Staż drobiarski - szkolenie zawodowe

Kariera w przemyśle drobiarskim (zarówno w produkcji mięsa, jak i jaj ) zyskała na popularności w ostatnich latach i istnieje wiele możliwości odbycia stażu dla tych, którzy chcą pracować w dziedzinie hodowli drobiu.

Obecnie dostępne praktyki w przemyśle drobiarskim

Butterball (z siedzibą w Północnej Karolinie) oferuje program praktyk dla wyższych uczelni wyższych z zainteresowaniem w branży drobiarskiej.

Praktyki trwają 8 tygodni. Uczniowie muszą złożyć CV, wypełnić wniosek i zdać kompleksowy wywiad. Więcej informacji na temat konkretnych praktyk można uzyskać, wysyłając e-mail bezpośrednio do Butterball.

Foster Farms oferuje możliwości odbywania staży w wielu obszarach produkcji drobiu i zarządzania przedsiębiorstwem. Możliwości są dostępne zarówno w okresie letnim, jak iw trakcie roku szkolnego. Miejsca stażu mogą obejmować Kalifornię, Oregon, Waszyngton, Kolorado, Arkansas, Alabamę i Luizjanę. Oprócz staży, Foster Farms oferuje roczny program szkoleniowy dla menedżerów ostatnich absolwentów szkół wyższych i studentów drugiego roku MBA. Firma uczestniczy w kilku dużych targach kariery, aby rekrutować i przeprowadzać wywiady z uczniami w ramach programu zarządzania.

Centrum Doskonałości Midwest Poultry Consortium oferuje program stypendialny / stażowy w dziedzinie drobiarstwa na Uniwersytecie Wisconsin-Madison.

Uczniowie, którzy ukończyli dwie sześciotygodniowe sesje letnie, mogą zdobyć 18 punktów na studia za swój udział. Program składa się z wykładów, prac laboratoryjnych, wycieczek terenowych w branży i stażu praktyki.

Miller Poultry (w Indianie) oferuje praktyki w różnych dziedzinach, w tym w zarządzaniu wylęgarnią, kierownictwem stad, produkcją i przetwarzaniem, zarządzaniem zakładami i wieloma innymi.

Praktyki trwają od sześciu do dwunastu tygodni. Stażyści są opłacani w wysokości 10 USD za godzinę. Obudowa jest odpowiedzialnością studenta, ale program pomoże w znalezieniu odpowiednich opcji.

Sanderson Farms (w Mississippi) oferuje 10-tygodniowy staż drobiarski, który trwa od czerwca do sierpnia. Stażyści mogą pracować w jednym z trzech obszarów: produkcja na żywo, przetwarzanie lub podział żywności. Rekompensata dla stażystów wynosi 12 USD za godzinę w oparciu o 40 godzinny tydzień pracy. Stażyści mają dostęp do profesjonalnego mentora i intensywnego szkolenia. Po zakończeniu stażu studenci mają możliwość przejścia do programu początkowego stażysty. Aplikacje na staż mają termin 1 kwietnia.

Tyson Foods oferuje około 50 staży co roku. Stażyści mają możliwość skoncentrowania się na jednej z wielu różnych dziedzin pracy w firmie. Tyson ma wiele różnych lokalizacji roślin, z których mogą być oparte staże. Studenci odbywający staż w lecie pracują 40 godzin tygodniowo, podczas gdy uczniowie uczęszczający do szkoły w ciągu roku szkolnego pracują 20 godzin tygodniowo, a jednocześnie uczęszczają na regularne zajęcia.

Departament Rolniczo- marketingowy (AMS) Departamentu Rolnictwa USA oferuje program praktyk stażowych AMS w zakresie staży dla studentów. Stażyści otrzymują wynagrodzenie w trakcie realizacji programu, ale odpowiedzialność za mieszkanie i transport spoczywa na uczniu.

Istnieją trzy opcje dotyczące pozycji drobiu dla stażystów: rolnika towarowego, dziennikarza rynku i specjalisty ds. Marketingu rolnego. Lokalizacje różnią się w zależności od semestru i rodzaju pozycji.

Wayne Farms, duży producent drobiu, oferuje staże dla studentów na Auburn University, North Carolina State University, Mississippi State University i University of Georgia. Odbywające się od 8 do 12 tygodni letnie praktyki zwykle rozpoczynają się w maju lub czerwcu. Praktyki mogą odbywać się w jednym z kilku różnych stanów, w których firma prowadzi bazę operacyjną. Obszary zainteresowania mogą obejmować produkcję na żywo, produkcję roślinną, zapewnienie jakości, zasoby ludzkie, księgowość i finanse lub sprzedaż i marketing. Wnioskodawcy muszą być młodymi absolwentami swojej uczelni i zobowiązać się do pracy w programie przez co najmniej 32 godziny tygodniowo.

Udanym stażystom można zaoferować zatrudnienie po zakończeniu programu.

Dodatkowe staże

Możesz także chcieć zbadać staże przed weterynarzami, praktyki ptasie i staże żywieniowe dla zwierząt .