Porady na temat znalezienia pracy sezonowej

Sezonowe prace są dostępne przez cały rok, choć większość zatrudniania odbywa się w okresie letnim i zimowym. Firmy, zwłaszcza handlowe i transportowe, zatrudniają pracowników na pracowity sezon wakacyjny. Ośrodki wynajmują pracowników zarówno na sezon narciarski, jak i lato.

Co to jest sezonowe zatrudnienie?

Sezonowe zatrudnienie to zatrudnienie, które nie jest kontynuowane przez cały rok, ale zwykle się powtarza. Wiele pozycji jest potrzebnych tylko w określonych porach roku, więc pracownicy będą zatrudnieni tylko w tym czasie.

Sezonowe oferty pracy są tymczasowe i krótkoterminowe z definicji. Na przykład sprzedawcy detaliczni zatrudniają dodatkowych pracowników w okresie wakacyjnym, firmy przygotowujące podatki zatrudniają pracowników na sezon podatkowy, ośrodki narciarskie zatrudniają pracowników w sezonie zimowym, a parki rozrywki zatrudniają sezonowych pracowników sezonowych.

Stanowiska w tego rodzaju zatrudnieniu mogą różnić się od pracowników sportowych i zewnętrznych, do wyścigów i związanych z wakacjami usług detalicznych, atrakcji sezonowych, wypraw wędkarskich itp.

W przypadku sprzedaży detalicznej, Boże Narodzenie jest najbardziej ruchliwym sezonem detalicznym w roku. Pracodawcy rozpoczynają zatrudnianie dodatkowych pracowników, aby zadzwonić do kas jesienią.

Jak znaleźć pracę sezonową

Sezonowe oferty sprzedaży detalicznej

Wiele sklepów chce mieć znaki w swoich oknach i najlepiej, jeśli interesuje Cię praca sezonowa, chodzić po centrum handlowym lub mieście, zatrzymać się i wypełnić wniosek. Macy's, Target i Walmart przyjmują aplikacje online.

Sprawdź także zasoby lokalnego poszukiwania pracy dla Twojego miasta lub stanu.

Wielu pracodawców zatrudniających dodatkową pomoc na wakacje to ci sami pracodawcy, którzy zatrudniają w niepełnym wymiarze godzin pomoc. Dlatego należy sprawdzić miejsca pracy w niepełnym wymiarze godzin.

Aby przyspieszyć wyszukiwanie pracy, skorzystaj z wyszukiwarki ofert pracy, aby znaleźć prace sezonowe. Możesz użyć opcji Wyszukiwanie zaawansowane, wybierając Zadania tymczasowe lub wyszukać według słowa kluczowego zadania "sezonowe" lub "tymczasowe".

Zadania tymczasowe

Tymczasowe agencje często poszukują dodatkowych pracowników dla swoich klientów w okresie świątecznym.

Kelly Services, Snelling & Snelling oraz Manpower zapewniają przeszukiwalne bazy tymczasowych pozycji. Temping jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów zatrudnienia w kraju, a zakres dostępnych stanowisk znacznie się zwiększył. Jedną z wielkich zalet pracy tymczasowej jest to, że możesz to zrobić zgodnie z harmonogramem. IRS i departamenty podatkowe państwa potrzebują pomocy w przetwarzaniu deklaracji podatkowych, począwszy od początku stycznia. Government Jobs ma linki do federalnych, stanowych i lokalnych agencji rządowych.

Praca dostawy

Usługi dostarczania paczek dodają personel, w tym kierowców i osoby obsługujące, aby pomóc im radzić sobie z zalewem skrzynek wakacyjnych. FedEx ma przeszukiwalną bazę danych ofert pracy i możesz złożyć wniosek online. DHL udostępnia również informacje o zatrudnieniu w Internecie.

Praca sezonowa na zewnątrz

Czy na zewnątrz brzmi atrakcyjniej? Ośrodki narciarskie i ośrodki wypoczynkowe wynajmują dodatkową pomoc w okresie wakacyjnym i zimowym. Typowe pozycje obejmują instruktorów narciarskich i patrol, snowmaking oraz personel hotelowy i restauracyjny. Niektóre udogodnienia obejmują zakwaterowanie i zniżki na karnety na wyciągi.

Jeśli jesteś pasjonatem narciarstwa i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi ludźmi, praca jako instruktor narciarski może stać się twoją "regularną" pracą sezonową.

Wiele ośrodków narciarskich przywozi tych samych pracowników rok po roku.

Letnie sezonowe zatrudnienie znajdziesz w nadmorskich kurortach, parkach rozrywki oraz w historycznych i krajowych atrakcjach.

Więcej sezonowych opcji pracy

Zapoznaj się również z ofertami pracy w zakresie gościnności, podróży i pracy na zewnątrz, dzięki czemu możesz przeglądać szeroki zakres opcji. Przekonasz się, że wiele miejsc pracy w tych dziedzinach kariery ma charakter sezonowy.

Jak znaleźć sezonowe oferty pracy

Wyszukiwarki pracy to dobry sposób na znalezienie ofert pracy sezonowej. Korzystając z opcji wyszukiwania zaawansowanego, możesz wyszukiwać według typu pozycji i zawężać wyniki, aby uwzględnić tylko oferty pracy z godzinami sezonowymi. Oto jak wyszukiwać sezonowe prace w najlepszych wyszukiwarkach.

Wyszukaj oferty pracy na stronie Indeed.com:

Wyszukaj oferty na stronie LinkUp.com:

Wyszukaj oferty pracy w witrynie SimplyHired.com:

Szukaj sezonowych prac na CoolWorks.com
Oprócz wyszukiwarek, koniecznie sprawdź posty na stronie CoolWorks.com. Wszystkie wymienione oferty pracy to prace sezonowe, aw wielu lokalizacjach znajdziesz ogłoszenia dotyczące różnych zawodów.

Sugerowane czytanie: Najlepsze witryny wyszukiwarek