Co możesz zrobić z dyplomem w sprawach karnych?

Dowiedz się, jakie stanowiska pracy kwalifikujesz, uzyskując dyplom z zakresu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych

Jednym z najważniejszych czynników związanych z wyborem kierunku studiów jest możliwość zatrudnienia w satysfakcjonującej karierze po ukończeniu szkoły. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przestępstwach i karach, możesz się zastanawiać, co możesz zrobić z dyplomem w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Ponad 3 miliony osób w USA już zdecydowało się wejść na to pole.

Różnica między kryminologią a sprawiedliwością karną

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że programy kryminologii i kryminalistyki to nie to samo.

Te dwa pola są powiązane i nakładają się na kilka ważnych sposobów, ale są to oddzielne pojęcia. Twoje cele zawodowe powinny określać, który kierunek nauki wybierzesz.

Kryminologia jest nauką o przestępstwie i jego przyczynach, kosztach i konsekwencjach. Wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych to system, w którym przestępstwo jest wykrywane i rozwiązywane. Innymi słowy, kryminologia jest teorią, a sprawiedliwość kryminalna jest praktycznym zastosowaniem.

Istnieje szereg możliwości zatrudnienia i ścieżek kariery dla osób, które poszukują dyplomu w zakresie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Większość z nich znajduje się w sektorze publicznym, zarówno w egzekwowaniu prawa, systemie sądowym, jak i systemie korekt.

Opcje karnej egzekwowania prawa

Stopień sprawiedliwości w sprawach karnych jest świetnym sposobem na stworzenie podstaw do udanej kariery w egzekwowaniu prawa . Ten stopień może przygotować absolwentów do pracy jako policjanci, detektywi, śledczy lub dyspozytorzy policji. Nie wszystkie karierze zajmujące się egzekwowaniem prawa wymagają wykształcenia wyższego , ale uzyskanie tej umiejętności może być bardzo korzystne przed rozpoczęciem kariery zawodowej .

Niektórzy pracodawcy dodatkowo wymagają wiedzy lub doświadczenia w naukach przyrodniczych, takich jak biologia i fizyka, przynajmniej w niektórych pozycjach. Nieletni w nauce i specjalista w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i vice versa mogą być biletem w tych przypadkach.

Osoby zajmujące się sprawami wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, które są zainteresowane innymi pracami związanymi z egzekwowaniem prawa, mogą spodziewać się kariery na miejscu zbrodni i badań kryminalistycznych .

Mogą to być zawody technika kryminalistyki, analityka krwistego plamisty lub eksperta balistyki kryminalistyki.

Według Bureau of Labor Statistics średnie wynagrodzenie dla funkcjonariuszy policji i detektywów wyniosło 61 600 USD w 2016 r., Ostatnim roku, dla którego dostępne są wyczerpujące statystyki. "Mediana" oznacza, że ​​połowa osób pracujących w tej branży zarobiła ponad 61 600 USD, a połowa zarobiła mniej. Przewiduje się, że do roku 2026 zostanie dodanych ponad 53 000 stanowisk związanych z egzekwowaniem prawa.

Kariery w systemie sądowym

System sądowy to miejsce, w którym decydowana jest niewinność lub wina danej osoby i gdzie określana jest kara. Oferuje różnorodne dziedziny pracy w ramach wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, z których wszystkie odgrywają bardzo ważną rolę w zapewnianiu uczciwości i bezpieczeństwa systemu prawnego. Niektóre kariery w systemie sądowniczym obejmują:

Rola prokuratora, obrońcy lub konsultanta jury wymaga zaawansowanej edukacji, zarówno na poziomie magistra, jak i szkoły prawniczej, i może wymagać dalszej certyfikacji, np. Przejścia przez bar. Ale inne zawody, takie jak komornik czy paralegal, wymagają jedynie dodatkowego szkolenia i certyfikacji lub dwuletniego stopnia associate.

Zapłata różni się znacznie w systemie sądowym w zależności od stanowiska i wymaganej edukacji. Mediana wynagrodzenia prawnika wyniosła 118.160 USD w 2016 r., Podczas gdy osoby paralegalne uzyskały średnią rekompensatę w wysokości 49 500 USD, według BLS.

Kariery w korektach

System poprawek przeprowadza kary określone przez sądy. Kary i kary mogą obejmować grzywny, restytucję, więzienie, okres próbny lub zwolnienie warunkowe . Niektóre korekty kariery dostępne dla głównych wymiarów sprawiedliwości w sprawach karnych obejmują stanowiska urzędników poprawczych, urzędników probacyjnych i inspektorów kontroli społecznej lub psychologów sądowych.

Niektóre prace w korektach nie wymagają żadnego college'u, podczas gdy inne, takie jak te z psychologii sądowej , wymagają nauki na poziomie magisterskim. W obu przypadkach zdobycie stopnia sprawiedliwości w sprawach karnych może pomóc osobom zainteresowanym pracą w korektach, jeśli chcą się rozwijać w karierze.

To jest inny obszar, w którym płaca może się znacznie różnić. Miejsca pracy, które wymagają uzyskania dyplomu ukończenia studiów, zwykle płacą co najmniej dwa razy tyle, ile inni. Mediana wynagrodzenia dla psychologa wyniosła 75.230 $ w 2016 r., Według BLS.

Perspektywy zatrudnienia dla karnych kar sądowych

Perspektywy zatrudnienia dla większości zawodów kryminologicznych i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych historycznie były obiecujące nawet w trudnych ekonomicznie czasach. Społeczności uznają potrzebę dobrze wyszkolonych specjalistów w zakresie egzekwowania prawa i korekty, więc wiele miast, okręgów i gmin robi to, aby utrzymać oficerów na ulicach i chronić więzienia, nawet gdy napotykają ograniczenia budżetowe. Egzekwowanie prawa jest zawsze priorytetem.

Sądy otrzymują także wiele wsparcia od swoich społeczności, hrabstw i stanów, zapewniając, że miejsca pracy są często dostępne.

Nagrody za pracę w sprawach karnych

Kariery w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych oferują miarę stabilności, której nie można znaleźć we wszystkich sektorach. Zazwyczaj oferują konkurencyjne wynagrodzenia i hojne świadczenia emerytalne. Są to oczywiście tylko niektóre z wielu korzyści, jakie można uzyskać, aby uzyskać stopień sprawiedliwości w sprawach karnych.

I oczywiście, jeśli praca w sektorze publicznym nie jest dla ciebie, dostępne są również liczne kariera w sektorze prywatnym dla osób posiadających stopnie naukowe w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, od bezpieczeństwa i prywatnego śledztwa po nauczanie.

Poza bezpieczeństwem pracy i potencjałem komfortowego życia po przejściu na emeryturę, kariery w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych dostarczają niematerialnej satysfakcji z wiedzy, że pracujesz nad wprowadzeniem zmian w świecie. Jeśli te opcje kariery nie wzbudzą emocji, dowiedz się więcej o innych wspaniałych miejscach pracy w kryminologii i wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych .