dobrze zarządzać tym, co wniósłeś, mówi dr Ben Sorenson, wiceprezes Optimum Associates. Zamiast próbować stworzyć dokument, który pokazuje to patrząc wstecz, zacznij już dziś i zrób to w przyszłości. Jeśli otrzymasz e-maila od swojego szefa, który klepie Cię po plecach, by wygrać dużą wygraną, umieść go w folderze.

To samo dotyczy numerów sprzedaży, w których grasz rolę - szczególnie tych, które pokazują, jak Twoje wyniki w tym roku uległy poprawie w ciągu ostatniego.

Co musisz powiedzieć

Kiedy oferta trafia na stół, masz ochotę zrobić mały taniec radości. Zrób to w swojej głowie, ale nie pozwól, by uderzyło cię w twarz. Powiedz oczywiście "dziękuję" (Doyle mówi, że bycie miłym, a nie kontrowersyjnym jest kluczowe), a potem proś o czas do rozważenia.

Kiedy jesteś gotowy, aby odpowiedzieć, oto jeden ze sposobów, aby poprosić o więcej: "Jestem bardzo podekscytowany ofertą, ale na podstawie moich badań wydaje się niski." Pozwól też firmie wiedzieć, że nie są one jedyną grą w mieście: "Muszę dać innym firmom, z którymi rozmawiam, dzięki uprzejmości powiedzenia im, że mam ofertę. Zrobiłbym to samo dla ciebie. "

Jeśli zamiast tego prosisz o podwyżkę, potrzebujesz innego języka. Znowu wraca do twojego występu. ("Nie myśl o tym, co twoja firma robi dla ciebie", doradził mi jeden z moich wczesnych szefów, riffując na JFK ", ale o tym, co robisz dla swojej firmy." Połóż to na stole, a następnie zapytaj: "W rezultacie tego występu, czy można uzyskać podwyżkę lub podwyżkę płacy? "Jeśli odpowiedź brzmi" nie ", należy niezwłocznie odnieść się do:" Chciałbym uzyskać informację zwrotną na temat zwiększenia mojej wypłaty do tego poziomu, w zależności od tego, gdzie stoję w organizacji i na moim występie "- radzi Sorenson.

Czego nie powinieneś mówić

Kiedy aplikujesz do nowej pracy, często pojawia się pytanie o historię wypłat lub o tym, ile pieniędzy chcesz zarobić. Nie odpowiadaj na te pytania, mówi Katie Donovan, założycielka equalpaynegotiations.com.

"Odpowiedzenie na którekolwiek z tych pytań będzie cię źle opłacać", mówi, dodając, że jeśli wypełniasz aplikację online, powinieneś zostawić ją pustą.

("Jeśli jest to wymagane pole, które należy wpisać w 0.00," mówi. "W przypadku większości systemów, które zostaną zaakceptowane, szukają tylko cyfry.")

A jeśli zapytasz, co teraz robisz? "Jeśli należysz do 60 procent Amerykanów pracujących w sektorze prywatnym, to w rzeczywistości jest to poufne" - mówi Donovan. A Massachusetts po prostu nielegalnie pytało o historię płac w rozmowie kwalifikacyjnej , która mogłaby się rozwinąć w całym kraju. Tak więc w wielu przypadkach można uczciwie powiedzieć, że nie wolno ci tego ujawnić.

Lub możesz znaleźć inny sposób na uniknięcie pytania:

Jeśli wszystko inne zawiedzie, Doyle mówi, możesz wyrzucić zasięg, ale zrób to za pomocą codicilu o tym, dlaczego spodziewasz się być na najwyższym poziomie.

Jak to powiedzieć

Zawsze zgadzałem się z Julią Roberts w "Erin Brockovitch" i Meg Ryan w "You've Got Mail": Praca jest osobista. I z tego powodu może być emocjonalny. Ale kiedy negocjujesz, musisz zostawić te emocje u drzwi. Oznacza to, że koncepcja uczciwości - a także fakt, że inni w firmie mogą zarabiać więcej - nie powinna wchodzić w dyskusję.

"Nie negocjujesz równej płacy", mówi Sorenson. " Negocjujesz podwyższenie wynagrodzenia ."

Z Kelly Hultgren