Jak zarabiać, ile jesteś wart

Chcesz większej satysfakcji z pracy, większej wydajności i dłuższej kadencji w swojej pracy? Negocjuj wynagrodzenie , zwłaszcza gdy podejmujesz nową pracę.

To w interesie twojego pracodawcy, a także twojego, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią zapłatę za swoje umiejętności, zdolności i doświadczenie. W rzeczywistości większość menedżerów ds. Zatrudnienia oczekuje od kandydatów negocjacji , gdy tylko oferta pracy znajdzie się na stole. Jeśli tego nie zrobisz, możesz stracić 1 milion dolarów utraconych zarobków w trakcie swojej kariery.

Oczywiście, istnieje właściwa droga i zły sposób na negocjowanie wynagrodzenia. Aby otrzymać zapłatę, jaka jesteś warta, przygotuj się. Zapoznaj się z wynagrodzeniami w branży, zanim poprosisz o więcej, i zwiększ swoje szanse na otrzymanie wynagrodzenia, na które zasługujesz.

Wskazówki, jak zarabiać, ile jesteś wart

Jaki jest najlepszy sposób na zarabianie, ile jesteś wart? Zacznij od sprawdzania pensji, aby wiedzieć, jaka jest typowa pensja dla kogoś z Twoimi referencjami. Następnie dokładnie zaplanuj i wdrożyć strategię, aby zwiększyć odszkodowanie.

Wynagrodzenie badawcze

Salary.com ma "kreatora wynagrodzeń", który pozwala użytkownikom wprowadzić kategorię pracy i dopasować ją do kodu pocztowego lub lokalizacji. Kreator następnie generuje raport wynagrodzeń z informacjami na temat wynagrodzenia, premii i świadczeń.

Jeśli przeniesienie jest możliwe, poświęć trochę czasu na zbadanie, jakie jest twoje obecne lub potencjalne wynagrodzenie w nowej lokalizacji. Move.com ma narzędzie "kalkulator wynagrodzeń", w którym użytkownicy mogą wprowadzić wynagrodzenie, a następnie otrzymać raport o tym, ile trzeba będzie zarobić w nowej lokalizacji.

Koszt życia różni się znacznie w zależności od miasta, dlatego ważne jest, aby znać siłę nabywczą swojej wypłaty.

Należy pamiętać, że pracodawca płaci za twoje kwalifikacje i za pracę, którą wykonasz. Mając to na uwadze, musisz być w stanie poprzeć swoje negocjacje informacjami na temat tego, na czym polega praca przy uczciwej stawce rynkowej z uwzględnieniem historii płac .

Nie zamierzają płacić ci więcej tylko dlatego, że jesteś sobą!

Bądź cierpliwy

Teraz, gdy jesteś uzbrojony w fakty, cierpliwość jest w porządku. Kiedy przeprowadzasz wywiady na nowe stanowisko, ważne jest, aby nie zgłaszać rekompensat, dopóki pracodawca nie złoży oferty pracy. Niech pracodawca wykona pierwszy ruch.

Jeśli zapytano Cię, jakie są twoje wymagania płacowe , powiedz, że są elastyczne, na podstawie pozycji i całkowitego pakietu kompensacyjnego, w tym świadczeń.

Alternatywą jest poinformowanie pracodawcy, że chcesz dowiedzieć się więcej o obowiązkach związanych z pracą przed omówieniem wynagrodzenia. Możesz również podać pracodawcy zakres wynagrodzenia na podstawie badań płac, które właśnie zakończyłeś i zacytować przeprowadzone badania.

Pamiętaj, że może nie być dużej elastyczności. Jeśli pracodawca ma budżet lub ustaloną strukturę wynagrodzeń, najlepsze, jakie możesz uzyskać, to najwyższa pozycja dla tej konkretnej pozycji. W takim przypadku nie ograniczaj się tylko do wynagrodzenia. Jeśli pracodawca nie jest w stanie zapłacić więcej , zapytaj o możliwość sprawdzenia wynagrodzenia wcześniej niż później, dodatkowych wakacji, a nawet premii na podstawie wyników.

Bądź dyskretny

Nigdy nie informuj pracodawcy, że potrzebujesz pieniędzy. To na pewno nie pomoże, a to może sprawić, że będziesz zdesperowany.

Zawsze jednak bądź uczciwy odnośnie historii przeszłych zarobków i innych ofert pracy, które są na stole. Kłamstwa mają dziwny sposób na powrót do nawiedzenia osoby, która nie powiedziała prawdy. Po otrzymaniu oferty zaplanuj trochę czasu, aby o tym pomyśleć.

Nie ma potrzeby go akceptować ani odrzucać od razu. Proste "muszę to przemyśleć" może spowodować wzrost oryginalnej oferty. Jeden kandydat, który zdecydował, że tak naprawdę nie chce pracy, powiedział "nie" trzy razy, aby uzyskać trzy wyższe oferty!

Należy pamiętać, że może to również mieć odwrotny skutek - menedżer ds. Rekrutacji może zdecydować, że prosi o więcej, niż jest gotów zapłacić, i zaakceptować odpowiedź "nie" jako ostateczną. Dlatego ważne jest, aby w pełni wiedzieć, jaka jest twoja podstawa dla każdej pozycji, o którą się ubiegasz.

Jeśli wynagrodzenie nie wystarcza, abyś mógł żyć, przygotuj się do przekazania pracy.

Pozostań pozytywny

Niezależnie od tego, gdzie jesteś w procesie negocjacyjnym, pamiętaj, aby pozostać pozytywnym i nadal powtarzaj swoje zainteresowanie pozycją. Poinformuj pracodawcę, że jedynym problemem jest wynagrodzenie, a ty jesteś naprawdę podekscytowany pracą i firmą.

Następnie, jeśli stanowisko brzmi jak idealna praca, zastanów się, czy kultura firmy , w tym korzyści i elastyczność, a także sama praca są tego warte - bez względu na wynagrodzenie. Jeśli tak, to może warto zaakceptować pozycję i zaryzykować wzrost płac!

Przeczytaj więcej: Jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadów O swoich oczekiwaniach płacowych