Odpowiedzi dotyczące wywiadów handlowych o mocnych i słabych stronach

Być może najbardziej oczekiwane - i budzące lęk - pytania zadawane w wywiadach sprzedażowych to te, które proszą o wymienienie swoich mocnych i słabych stron . Podczas odpowiadania na każde z tych pytań jest cienka linia do przejścia. Jak wymieniasz swoje mocne strony bez brzmiącego, jakbyś się przechwalał? A jak wymieniasz swoje słabości bez podnoszenia czerwonych flag u swojego rozmówcy? Poniżej znajdują się przykładowe odpowiedzi dotyczące sprzedaży, dotyczące mocnych i słabych stron, które pomogą Ci poruszać się w tych lepkich pytaniach.

Wywiad z kandydatem na stanowisko w sprzedaży

Jeśli chcesz zdobyć świetną pracę sprzedażową, musisz nauczyć się wyrzucać z parku wywiady ze sprzedaży. Jasne, wywiad ma kluczowe znaczenie przy lądowaniu większości miejsc pracy. Jest to sposób na to, aby potencjalny pracodawca mógł Cię poznać i za co chciałbyś pracować. Jednak dla sprzedawców rozmowa kwalifikacyjna jest również sprawdzianem umiejętności sprzedażowych . Czy możesz sprzedać siebie jako najlepszego kandydata do tej pracy?

I tylko dlatego, że jesteś przedstawicielem handlowym, który może napisać kompleksowe CV, nie oznacza, że ​​możesz faktycznie sprzedać. Zadaniem pracodawcy jest ustalenie, czy odniosłeśby sukces jako sprzedawca w swojej firmie.

Osoba przeprowadzająca wywiad będzie uważnie obserwować twoje umiejętności komunikacyjne, aby określić, czy jesteś osobą, która będzie w stanie zamknąć umowy z klientami firmy. W tym samym czasie, ankieter będzie zadawać pytania, aby dowiedzieć się więcej o swojej historii sprzedaży i osiągnięciach zawodowych.

Większość wywiadów sprzedażowych również opiera się głównie na behawioralnych pytaniach wywiadowczych , a to oznacza, że ​​menedżer ds. Rekrutacji będzie chciał zbadać Twoje umiejętności w kluczowych obszarach potrzebnych do odniesienia sukcesu w pracy sprzedażowej, takich jak umiejętność przekonywania, umiejętności prezentacji, wytrwałości itp. .

Ale prawdopodobnie dwa najczęściej zadawane pytania to: " Jakie są twoje mocne strony ?" I " Jakie są twoje słabości ?". Sztuczka w odpowiadaniu na te pytania polega na zrozumieniu, jak mocne i słabe strony często wynikają z jednej cechy - słabości są stroną "cienia" swoich mocnych stron.

Jeśli możesz śmiało "opisać" osobistą cechę odpowiedzialną za swoje sukcesy i porażki ("perfekcjonizm" lub "optymizm" lub "determinacja" lub "konkurencyjność"), będziesz w stanie zademonstrować samoświadomość i dojrzałość, które zrobi wrażenie na twoich ankieterach.

Przykładowe odpowiedzi na temat mocnych i słabych stron

Oto przykładowe odpowiedzi na wywiady handlowe dotyczące mocnych i słabych stron.

Rozmowy kwalifikacyjne nie muszą być przerażające. Pamiętaj, że wywiady są wspaniałymi okazjami zarówno do sprzedania twoich umiejętności i talentów, jak i do zdobycia wiedzy na temat firmy, do której się zgłosiłeś. Po odpowiednim przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej i dalszych krokach, będziesz gotowy, aby wznieść się ponad twoją konkurencję i wylądować w pracy, która jest dla ciebie idealna.