Jak porównać pakiety świadczeń pracodawcy

Wskazówki dotyczące porównywania planów świadczeń prac podczas oceny ofert pracy

Pakiety świadczeń pracowniczych są często pomijane przez osoby poszukujące pracy. Po znalezieniu wymarzonej pracy lub wymarzonej pensji pytania prawie na tym poprzestają.

Ale co, jeśli rozważasz więcej niż jedną ofertę pracy lub decydujesz, czy chcesz zrezygnować z obecnej pracy, aby wykonać krok boczny? W takich przypadkach świadczenia pracodawcy mogą w dużym stopniu wpłynąć na twoją decyzję.

Jakie korzyści obejmują pakiety

Pakiety świadczeń, w tym ubezpieczenie zdrowotne, plany emerytalne, urlop wypoczynkowy i chorobowy oraz ubezpieczenie na życie i niepełnosprawność mogą stanowić do 30 procent wynagrodzenia.

Jak porównać pakiety świadczeń pracodawcy

Ogromne korzyści mogą pomóc w zwiększeniu satysfakcji z pracy i mogą pomóc Ci zarobić lub zaoszczędzić więcej pieniędzy na przestrzeni czasu. Oto, na co zwrócić uwagę przy porównywaniu korzyści pracodawcy.

Plan emerytalny. Istnieją różne rodzaje planów emerytalnych, a firmy mogą oferować kombinację obejmującą więcej niż jeden. Możesz zacząć je oceniać, definiując warunki.

Niektóre firmy oferują tzw. Programy określonych świadczeń, które większość ludzi nazwałaby tradycyjnymi emeryturami. Pracodawcy oferujący programy określonych świadczeń regularnie wpłacają składki do programu, a plan gwarantuje pewną kwotę miesięcznego dochodu dla pracownika na emeryturze.

Inną powszechną opcją jest plan określonych składek, który obejmuje plany takie jak 401 (k). W tego typu planach pracownicy regularnie wpłacają na konto swoje pensje przed opodatkowaniem. Pieniądze są inwestowane i mogą rosnąć w czasie, ale nie ma gwarantowanego zwrotu, a pracownik zarządza zarówno inwestycją, jak i dystrybucją.

Małe firmy mogą zamiast tego zaoferować indywidualne konto emerytalne (IRA), SEP IRA lub SIMPLE IRA. Działają one jak 401 (k), ale mogą mieć różne limity składkowe. Mogą być również oferowane Roth IRA, na które można doliczyć podatek po opodatkowaniu, ale pieniądze nie są ponownie opodatkowane, gdy środki zostaną wycofane po przejściu na emeryturę.

Pracodawca oferujący program określonych składek lub IRA, pracodawca może również dopasować składki, co stanowi dodatkową korzyść. Niektórzy pracodawcy dopasują 50 procent kwoty wpłaconej na konto, do 6 procent dochodu. Plan może również zostać przyznany, co oznacza, że ​​kwota świadczeń, które otrzymujesz, nalicza się w czasie.

Ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli rozważasz pracę w pełnym wymiarze czasu w średniej lub dużej firmie, ubezpieczenie zdrowotne prawdopodobnie będzie częścią korzyści, które oferujesz. Według Bureau of Labor Statistics pełne 84 procent etatowych pracowników amerykańskich firm zatrudniających ponad 100 pracowników posiada ubezpieczenie zdrowotne.

Przeciętny pracodawca płaci około 6 025 $ za indywidualne ubezpieczenie, a pracownik wnosi około 1 081 USD w 2014 r. Pracodawcy płacą średnio 16,8343 USD za ubezpieczenie rodzinne, a pracownicy zapewniają około 4 823 USD rocznie, według Kaiser Family Foundation. Liczby takie jak te wyjaśniają, dlaczego ubezpieczenie zdrowotne pracodawcy jest tak cenne. Jeśli masz opcję, poszukaj potrzebnego ubezpieczenia, sprawdź, czy twój lekarz jest w sieci i porównaj, ile kosztuje każdy plan w zakresie miesięcznych wypłat wypłat, a także odliczeń, copaymentów i recept.

Pokrycie stomatologiczne i wzrokowe. Około 60 procent Amerykanów nadal otrzymuje ubezpieczenie stomatologiczne poprzez pracę, a około tej samej liczby ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje wizję. Zasięg stomatologiczny i wizja prawdopodobnie nie wpłynie na wybór pracy, ale jeśli rozważasz dwie oferty, sprawdź, czy twoi dostawcy są w sieci i ile zapłacisz w rocznych składkach, copays i odliczeniach.

Ubezpieczenie na życie. Prawie dwie trzecie pełnoetatowych pracowników oferuje ubezpieczenie na życie poprzez pracę i jest to jedna z najbardziej popularnych korzyści w okolicy. Około 97 procent osób uczestniczy w świadczeniach z ubezpieczenia na życie w firmie. Jest to niedrogie i często dostępne bez żadnych testów fizycznych, i zazwyczaj opłaca się co najmniej roczną pensję, jeśli coś ci się stanie. Sprawdź, czy firma płaci za pokrycie i ile, a jeśli jako pracownik możesz kupić dodatkowe ubezpieczenie po obniżonej cenie.

Inwalidztwo. Firmy zatrudniające ponad 100 pracowników będą prawdopodobnie oferować pewien rodzaj świadczenia z tytułu niepełnosprawności. Ale większość z nich to krótkotrwała niezdolność do pracy , która pokrywa część twojej pensji, jeśli nie masz pracy przez pewien okres czasu, który wykracza poza twoje przydzielone wakacje lub chorobę. Mniej popularną opcją jest długoterminowa niezdolność do pracy , którą oferuje mniej niż połowa amerykańskich pracodawców według LIMRA. Ponieważ szacuje się, że jeden na pięciu pracowników straci pracę z powodu niepełnosprawności , ubezpieczenie obejmujące miesiące lub lata straconej pracy, jeśli zachorujesz lub odniesiesz obrażenia poza pracą, jest cenną korzyścią.

Czas wakacji. Wakacje nie są gwarantowane w USA, ale otrzymujemy średnio 13 dni płatnego urlopu rocznie. Oferta, która obejmuje więcej, może być warta rozważenia, jeśli czas wolny jest dla Ciebie ważny. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy dni urlopu i święta są wliczone w czas wakacji. Niektóre firmy oferują obecnie "płatny czas wolny" (PTO), który może wydawać się bardzo hojny na powierzchni. Pamiętaj, że PTO może obejmować wszystkie wakacje, osoby, choroby i czas wakacji.

Przedszkola. Niezależnie od tego, czy masz dzieci już teraz, czy nie, opieka dzienna na miejscu lub sponsorowana przez firmę jest cenną korzyścią. Badanie przeprowadzone po badaniu wykazało, że opieka dzienna zwiększa retencję pracowników, produktywność i skierowania, a dostępność miejscowego przedszkola ma duży wpływ na potencjalnych pracowników. Rozważając pracę w firmie oferującej przedszkole, możesz poprosić o wizytę w przedszkolu.

Równowaga między pracą a życiem prywatnym. Jakość życia jest trudniejsza do oszacowania, a znalezienie potencjalnego pracodawcy może być trudne. Wraz z wymienionymi wyżej korzyściami możesz poznać godziny, które chcesz spędzić w każdym tygodniu. Pamiętaj, że twój czas ma wartość. Jeśli Twój tydzień pracy wynosi 40 godzin, zarabiasz więcej na godzinę niż 80 godzin. Jeśli firma rozszerza zakres elastyczności harmonogramu na ciężko pracujących pracowników, praca może być warta więcej niż inna oferując kilka tysięcy dodatkowych dolarów wynagrodzenia.

Przeczytaj więcej: Co należy uwzględnić przed przyjęciem oferty pracy

Powiązane artykuły: Lista kontrolna oferty pracy | Jak ocenić ofertę pracy | Wskazówki dotyczące znalezienia pracy z dobrym planem emerytalnym