Dowiedz się, jakie oznaczenia ubezpieczenia oznaczają

Różne oznaczenia wskazują inny obszar specjalizacji

Aby zilustrować know-how branży ubezpieczeniowej, specjaliści ubezpieczeniowi mają do wyboru wiele oznaczeń ubezpieczeniowych w zależności od ich specjalizacji. W zajęciach, aby uzyskać te oznaczenia, osoby uczą się praktyk w branży ubezpieczeniowej i operacji ubezpieczycieli, które będą im dobrze służyły w zaspokajaniu potrzeb klientów.

Najlepsze certyfikaty ubezpieczeniowe

Oznaczenia na okaziciela w ich odpowiednich polach to: RHU, CLU i CPCU.

Posiadacze tych trzech oznaczeń są postrzegani w całej branży jako kompetentni eksperci w zakresie administracji ubezpieczeniowej, underwritingu i regulacji. W połączonych artykułach na temat różnych oznaczeń ubezpieczeniowych dostępnych w branży można znaleźć wiele innych opisów, jak również, że specjaliści ubezpieczeniowi wykorzystali do zdobycia i wykazania się specjalistyczną wiedzą ubezpieczeniową.

Aby zdobyć ekspertyzę, aby skutecznie obsługiwać klientów ubezpieczeniowych, skuteczni zawodowi ubezpieczyciele od dziesięcioleci korzystają z programów edukacji ubezpieczeniowej. Programy edukacyjne, które obejmują te oznaczenia, spełniają dwie ważne potrzeby.

Po pierwsze, zajęcia zapewniają specjalistom ubezpieczeniowym dogłębne kształcenie w zakresie praktyk w branży ubezpieczeniowej w obszarach tak szerokich, jak administracja do marketingu w zakresie underwritingu.

Po drugie, posiadanie tych oznaczeń ilustruje wiedzę fachową ubezpieczyciela w swojej dziedzinie dla potencjalnych klientów.

Oznaczenia ubezpieczenia zdrowotnego

Specjaliści w dziedzinie ubezpieczeń zdrowotnych dysponują szeroką gamą oznaczeń, aby zdobyć wiedzę i wykazać swoim klientom szeroki zakres wiedzy specjalistycznej.

Registered Health Underwriter

Jest to główne oznaczenie ubezpieczenia zdrowotnego, które oznacza znajomość wszystkich obszarów świadczeń na życie, w tym zarządzanych planów opieki; indywidualny i grupowy dochód medyczny, renta inwalidzka, ubezpieczenie na opiekę długoterminową; grupowe plany dentystyczne i dobrowolne. Zajęcia zapoznają się również z wpływem przepisów federalnych, takich jak PPACA (ochrona pacjenta i ustawa o przystępnej cenie) i inne, w tym COBRA , ERISA i HIPAA.

Coursework: kurs RHU różni się od dostawcy, ale ogólnie obejmuje następujące czynności:

Jak uzyskać: Centra szkoleniowe w USA oferujące zajęcia z zakresu RHU to: AB Training Center, Advocis, American College, Business Career College i inne. Inne szanowane oznaczenia ubezpieczenia zdrowotnego obejmują te dostępne w amerykańskich planach ubezpieczenia zdrowotnego (AHIP). To są:

Szybko rosnąca certyfikacja to nazwa ubezpieczenia CLTC.

Certyfikat Certified in Long-Term Care staje się znany dzięki częściowo skoncentrowanemu na sprzedaży ubezpieczeniu na opiekę długoterminową. Ta nazwa jest dostępna za pośrednictwem Korporacji ds. Certyfikacji Opieki Długoterminowej.

Wskaźniki ubezpieczenia na życie

Specjaliści z branży ubezpieczeń na życie mogą wybierać spośród wielu oznaczeń ubezpieczeniowych, aby identyfikować się jako eksperci branżowi dla swoich klientów.

Charter Life Underwriter

Jest to najlepsze oznaczenie branży ubezpieczeń na życie i obejmuje wiedzę z zakresu ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń zdrowotnych, inwestycji, podatków, świadczeń pracowniczych, planowania nieruchomości, księgowości, zarządzania i ekonomii. Kursy CLU pomagają osobom rozwijać karierę poprzez dostarczanie dogłębnej wiedzy na temat potrzeb ubezpieczeniowych osób fizycznych, właścicieli firm i klientów profesjonalnych.

Coursework: oznaczenie CLU można zdobyć, wypełniając 5 wymaganych kursów i 3 przedmioty do wyboru spośród wielu opcji.

Jak uzyskać: Liczne programy szkoleniowe oferują kursy uzupełniające oznaczenie CLU, w tym AB Training Center, Advocis, American College, Business Career College i inne.

Inne oznaczenia certyfikacji ubezpieczeń na życie obejmują oznaczenie Fellow, Life Management Institute (FLMI) przyznawane osobom, które zdały serię 10 krajowych egzaminów ubezpieczenia na życie w zakresie ubezpieczeń, rachunkowości, marketingu, systemów informatycznych, finansów, prawa, zarządzania i komputerów. To oznaczenie jest dostępne za pośrednictwem Life Office Management Association (LOMA).

Można również zdobyć tytuł Life Underwriter Training Fellow (LUTCF), wypełniając sześć kursów z American College. Ta nazwa koncentruje się na podstawowej wiedzy o produktach ubezpieczeniowych na życie z podstawowymi koncepcjami planowania, dzięki czemu LUTCF pomaga w zwiększeniu produkcji sprzedaży.

Ubezpieczenia majątkowe nieruchomości

Specjaliści w branży ubezpieczeń majątkowych i osobowych mają wiele możliwości wyboru ubezpieczenia, z którego mogą wybrać ekspertyzy dla potencjalnych klientów.

Chartered Property Casualty Underwriter

Jest to pierwsze oznaczenie w ubezpieczeniach majątkowych. Program CPCU zapewnia szerokie zrozumienie branży ubezpieczeń majątkowych, koncentrując się na prawnych, finansowych i operacyjnych aspektach zarządzania ryzykiem i ubezpieczeń.

Zajęcia: Program CPCU składa się z 11 kursów. Osiem kursów musi zostać zaliczonych, aby uzyskać oznaczenie CPCU. Istnieje pięć kursów fundacyjnych. Ponadto studenci wybierają koncentrację ubezpieczeń komercyjnych lub osobowych, aby ukończyć program.

Jak uzyskać: oznaczenie CPCU jest oferowane przez Centrum Szkolenia AB, Ubezpieczeniowy Instytut Ameryki (CPCU / ​​IIAA), Szkołę Licencji Ubezpieczeniowych i inne. Liczne inne oznaczenia mogą być wykonywane przez specjalistów i agentów zajmujących się ubezpieczeniami mienia, w tym: