Wskazówki dotyczące Talking Salary w wywiadzie dla kobiet

Najlepszy sposób na omówienie wynagrodzenia podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Kiedy jesteś kobietą, która szuka pracy, masz rację, troszcząc się o odszkodowanie. Różnica między kobietami i mężczyznami (różnica między tym, co zarabiają mężczyźni i kobiety) może być znacząca. To nie tylko kwestia kobiet zarabiających 25,6% mniej niż mężczyźni.

Ogólnie rzecz biorąc, tak jest, ale istnieją znaczne różnice w zależności od rodzaju pracy, w której pracujesz, stanu cywilnego, poziomu stanowiska i branży, w której pracujesz.

Raport Payscale Inside the Gender Pay Gap opisuje różnicę i jest nie tylko interesującą lekturą. Może pomóc ci określić najlepszy sposób podejścia do wynagrodzenia, gdy rozmawiasz z pracodawcą.

Kiedy Wynagrodzenie jest problemem dla kobiet?

Wynagrodzenie może - lub nie może - stanowić problem podczas poszukiwania pracy. Różni się w zależności od tego, co robisz i gdzie chcesz pracować. Trudność polega na tym, aby wiedzieć, co dotyczy pracodawcy, z którym przeprowadzasz wywiady. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie stała stawka płacy za pracę na niższym poziomie, obsługę, pracę na poziomie początkowym i związkową, a także za stanowiska płacone w skali związkowej, które czasami nazywane są obowiązującymi stawkami. Wiele dużych firm ma ustrukturyzowany plan wynagrodzeń, który płaci te same płace, niezależnie od płci.

Nie zakładaj, że będziesz płacił mniej tylko dlatego, że jesteś kobietą. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz musiał omówić swoją pensję i spróbować uzyskać wyższą pensję, gdy będziesz przeprowadzać wywiady na stanowiskach od średniego etapu kariery do wysokiego szczebla, gdzie występuje więcej różnic w wynagrodzeniu, nie tylko w firmie, ale także w całej firmie. przemysł.

Kiedy rozważasz pracę w małej firmie o wyjątkowych pozycjach, może być więcej problemów z parytetem niż u większego pracodawcy.

Jak rozmawiać o wynagrodzeniu podczas rozmów kwalifikacyjnych

Jaki jest najlepszy sposób na przedyskutowanie obecnej pensji i tego, co spodziewasz się zarobić w następnej pracy? Po pierwsze, wiedz, że jeśli nie czujesz się komfortowo, nie jesteś sam.

Większość kobiet nie lubi rozmawiać - lub prosić o pieniądze. Jednak jest to znacznie łatwiejsze, jeśli jesteś dobrze poinformowany o tym, ile jesteś wart. Oto kilka wskazówek ułatwiających proces.

Odrób swoją pracę domową. Przyjdź na wywiad przygotowany z badań i danych. Korzystaj z witryn takich jak Payscale.com, Glassdoor.com i szacunków płac Biura Statystyki Pracy, aby otrzymywać informacje o wynagrodzeniach za pracę i firmy. Będziesz w stanie zebrać statystyki na temat tego, jakie miejsca pracy płacą osoby z twoimi kwalifikacjami, w twojej lokalizacji, a nawet konkretnie dla firmy, z którą przeprowadzasz wywiady.

Zdobądź informacje poufne. Czy znasz kogoś, kto pracuje w firmie lub masz połączenie, kto to robi? Zapytaj swoich znajomych, czy mogą dzielić się informacjami na temat struktury wynagrodzeń firmy i jakie miejsca pracy w firmie płacą.

Know Your Bottom Line. Ważne jest, aby wiedzieć, co musisz zarobić, aby zapłacić rachunki i coś jeszcze pozostało. Zastanów się, jaka minimalna pensja jest potrzebna przy następnej pracy . Wykonaj więcej badań, aby upewnić się, że Twoje oczekiwania są zgodne ze średnią pensją za pozycję. Zastanów się również, co zarabiałbyś w podobnej pracy w twojej obecnej firmie, gdyby nowa pozycja była krokiem w górę.

Ten "czynnik wzrostu" jest ważny, ponieważ możesz nie chcieć zmieniać pracy, jeśli nie zarabiasz więcej.

Bądź cierpliwy. Nie musisz być osobą, która podnosi rekompensatę podczas rozmowy kwalifikacyjnej , ale bądź gotów odpowiedzieć na pytania dotyczące historii płac i tego, ile możesz zarobić w następnej pracy. To powiedziawszy, jeśli masz obawy dotyczące tego, czy rekompensata spełnia twoje oczekiwania, należy zapytać menedżera ds. Rekrutacji, czy istnieje zakres płac dla tego stanowiska.

Zmień pytanie w dyskusję. Jedną ze strategii jest przekształcenie pytania w rozmowę. Gdy zostaniesz zapytany o to, ile zarabiasz, udostępnij informacje ankieterowi. Następnie zapytaj o rekompensatę za rolę, z którą rozmawiasz. Dzięki temu uzyskasz informacje na temat tego, co płaci za pracę, dzięki czemu możesz dostosować swoje odpowiedzi do dalszych pytań dotyczących zarobków.

Oto porady dotyczące omawiania oczekiwań płacowych u pracodawców .

Postaraj się wyjść poza bieżącą rekompensatę. Jeśli wynagrodzenie wydaje się być dużym krokiem naprzód w stosunku do obecnej pensji, jedną z strategii jest wspomnieć, że obowiązki i oczekiwania dotyczące nowej roli są bardziej wymagające niż twoja obecna (lub ostatnia) praca. Możesz wspomnieć, że masz więcej umiejętności, doświadczenia, wykształcenia, certyfikatów lub czegokolwiek, co wzmocni twoją kandydaturę. Możesz również wspomnieć, że twoja obecna pensja nie jest konkurencyjna.

Na przykład: "Obecnie zarabiam $ X, ale jestem świadomy, że dla kogoś z moimi kwalifikacjami i doświadczeniem znajduje się on na niższym końcu skali".

Bądź pozytywny i pewny siebie. Jednym z najgorszych sposobów na zdobycie większej ilości pieniędzy jest natrafienie na to, jak naprawdę tego potrzebujesz. Przejdź do wywiadu z ufnością i pozytywnym nastawieniem. Przygotuj się na poszerzenie wiedzy, którą wybrałeś na rozmowę kwalifikacyjną, podziel się konkretnymi przykładami swoich osiągnięć i zamknij wywiad na wysokim poziomie .

Bądź elastyczny. Szczególnie ważne jest, aby kobiety rozważyły ​​cały pakiet odszkodowań . Praca to coś więcej niż tylko wypłata. Nie wyłączaj pracy wyłącznie w oparciu o wynagrodzenie. Dowiedz się o potencjale przyszłych zysków, korzyściach, korzyściach, premiach i planie wynagrodzeń w całości. Wielu pracodawców oferuje elastyczne harmonogramy pracy, pracę w domu, opiekę nad dziećmi, płatny urlop dla rodziców i inne świadczenia.

Wiedz, że to nie tylko ty. Nie jesteś sam, jeśli nie lubisz mówić o pensji. To samo dotyczy większości kobiet. Pamiętaj, że można rozmawiać o tym z menedżerami ds. Rekrutacji i grzecznie zakończyć proces rozmowy, jeśli nie wydaje się, że praca jest zgodna. To może być sprytna strategia, ponieważ obecne zarobki wpływają na przyszłe zarobki. Niestety, im mniej zarabiasz teraz, tym mniej możesz być ofiarowany. Jest to szczególnie ważne, gdy podchodzisz do szczebla kariery.

Nie sprzedawaj się krótko

Co najważniejsze, nie zmieniaj się, gdy jesteś w rozmowie kwalifikacyjnej i rozmawiasz o wynagrodzeniu. Dowiedz się, ile jesteś wart, jako pracownik, poznaj różnicę między tym, co Ty i Twój męski odpowiednik zarabiasz, i zdobądź jak najwięcej informacji na temat tego, czego możesz oczekiwać. Im bardziej jesteś poinformowany, tym łatwiej będzie uniknąć nieprzyjemnej rozmowy o rekompensacie - i zarabiać, ile jesteś wart.

Sugerowane czytanie: Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej Kiedy i jak ujawnić swoje wymagania dotyczące wynagrodzenia