Omówienie programu praktyk praktyk Qualcomm

Dostępne praktyki inżynierskie, technologiczne i biznesowe

Qualcomm, wiodący programista i innowator zaawansowanych technologii bezprzewodowych, produktów i usług, został założony w 1985 roku i ma siedzibę w San Diego w Kalifornii.

Firma Qualcomm została założona przez siedem osób spotykających się w jaskini tylko po to, aby firma stała się światowym liderem w dostarczaniu technologii i usług bezprzewodowych. Qualcomm ma wiele aspektów i działów, z których wszystkie skupiają swoją uwagę na dostarczaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań bezprzewodowych dla osób na całym świecie.

Praktyki

Każdy stażysta Qualcomm pracuje bezpośrednio z mentorem, który poprowadzi ich podczas stażu. Mentorzy pomagają swoim podopiecznym szybko poznać kulturę organizacji i zapoznać się z dostępnymi zasobami, aby poszczególne projekty zostały wykonane na czas. Zapewniając opiekę praktykantom, Qualcomm zapewnia nieocenione zasoby, aby pomóc uczniom uczyć się i rozwijać w karierze odpowiadającej ich zainteresowaniom.

Qualcomm oferuje 3- do 9-miesięczne staże dla studentów przez cały rok szkolny. Te doświadczenia związane z stażami zapewniają rzeczywiste doświadczenie i szansę uczniom na poznanie niesamowitej technologii, aby mogli w pełni wykorzystać wiedzę zdobytą w klasie i przenieść ją do pełnoetatowej kariery w przyszłości. Qualcomm oferuje ponad 800 praktyk stażów i co-op dla studentów każdego roku.

Qualcomm zapewnia następujące szkolenia i stałe zasoby edukacyjne w trakcie praktyki studenckiej:

Korzyści

Qualcomm zapewnia uczniom doskonałe szkolenie w miejscu pracy i możliwości edukacyjne, które pomogą im zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne Qualcomm i podobnym firmom do uznania ich za potencjalnych kandydatów do przyszłych ofert pracy w terenie. Qualcomm informuje, że około 60% ich stażystów jest zatrudnionych jako pełnoetatowi pracownicy po ukończeniu college'u.

Lokalizacje

Wiele staży znajduje się w siedzibie Qualcomm w San Diego w Kalifornii. Istnieją również możliwości dostępne dla studentów w innych biurach w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Stażyści, którzy przeprowadzą się, otrzymają w pełni umeblowane tymczasowe mieszkania i loty ze swojej uczelni. Osobisty doradca przeniesienia zostanie również przydzielony stażyście przed rozpoczęciem stażu.

Qualcomm ma ponad 150 lokalizacji z biurami w Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Finlandii, Francji, Niemczech, Hongkongu, Indiach, Indonezji, Irlandii, Izraelu, Włoszech, Japonii, Meksyku, Holandii, Filipinach, Rosji, Arabii Saudyjskiej Arabia, Singapur, Republika Południowej Afryki, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Tajwan, Tajlandia, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Zjednoczone Królestwo, Stany Zjednoczone i Wietnam, aby wymienić tylko kilka. Wnioskodawcy muszą sprawdzić, gdzie istnieją aktualne staże w ramach programu Qualcomm i jak się do nich zwrócić.

Aplikować

Aby znaleźć możliwości odbycia praktyk i dowiedzieć się, co pracownicy i uczniowie mają do powiedzenia na temat ich pracy w Qualcomm, odwiedź ich stronę internetową.

Jeśli wybierzesz go na rozmowę telefoniczną lub osobistą, Qualcomm bardzo zaleca, aby kandydaci w pełni przygotowali się do tego doświadczenia, aby pomóc sobie przewagę nad innymi kandydatami na tym wysoce konkurencyjnym rynku pracy.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, odwiedź sekcję najczęściej zadawanych pytań na stronie internetowej Qualcomm.

Ubiegając się o staże, pamiętaj, aby przed przesłaniem dokumentów sprawdzić 5 sposobów na poprawę CV i pięć łatwych sposobów poprawy listu motywacyjnego.