Pytania do Aspirujących Weterynarzy

Decyzja o podjęciu leczenia weterynaryjnego jest ważnym zobowiązaniem, które należy dokładnie rozważyć. Z pewnością istnieje wiele ważnych powodów, aby zostać weterynarzem , ale ważne jest, aby realistycznie rozważyć wszystkie aspekty kariery przed podjęciem ostatecznej decyzji. Oto siedem pytań, które powinien rozważyć początkujący weterynarz przed podjęciem tej trudnej ścieżki kariery.

Czy radzisz sobie ze znacznym długiem studenckim?

Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynaryjnych informuje, że ponad 90 procent studentów weterynarii musi pożyczyć pieniądze na sfinansowanie edukacji weterynaryjnej.

Student weterynarii na ogół przyjmuje przeciętny dług edukacyjny w wysokości 162,113 USD w trakcie studiów. Ważne jest, aby wiedzieć, że możesz być odpowiedzialny za płatności o wielkości hipoteki po ukończeniu studiów.

Czy realistycznie myślisz o swojej początkowej pensji?

Raport statystyki badań rynku AVMA (2013 r.) Wskazał, że nowi absolwenci weterynarii mogą spodziewać się średniej pensji początkowej w wysokości 67 136 $. Wskaźnik długu do dochodu stał się niestety dość wysoki (3: 1) w ostatnich latach ze względu na szybko rosnące koszty edukacji weterynaryjnej. Podczas gdy medycyna weterynaryjna jest jedną z najlepiej płatnych ścieżek kariery dla zwierząt , może minąć kilka lat, zanim wynagrodzenie wzrośnie do poziomu, na którym będzie ci wygodnie.

Czy możesz skupić się na swojej karierze, zdając sobie sprawę, że czas spędzony z przyjaciółmi i rodziną może być ograniczony?

Trudno jest rozpocząć karierę w weterynarii i może to kosztować cenny czas w gronie rodziny i przyjaciół (szczególnie we wczesnych latach, kiedy długie godziny są często konieczne i oczekiwane).

Może to być prawdziwe wyzwanie, aby zrównoważyć pracę i życie domowe dla osób mających nadzieję na założenie rodziny.

Czy planujesz realizować specjalność?

Uzyskanie dyplomu dyplomowanego lekarza weterynarii wymaga wielu dodatkowych szkoleń po osiągnięciu podstawowego stopnia DVM (często przez kolejne trzy lata nauki i praktyki klinicznej).

Istnieje ponad tuzin specjalności, które może wybrać weterynarz, w tym dermatologia, chirurgia, radiologia, patologia, opieka doraźna i krytyczna, medycyna wewnętrzna i wiele innych. Specjaliści mogą zarobić znacznie wyższe wynagrodzenie niż przeciętny weterynarz, ale są dodatkowe koszty edukacyjne poniesione podczas ich pobytu . Mieszkańcy zarabiają jednak niewielką pensję podczas ubiegania się o certyfikat na pokładzie (podobno średnio 30 916 USD w 2014 r.).

Czy planujesz zostać właścicielem praktyki?

Im wcześniej możesz zdecydować, że chcesz realizować własność praktyki, tym lepiej. Może to być znaczny wydatek, aby rozpocząć własną praktykę (lub kupić ustaloną praktykę), ale w dłuższej perspektywie może to prowadzić do znacznie wyższych zarobków . W badaniu AVMA z 2009 r. Partnerzy zarabiali średnio o 40 000 USD więcej rocznie niż pracownicy. Jeśli planujesz pójść tą drogą, zacznij oszczędzać wcześniej i jak najszybciej dokonaj inwestycji.

Czy zidentyfikowałeś konkretny stan lub obszar, w którym chciałbyś ćwiczyć?

Ważne jest, aby realistycznie określić, gdzie będziesz czuł się komfortowo. Istnieje wiele programów, które nagradzają lekarzy weterynarii za pracę w obszarach zaniedbanych przez kilka lat (często rekompensując im nawet do 75 000 USD w zadłużeniu studenckim), ale jeśli nie możesz się pogodzić z pracą w takim obszarze, to nie będzie to dobre pasuje do ciebie.

Pamiętaj, aby nawiązywać połączenia w obszarach, w których chciałbyś pracować, jeśli to w ogóle możliwe. Zbadaj również koszty utrzymania, udogodnienia w regionie i perspektywy gospodarcze na tym specyficznym rynku weterynaryjnym.

Czy potrafisz poradzić sobie z emocjonalnym i fizycznym stresem, który jest częścią tej pracy?

Medycyna weterynaryjna może wiele wynieść z praktykującego zarówno umysłowo, jak i fizycznie. Godziny są długie, niektóre procedury są nieprzyjemne, a stres związany jest z koniecznością przekazywania złych wiadomości właścicielom. Niektórzy weterynarze zgłaszają w ankietach, że mogą cierpieć na depresję i wiele innych objawów związanych ze stresem. Może to być bardzo satysfakcjonująca praca, ale trzeba przewidywać, że od czasu do czasu będą występować trudne rzeczy.