Popraw swoje CV dzięki tym 5 łatwym krokom

Poprawianie CV za pomocą 5 prostych kroków

Więc w końcu zapisałeś swoje CV. Być może zajęło ci trochę czasu, aby napisać swoje CV ; chociaż z mojego doświadczenia wynika, że ​​chodzi bardziej o zwlekanie z rozpoczęciem pracy, niż o rzeczywisty czas potrzebny na wznowienie CV.

Pisanie CV nie trwa tak długo, ale decyzja o tym, co należy uwzględnić i uporządkowanie informacji w logiczny sposób, wymaga czasu.

Po zapisaniu CV odejdź od niego na jeden dzień lub kilka, a następnie wróć do niego i sprawdź, czy istnieje sposób na ulepszenie.

Powody wznowienia są tak ważne, ponieważ są najłatwiejszym sposobem dla pracodawcy, aby uzyskać migawki swoich umiejętności i osiągnięć. Pracodawcy potrzebują łatwego sposobu na pozbycie się kandydatów i jest to życiorys, który został zaprojektowany do tego celu. Wielki życiorys to taki, w którym pracodawca może z łatwością zobaczyć swoją edukację, wyróżnienia i nagrody, odpowiednie zajęcia, odpowiednie i dodatkowe doświadczenia, a także specjalne umiejętności i wspólne zajęcia, które zrealizowałeś.

Życiorysy to profesjonalne dokumenty. Dostarczają pracodawcom istotnych informacji, na podstawie których można oprzeć decyzję o tym, kogo chcieliby przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną, a który z wnioskodawców wydaje się być niewykwalifikowany. Ponieważ nie można przeoczyć znaczenia pisania znakomitego CV, poświęcenie czasu na poprawienie CV często wystarczy, aby zwrócić uwagę pracodawcy.

W ciągu każdego dnia widzę wiele życiorysów i często zauważam, że zazwyczaj istnieją bardzo proste sposoby, które mogą radykalnie poprawić CV, aby pomóc mu wyróżnić się wśród innych. Mimo że widzę wiele błędów w życiorysach, często nie jest to błąd jako taki, ale bardziej chodzi o to, co można zrobić, aby skuteczniej portretować doświadczenia zawodowe i akademickie.

Wskazówki, jak poprawić swoje CV

  1. Zorganizuj swoje CV, aby najpierw uchwycić najważniejsze informacje: Jeśli jesteś jeszcze studentem na studiach lub nowym absolwentem, najpierw dołącz sekcję Edukacja w swoim CV. Ponieważ robiłeś to w pełnym wymiarze godzin w ciągu ostatnich kilku lat, ważne jest, aby edukacja była umieszczona na samej górze CV, a następnie w sekcji Odpowiednie zajęcia lub Odpowiednie doświadczenia poniżej. Pod każdym nagłówkiem najpierw chcesz uwzględnić najnowsze doświadczenie. Pracodawcy często przeglądają życiorysy w pierwszej kolejności, aby znaleźć najlepiej wykwalifikowanych kandydatów przed dokładniejszym ich przejrzeniem; więc pisząc swoje CV, pamiętaj, by podkreślić, w jaki sposób spełniasz określone kwalifikacje stażu lub pracy. Znalezienie sposobu uporządkowania wszystkich informacji na temat CV jest często najtrudniejszą częścią całego procesu.

    Możesz dołączyć sekcję Cel lub Podsumowanie kwalifikacji nad sekcją Edukacja swojego CV; ale jeśli to zrobisz, upewnij się, że koncentrujesz się na tej sekcji na wymaganiach zadania. Często informacje z Obiektu lub Podsumowania Kwalifikacji można najdokładniej zakomunikować w pierwszym akapicie listu motywacyjnego.

  1. Podkreśl swoje kwalifikacje: każdy życiorys powinien być skupiony. Ubiegając się o staż lub pracę, jesteś odpowiedzialny za pełne zrozumienie kwalifikacji wymienionych w opisie, a następnie uporządkowanie swojego CV w sposób, który najlepiej podkreśli Twoje umiejętności i osiągnięcia oraz udowodni, że jesteś idealnym kandydatem na staż lub pracę. . Najprościej to zrobić, dodając sekcję Odpowiednie doświadczenia tuż po Szkoleniu, w której możesz wymienić wszystkie zajęcia, wolontariat, program szkolny i poprzedni staż / doświadczenie zawodowe, które mają bezpośrednie zastosowanie do stażu lub pracy. Don Asher, znany mówca i autor, bardzo zaleca używanie formatu tytułu, organizacji, lokalizacji i dat dla każdego doświadczenia wymienionego w życiorysie. Ten format ułatwia pracodawcy znalezienie informacji, których szuka, w oparciu o najważniejsze informacje.
  1. Używaj wypunktowania, aby wyświetlać ważne informacje: Chociaż opisy w życiorysie mogą być w formie akapitów lub wypunktowań, używanie wypunktowań ułatwia czytelnikom zapoznanie się z nimi i pozwala uzyskać znacznie czystsze CV. Każdy pocisk powinien rozpoczynać się od silnego czasownika, a następnie zwięzłego stwierdzenia (eliminując wszystkie artykuły, "a, an," gdy tylko jest to możliwe), które dodatkowo opisują twoje szczególne umiejętności i osiągnięcia.
  2. Uwzględnij tylko istotne informacje i usuń zbędne treści: Reguła dla profesjonalistów polega na uwzględnieniu ostatnich 15 lat zatrudnienia w życiorysie. Studenci i nowi absolwenci powinni najpierw wziąć pod uwagę najbardziej odpowiednie doświadczenie, a następnie, jeśli jest miejsce, możesz także uwzględnić letnie prace w lokalnej restauracji lub sklepie, aby podkreślić swoje umiejętności interpersonalne, komunikacyjne i zespołowe, które są również bardzo ważne dla pracodawców. Spróbuj wyeliminować wszelkie dodatkowe doświadczenia, które nie odnoszą się bezpośrednio do stażu lub pracy, szczególnie gdy masz odpowiednie doświadczenie, które jest o wiele ważniejsze, aby uwzględnić je w CV. Pomyśl o swoim CV w kategoriach najlepszej nieruchomości, które powinno zawierać tylko najbardziej odpowiednie doświadczenie, które masz w tym konkretnym czasie.
  3. Spraw, by twoje CV było wolne od błędów: jeśli kiedykolwiek istniał czas, w którym usprawiedliwiony jest perfekcjonizm, to jest kiedy piszesz CV lub list motywacyjny . Nie tylko poprawna pisownia i gramatyka przedstawiają wykształconego kandydata, ale także pokazuje pracodawcy, że poważnie chcesz tego stanowiska i że jesteś gotowy poświęcić czas na zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby to osiągnąć.

Poprawiając swoje CV, poprawiasz wyniki. Ponieważ życiorysy i listy motywacyjne mają na celu zdobycie wykwalifikowanych kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną, nie poświęcenie czasu na ulepszenie tych dokumentów może znacząco wpłynąć na liczbę otrzymywanych wywiadów. Ponieważ już zajęło Ci trochę czasu, aby napisać CV, może poświęcić trochę czasu, aby poprawić go, aby uzyskać lepsze wyniki.