Wznów formatowanie - jak podsumować swoje umiejętności techniczne

Zachowaj to krótko i nie powtarzaj tego, co oczywiste

Flazingo Photos / Flickr / CC BY-SA 2.0

Sekcja umiejętności twojego CV powinna być dokładnym odzwierciedleniem wszystkiego, co możesz zrobić, ale to nie znaczy, że powinieneś uwzględnić każdą technologię, o której kiedykolwiek czytałeś książkę. Na pierwszy rzut oka nie chcesz przytłoczyć swojego czytelnika, być może zmuszając go do spojrzenia na zegarek i zastanowienia się, czy ma czas na przeczytanie wszystkiego, co napisałeś.

Co uwzględnić

Sekcja umiejętności twojego CV powinna zawierać szczegóły technologii, z których przynajmniej masz sprawną wiedzę.

Powinien również zawierać wszelkie istotne umiejętności miękkie , takie jak prezentowanie dużym grupom lub pisanie informacji technicznych dla nietechnicznych odbiorców. Umiejętności wymienione w tej sekcji powinny być weryfikowalne. Jeśli mówisz, że masz doświadczenie w przedstawianiu wyższemu kierownictwu, ktoś powinien być w stanie to zweryfikować za pomocą czeku referencyjnego.

Jak zorganizować sekcję

Sekcja umiejętności CV może być zorganizowana na wiele sposobów. Im bardziej schludny i uporządkowany wydaje się na pierwszy rzut oka, tym lepiej. Na przykład sekcja umiejętności, która wymienia technologie podzielone na grupy, jest znacznie łatwiejsza do odczytania - i dlatego jest bardziej prawdopodobne, że zostanie odczytana! - ta, która po prostu oferuje długą, pojedynczą listę wymieniającą wszystkie technologie po kolei. Możesz rozważyć zorganizowanie wszystkiego w kategoriach, takich jak narzędzia programistyczne i języki, protokoły, bazy danych, platformy i tak dalej.

Kilka przykładów

Oto kilka przykładów różnych, dobrze sformatowanych sekcji umiejętności, podzielonych na kategorie według branży:

Najważniejsze? Przejrzyj całe CV, a nie tylko sekcję umiejętności, aby upewnić się, że się nie powtarzasz, zachowując oczywistość i tracąc czytelnika.