5 profitów pracowniczych, które możesz negocjować w ofercie pracy

Kiedy negocjujesz ofertę pracy , nie tylko targujesz się o liczbę wypłat. Korzyści i profity, które towarzyszą Twojej pensji, mogą mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o to, ile pieniędzy trzymasz na swoim koncie bankowym co miesiąc.

To powiedziawszy, wiele przedmiotów związanych z dużymi biletami, które wchodzą w skład twoich wynagrodzeń, nie podlega negocjacjom: prawdopodobnie wybierzesz swój plan ubezpieczenia zdrowotnego, na przykład spośród kilku opcji, które zostały wcześniej ustalone przez twojego pracodawcę. Żadna ilość targowania się nie przyniesie ci planu, który oferuje niższy copays lub zero deductibles, ponieważ pracodawca już podjął decyzję o tym, co zaoferować pracownikom na tym froncie. To samo dotyczy uzębienia, wizji, dopasowania 401 (k) i innych świadczeń pracowniczych . W większości przypadków to, co widzisz, jest tym, co dostajesz.

Nie znaczy to jednak, że każdy zysk oszczędzający pieniądze, zyskujący na zyskach, jest w kamieniu. Istnieje kilka bonusów dla pracowników, które mogą pojawić się na stole i mogą podnieść Twoje zyski.

 • 01 Więcej opcji na akcje lub wyższy bonus

  Gdy budżety gotówkowe są zamknięte, menedżerowie ds. Zatrudnienia czasami mają jeszcze trochę miejsca, aby podnieść wynagrodzenie w inny sposób. Dwie możliwości: więcej opcji na akcje lub lepszy bonus.

  Są one łatwiejsze do sprzedania niż wyższe wynagrodzenie, ponieważ żadna nie podnosi wynagrodzenia podstawowego, co oznacza, że ​​twoje przyszłe podwyżki nie będą w rezultacie wyższe. Są również nieco ryzykowne dla ciebie, potencjalnego pracownika, ponieważ zależą od rzeczy, na które nie masz wpływu, takich jak rynek, kiedy Twoja firma staje się publiczna / sprzedaje w przypadku akcji lub sukcesu finansowego firmy w ciągu roku w przypadku premia.

  Mimo to, jeśli nie możesz zatrudnić menedżera ds. Rekrutacji do zwiększenia wynagrodzenia, jedna z tych opcji może obniżyć zyski. Warto spróbować, zwłaszcza jeśli nie handlujesz pensją, aby je zdobyć.

 • 02 Dodatkowy czas na wakacje

  Niedawne badania przeprowadzone przez Harris Group wykazały, że młodsi pracownicy wolą wydawać pieniądze na doświadczenia, a nie na rzeczy. Wszystko dobrze i dobrze, ale jeśli otrzymasz tylko kilka płatnych dni w roku, nie będziesz miał czasu, aby zdobyć te doświadczenia.

  Najlepsze jest to, że wydłużony czas wakacji jest łatwy do sprzedania. Mogę powiedzieć ci anegdotycznie, że znam kilka osób, które wynegocjowały więcej wolnego czasu, zwłaszcza gdy najpierw poprosiły o więcej pieniędzy i przekroczyły górną granicę budżetu menedżera ds. Zatrudnienia.

 • 03 Elastyczny harmonogram

  Czy masz wrażenie, że za każdym razem, gdy wychodzisz z domu, 20 dolarów wyrywa się z portfela i znika za horyzontem, aby nigdy go nie zobaczyć? Dojazdy do pracy są drogie, i to nie tylko dlatego, że musisz płacić za bilet na gaz lub autobus. Wszystkie drobne wydatki, które ponosisz, gdy idziesz z domu do biura - pranie chemiczne, kawa, lunch - sumują się w czasie.

  Wszyscy czytamy rady, zachęcając niedoszłych oszczędzających do wycinania wybornej kawy i oszczędzania setek dolarów rocznie. Jeśli uda Ci się przekonać przyszłego szefa, aby pozwolił ci pracować w domu przez dzień lub dwa w tygodniu, możesz zachować swoją wymyślną kawę, zrobić to samemu i wypić ją w piżamie podczas pracy.

  Flextime jest kolejnym atutem, który wymaga niskiego stresu, ponieważ podobnie jak dodatkowy czas wakacji, pracodawca nie ma nic, aby pozwolić mu na to. Pozwala to jednak zaoszczędzić pieniądze i poprawić jakość życia.

 • 04 Korzyści edukacyjne

  Duże korzyści edukacyjne są niezbywalne, w przeważającej części - nie przekonasz większości pracodawców do opłacenia MBA, chyba że już mają program zwrotu czesnego . Ale stopnie naukowe nie są jedynymi korzyściami edukacyjnymi, które mogą pomóc w budowaniu kariery.

  Programy nauczania online, takie jak Lynda i Team Treehouse oferują szansę na odświeżenie umiejętności technicznych bez poświęcania czasu na zajęcia się klasą. Wiele firm ma konta firmowe w takich programach, aby pomóc swoim pracownikom być na bieżąco. Warto zapytać, czy potencjalny pracodawca już się zaciąga - czy może rozważyłby to.

 • 05 Wcześniejszy przegląd

  W porównaniu do niektórych innych zalet tej listy, wcześniejsza recenzja wydaje się wręcz nudna. Ale nie odrzucaj tego z ręki. Jeśli możesz negocjować swoją pierwszą recenzję w ciągu sześciu miesięcy zamiast na przykład, możesz przyspieszyć pierwsze podbicie i / lub premię. Ponadto dowiesz się, czy Twoja ocena celów i osiągnięć pasuje do Twojego menedżera.

  Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy decydujesz, czy chcesz pozostać z nowym pracodawcą w przewidywalnej przyszłości - czy też możesz dalej oceniać możliwości w innym miejscu.

  Więcej o ofertach pracy: Porady dotyczące negocjacji płacowych dla pokolenia Milenium | Kiedy odrzucić ofertę pracy